Skip to content
Mac

Jak otworzyć terminal Mac w folderze z Findera? – Łatwy przewodnik

22 de styczeń de 2022

W wielu różnych zadaniach, do których na co dzień używamy komputerów, zaczynamy tworzyć dokumenty i pliki i dzięki temu tworzymy różne foldery, gdy korzystamy z komputera, w przypadku Maca mamy narzędzie, które pomaga nam uzyskać wszystko, czego potrzebujemy, a to jest Finder.

Jest to bardzo przydatne narzędzie, ponieważ możemy znaleźć w Finder w prosty sposób pokazuje ścieżkę do wyszukiwania plików, ponieważ w ten sposób możemy pracować wydajniej, ponieważ mamy różne sposoby dostępu do plików na dysku twardym. Podsumowując, Finder to kwintesencja wyszukiwarki komputerów Mac.

Czego mogę użyć, aby otworzyć terminal w folderze na MAC z Findera?

W tym przypadku możemy znaleźć to, czego potrzebujemy za pomocą Findera, ale możemy również dzięki niemu osiągnąć inne funkcje, takie jak organizowanie plików w folderach Findera, co jest bardzo interesujące. W ten sposób możemy powiedzieć, że jeśli potrzebujemy dokonać modyfikacji lub konfiguracji elementu w folderze, w przypadku, gdy znajduje się on na długiej ścieżce, możemy uzyskać do niego szybki dostęp.

Kiedy otwieramy terminal z uprawnieniami administratora, możemy przeprowadzać różne procesy, a także możemy zrobić szybki dostęp, poprzez tzw. „Dodaj szybką funkcję”, która pozwala nam utworzyć skrót klawiszowy otworzyć terminal w określonym folderze, a tym samym uchronić nas przed ponownym wykonaniem całej ścieżki i procedur. Teraz zobaczymy, jak osiągnąć tę konfigurację z naszego komputera Mac.

Jakie są kroki, aby otworzyć nowy folder terminala na komputerze MAC?

Kiedy zdecydowaliśmy się użyć terminala na urządzeniach Mac, w tym przypadku wykonać to zadanie otwierania terminala w określonym folderze na Macu, w normalny sposób możemy wejść do jednego z Docka lub z Findera. Ale jeśli chcemy to zrobić w określonym folderze, mamy dwie opcje, które doprowadzą nas do tego samego wyniku, jedną jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy na folder, a drugą po prostu przeciągnięcie folderu do już otwartego terminala.

terminal mac sprzymierzeniec do skonfigurowania

W takich przypadkach otwierania terminala na folderach, aby dokonać modyfikacji w swoich plikach, musimy jasno określić, co zamierzamy zrobić, na później to działanie nie zagraża działaniu systemu, bo jeśli popełnimy błąd, możemy tego żałować. W tym artykule pokażemy, jak uzyskać dostęp do tej funkcjonalnej części systemu, zobaczmy:

Kliknij folder prawym przyciskiem myszy

Jedną z opcji, którą musimy to zrobić, jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy na folder, ponieważ stąd możemy uzyskać nowe opcje. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to zlokalizować dany folder, a w nim klikamy prawym przyciskiem myszy, otworzy się menu rozwijane, w którym znajdujemy opcję „Nowa karta terminala w folderze” dzięki tej akcji terminal otwiera się bezpośrednio w tym folderze. Po wykonaniu tej czynności otworzymy weryfikację tego procesu, aby w przyszłości móc uzyskać dostęp do tego folderu za pomocą skrótu klawiaturowego.

Na początek musimy uczynić to działanie aktywną częścią procesów MacOS, w tym celu wchodzimy Preferencje systemowe > Logo Apple lub Dock > Klawiatura > Skróty, stąd przechodzimy do „Usługi” i wybieramy zakładkę „Działania folderów”, zatwierdzamy pole „nowa karta terminala w folderze” i ustalamy skrót klawiaturowy.

Przeciąganie folderu do terminala

W tym celu otwieramy terminal z Findera za pomocą ścieżki lub z Docka w ikonie startera, a następnie szukamy odpowiedniego folderu, już zlokalizowanego przeciągamy go do utworzonego terminala i jest konfigurowany bezpośrednio, aby dokonać modyfikacji i konfiguracji, które musimy wprowadzić do zawartości znajdującej się w tym folderze.

Wykonując tę ​​akcję w ten sposób, musimy jasno powiedzieć, że istnieją inne metody otwierania terminala w folderach, takie jak np. możemy przeciągnąć ścieżkę pliku do wykonania, możemy przeciągnąć część lub fragment elementu, który chcemy otworzyć, a także otwórz plik wykonywalny, przeciągając go do terminala, a następnie naciskając „Powrót”. Warto wspomnieć, że poprzez terminal możemy również zobaczyć ukryte pliki w folderach.

uporządkuj swoje pliki na Macu tak, jak potrzebujesz

Jakie polecenia mogą otworzyć nowy terminal na komputerze MAC?

W tym celu istnieje kilka metod, których możemy użyć, aby otworzyć nowy terminal. Klikając ikonę Launchpad, a następnie wpisując w polu wyszukiwania „Terminal”, kliknij terminal i pojawi się okno terminala.

Innym sposobem jest użycie Findera, w tym celu musimy przejść do następującej ścieżki, Aplikacje> Narzędzia> Terminal. Dwukrotne kliknięcie tego ostatniego, aby go uruchomić. W każdym razie, w przypadku jakichkolwiek niedogodności, zaleca się odwiedzenie strony pomocy technicznej Apple.