Skip to content

Jak otwierać, pisać, edytować i zapisywać plik PDF na Androidzie i iOS za pomocą tego lekkiego czytnika

1 de grudzień de 2022

Niezależnie od tego, czy jesteś po prostu ciekawy, czy chcesz zdobyć wiedzę, jeśli chcesz wiedzieć, jak otwierać i edytować plik PDF? Wyjaśnimy Ci to w najprostszych krokach. Te kroki pomogą Ci wiedzieć, jak to zrobić pisz, otwieraj, edytuj, a nawet zapisuj plik PDF na telefonie komórkowym. Niezależnie od tego, czy masz Androida, czy iOS, podamy Ci niezbędną procedurę dla każdego z nich.

Jak otwierać i edytować pliki PDF na Androidzie?

Cóż, pierwszą rzeczą, którą należy o tym powiedzieć, jest to, że historycznie Użytkownicy Androida zawsze mieli problemy z tym. A ich problemy obejmują zarówno przeglądanie, jak i edytowanie plików PDF na ich komputerach. A to dlatego, że niektórzy nie mają niezbędnych aplikacji do takich procedur.

Chociaż niektórzy producenci korzystający z Androida zauważyli, dodanie menedżera PDF do własnych warstw dostosowywania na górze systemu operacyjnego. Jak na przykład w przypadku BlinkFeed HTC, TouchWiz Samsunga, EMUI Huawei i innych. Prawdą jest, że bardzo często jeden lub drugi użytkownik nie bardzo lubi tych menedżerów.

Jeśli więc do tej pory nie znaleźliśmy rozwiązania, najprawdopodobniej będziemy musieli zainstalować czytnik, a jeszcze lepiej czytnik Czytnik ze zintegrowanym edytorem PDF. I żebyśmy w ten sposób nie mieli więcej problemów z tym formatem. Oczywiście interesujące jest to, że istnieje wiele alternatyw, które możemy wziąć pod uwagę pod względem aplikacji.

Y chociaż najczęściej używanym jest Adobe, inne rozwijają się ostatnio skokowo, na przykład czytnik PDF firmy Google. Oferujemy trzy możliwe opcje, które różnią się w zależności od przypadku i tego, co chcesz zrobić z plikiem PDF, nawet jeśli chcesz jest przekształcenie go w e-booka.

Aby znaleźć naszego menedżera plików PDF, w każdym przypadku wystarczy przejdź do sklepu Google Play, i prawie automatycznie, wpisując „PDF” w polu wyszukiwania, pojawi się wiele opcji. Następnie, po prostu szukając pliku PDF, który został do Ciebie wysłany, możesz go bez problemu otworzyć z dowolnego z tych czytników, a Twoje problemy się skończą.

Z drugiej strony, jeśli szukasz narzędzia, które pomoże ci nie tylko czytać pliki PDF, ale także Przyda Ci się również podczas ich tworzenia, musisz to wiedzieć WPSOffice Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych menedżerów automatyki biurowej tamtych czasów, który w rzeczywistości jest instalowany w Huawei poprzez warstwę dostosowywania EMUI.

Jeśli nie masz pamięci lub nie chcesz pobierać aplikacji do otwierania pliku PDF, Masz dwa możliwe kroki. Albo sprawdzasz, czy Twój telefon komórkowy nie ma żadnego z wyżej wymienionych menedżerów dodanych do systemu, albo używasz czegoś, co ma Twój smartfon, czyli Dysku Google. Ta aplikacja pomoże Ci nie tylko tworzyć, edytować i przeglądać pliki PDF, ale także inne, takie jak Word.

mobilny samsung i iphone na drewnianym stole

Jak pracować z PDF na iOS?

Chociaż mamy inne artykuły z samouczkami, jak pobrać i zapisać plik PDF na iPhonie, a nawet jak go edytować. Nie widzieliśmy powodu, aby tego nie robić wyjaśnić, jak otwierać i edytować plik PDF w tym samym artykule.

Wiemy to Posiadanie telefonu z Androidem ma wiele zaletJednym z nich jest to, że Sklep Play ma wiele aplikacji. Bardzo często zarówno w przypadku iOS, jak i Androida sklepy nie posiadają tych samych aplikacji, co ich przeciwnik.

Z tych powodów jest których możesz nie znaleźć w App Store aplikacje, takie jak te, które otrzymaliśmy wcześniej. Ale to nie koniec świata, jest taki, który może uwolnić cię od smutków. Ta aplikacja jest odpowiedzialna za pomoc w przeglądaniu plików PDF na iOS w najwygodniejszy sposób.

Nazwa tej aplikacji to nic innego jak „PDF Expert”, ta aplikacja będzie oferuje różne opcje, aby poprawić swoje wrażenia. I właśnie te opcje sprawiają, że jest to tak zalecane, opcje takie jak tryb ciemny, tryb sepii i inne funkcje.

dołącz do naszego kanału telegram