Skip to content

Jak otworzyć dyski twarde z systemem Windows 10 — defragmentacja i optymalizacja

3 de styczeń de 2022

W naszym codziennym korzystaniu z komputera używamy go do różnych zadań, zarówno bezpośrednio w naszej pracy, uruchamiając programy takie jak Excel czy Word, jak i do użytku osobistego, takiego jak korzystanie z gier online i wyszukiwarek; jako zadania pośrednie z programami, które wykonują swoje funkcje automatycznie, gdy je konfigurujemy, np. antywirusem. Wszystko to skutkuje przechowywaniem danych na dysku twardym. Na dyskach twardych zazwyczaj tworzymy partycje, aby uporządkować to, co zawierają, takie jak programy i dane osobowe.

Prawda jest taka, że ​​ta wewnętrzna pamięć nie jest taka, jak myślimy, że jest wykonana; ponieważ wszystkie te obiekty są bezpośrednio zarządza i przechowuje system operacyjny w tym przypadku Windows, mieć do nich szybki dostęp w razie potrzeby, dzieje się tak, że przechowuje je w sposób nieuporządkowany i zajmuje niepotrzebną przestrzeń, powodując powolne działanie zarówno zadań czytania, jak i pisania, nazywa się to fragmentacją. W tym artykule zobaczymy, jak rozwiązać ten problem.

O czym należy pamiętać przed defragmentacją i optymalizacją dysków?

Gdy potrzebujemy, aby nasz komputer miał lepszą wydajność, bo zauważamy, że wolniej, jedną z opcji jest defragmentacja dysku twardego, ale musimy wziąć pod uwagę jaki to dysk, ponieważ Jeśli dysk twardy do defragmentacji jest typu SSD, nie jest to konieczne, ponieważ nie ulega fragmentacji. Musimy też wiedzieć, że ten proces trwa długo. Trzeba to zrobić, gdy komputer nie jest używany, w przypadku, gdy dysk jest typu HDD, jeśli możemy wykonać to zadanie, ponieważ to oni cierpią na tę chorobę.

Defragmentacja tylko na mechanicznych dyskach twardych lub HDD

Czy to jest to? spowolnienie występuje, ponieważ rozproszone fragmenty każdego obiektu na twardym dysku, powodują bałagan, którego odnalezienie trwa dłużej, gdy komputer je znajdzie, co powoduje, że zadanie zostanie wykonane dłużej niż powinno, czyli co to jest fragmentacja, to jest coś, co może być rozwiązany.

Jeśli mamy mechaniczny dysk twardy, a komputer jest wolny, możemy to rozwiązać, śledząc proces defragmentacji z systemu Windows 10, aby wszystkie te rozproszone fragmenty można było uporządkować, aby gdy potrzebujemy uzyskać dostęp do zadania, można je wykonać sprawnie i szybko.

Jak otworzyć dyski twarde komputera z systemem Windows 10?

Aby zobaczyć woluminy dysków, które mamy, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przejść do Start, a następnie kliknąć Narzędzia administracyjne i Zarządzanie komputerem. Następnie przechodzimy do Zarządzania dyskami, aby otworzyć wyskakujące okno, w którym pokazane są dyski twarde, które mamy.

zoptymalizuj swój komputer

Musisz wziąć pod uwagę, czy hasło było wcześniej przypisane do dysku, w tym procesie dobrze jest je usunąć, a następnie wymienić, aby uniknąć jakichkolwiek szczegółów, które mogą się pojawić. Z tego widoku, który może być graficzny lub w postaci listy, możemy zobaczyć stan dysku i wybrać, który z nich będzie tym, który zamierzasz defragmentować.

Jak uzyskać dostęp do aplikacji „defragmentuj i optymalizuj” na komputerze z systemem Windows 10?

Mieć dostęp To narzędzie, które jest zintegrowane z systemem Windows 10, musisz wykonać następujące kroki. Zauważ, że ten proces jest delikatnyUpewnij się, że sprzęt nie jest używany i że masz niezawodne źródło energii elektrycznej, aby nie przestawał niespodziewanie.

Najpierw piszemy Defragment przy starcie, a na liście „Defragmentuj dysk twardy” pojawi się opcja, możemy też Dostęp z Panelu sterowania systemu Windows 10, uzyskując dostęp do wszystkich elementów Panelu sterowania, a następnie klikając Narzędzie administracyjne w wyskakującym okienku, stąd możesz wybrać opcję Defragmentuj i optymalizuj dyski.

dysk twardy, który nie ulega fragmentacji

Jakie kroki należy wykonać, aby pomyślnie zdefragmentować komputer?

Po zlokalizowaniu aplikacji do defragmentacji, która jest natywnie dostępna w systemie Microsoft Windows 10, wystarczy zlokalizować dysk twardy, który chcesz zoptymalizować, wybrać go i kliknąć przycisk Analizuj, zawsze musisz najpierw przeprowadzić analizę przed kontynuowaniemAby wiedzieć w jakim stanie znajduje się dysk, aplikacja pokazuje nam obok nazwy dysku jaki jest jego aktualny stan, dzięki czemu będziemy wiedzieli, czy ta akcja może być wykonana, jeśli wszystko jest w porządku podasz opcję Optymalizuj , z tego W ten sposób proces rozpocznie się automatycznie

dołącz do naszego kanału telegram