Saltar al contenido
Mac

Jak otwierać i odtwarzać pliki WMV na komputerze Mac za pomocą bezpłatnego odtwarzacza multimedialnego VLC?

27 de junio de 2022

Protagonistami tego procesu są Apple i Microsoft, dwie najważniejsze firmy w świecie informatyki. Proszę czytać uważnie. WMV lub Windows Media wideo to format, który pozwala na kompresję wideo opracowany przez Microsoft Corporation. W takim przypadku będziemy mogli zobaczyć, jak otworzyć pliki WMV na komputerze Mac i móc odtwarzać te pliki, które mamy bez problemów.

Jeśli chcesz zarządzać treściami wideo i aplikacjami do strumieniowania w Internecie na komputerach osobistych, możesz z niego skorzystać. te pliki pozwalają na zmniejszenie lub kompresję większych plików w gabarytach tak, aby miały większą kompatybilność w sieci, a tym samym chroniły ich jakość.

WMV pierwotnie była to niestandardowa wersja MPEG-4, jednak po standaryzacji SMPTE (Society of Motion Picture and Television Engineer). WMV jest dziś uważany za otwarty format standardowy. Apple jest twórcą i sprzedawcą systemu Mac OS X.

Mac OS X był przeznaczony wyłącznie dla komputerów i urządzeń Macintosh. Jest to drugi najczęściej używany system operacyjny po Microsoft Windows. Działa na laptopach Apple, komputerach domowych i komputerach stacjonarnych.

Między Apple i Microsoft toczy się wielka rywalizacja, co sprawia, że ​​oficjalny odtwarzacz Apple, szybki czas, może nie być oryginalnie kompatybilny z plikami WMV. Co może powodować niedogodności jako użytkownik. Możesz jednak zainstalować niektóre wtyczki lub zmienić format wideo na kompatybilny.

Korzystanie z programu Video Converter Pro dla komputerów Mac

Następny gracz le pozwoli Ci szybko i łatwo przekonwertować dowolny filmbez utraty jakości plików.

  • Uruchom aplikację, a następnie zaimportuj pliki WMV, przeciągając je i upuszczając.
  • Więc musisz szukaj na liście formatów wyjście, wybierz format wyjściowy zgodnie ze swoimi potrzebami.
  • Musisz nacisnąć przycisk Konwertuj znajdujący się w prawym dolnym rogu interfejsu programu.

Korzystanie z QuickTime + Flip4Mac

Flip4Mac to darmowa wtyczka do pobrania dla QuickTime, który pozwala odtwarzaj pliki multimedialne Windows jako (.wma i .wmv) w odtwarzaczu QuickTime bez problemu.

Więc jeśli QuickTime nie odtwarza plików WMV na Macu, możesz zainstalować tę wtyczkę, zezwalając w ten sposób dodaj dodatkowe wsparcie potrzebne do odtwarzania filmów WMV.

Korzystanie z odtwarzacza VLC dla komputerów Mac

VLC Media Player to dobrze znany program dla doświadczonych użytkowników komputerów Mac, ze względu na szeroką kompatybilność z formatami audio/wideo. Jego funkcje są bardzo przydatne w edycji i konwersji.

VLC Media Player to bardzo ważna aplikacja dla użytkowników komputerów Mac Używać do odtwórz plik WMVi inne formaty wideo, których QuickTime nie może odtwarzać natywnie. Jest to program dostępny zarówno na urządzenia mobilne, jak i Windows i jest całkowicie darmowy.

Aby odtwarzać filmy, musisz przejść do Skrót do VLC na pulpicie i uruchom program, wybierz wideo z menu „Media → Otwórz plik”. Możesz także odtworzyć go w następujący sposób, kliknij go prawym przyciskiem myszy iz wyświetlonego menu wybierz „Otwórz za pomocą → VLC media player”.

odtwórz wmv na Macu

Używanie odtwarzacza MPlayer do pliku WMV

MPlayer nie jest jednak tak popularny jak VLC jest jednym z odtwarzaczy wideo najczęściej używanych przez użytkowników komputerów Mac. Jest w stanie otworzyć większość plików WMV, MPEG, VOB, ASF, WMA, QT, MOV, MP4, AVI i wielu innych.

Posiada bardzo przyjazny interfejs, zawiera dwa dobrze zróżnicowane moduły, mniejszy posiada kontrolki, a większy okno wyświetlacza. w zasadzie są dwa sposób otwierania i odtwarzania plików wideo za pomocą MPlayera. Pierwszym z nich jest kliknięcie przycisku „Otwórz” w module sterowania.

Otworzy się okno dialogowe „Dodaj plik(i)”, stamtąd możesz wyszukać plik wideo, który chcesz otworzyć. Wybierz plik wideo, kliknij przycisk „Otwórz”, a rozpocznie się odtwarzanie w oknie podglądu.

Innym sposobem jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy dowolnego modułu, otworzy podmenu, w którym musisz wybrać «otwarty”, a następnie opcję „Otwórz plik”. Spowoduje to otwarcie tego samego okna dialogowego „Dodaj plik(i)”, jak wspomniano powyżej, z którego możesz przeglądać i wybierać plik wideo, który chcesz odtworzyć.

dołącz do naszego kanału telegram