Skip to content

Jak opublikować podcast w Apple Podcasts? – Udostępnij swoją treść

26 de styczeń de 2022

Fani podcastów nie mogą się doczekać, ponieważ tak wiele platform jest opracowywanych w tym celu, że użytkownicy nie wiedzą już, którą subskrybować. Chociaż to prawda, narzędzie Audible jest obecnie pozycjonowane jako jedna z najlepszych aplikacji, ale Apple Podcasts nie jest daleko w tyle. Ponieważ społeczność, którą ma, stale rośnie i to wynika to z jego dobra popularność i jakość obsługi.

I to dlatego, że miliony ludzi codziennie słuchają lub tworzą najciekawsze treści poprzez zabawne odcinki, które mogą zaoferować tylko podcasty. Powód, dla którego więcej niż jeden użytkownik decyduje się na zarządzanie nimi lub zapisywanie ich na swoim iPhonie za wszelką cenę. Tak więc, jeśli jesteś jedną z tych osób, które chcą nagłośnić najistotniejsze w danym momencie tematy, musisz wiedzieć jak opublikować swój podcast aż na szczyt

Jak założyć konto w Apple Podcasts Connect?

Wiemy, że platformy do słuchania muzyki, takie jak Spotify, należą obecnie do najbardziej poszukiwanych. Jednak wraz z rozwojem podcastów wiele osób woli je pobierać, aby poznać temat kulturowy lub ich szczególne zainteresowanie. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany wydaniem pierwszego odcinka które wyróżnią Cię w Apple Podcasts, musisz znać szereg podstawowych wskazówek.

Na przykład posiadanie identyfikatora Apple ID, który umożliwi prawidłowe administrowanie kontem lub zarządzanie nim za pomocą danych dotyczących nazwy użytkownika i hasła. Aby to osiągnąć, będziesz musiał dokonaj subskrypcji swojej karty kredytowej w celu sprawdzenia, czy możesz płacić za zakupy w sklepach internetowych, w których uczestniczy Apple. Chociaż w niektórych przypadkach ta karta kredytowa nie jest obowiązkowym wymogiem.

Gdy masz już swój Apple ID, nadszedł czas, aby dołącz do Apple Podcasts Connect a proces jest bardzo prosty. Ponieważ Konta są automatycznie łączone po przejściu do logowania. Dlatego pozostaje tylko dodać imię do swojego konta osobistego, zaakceptować warunki i usługi systemu i to wszystko.

osoba korzystająca z telefonu komórkowego ze słuchawkami

Jak działa program Apple Podcasters?

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że Apple ma pewne bariery lub zasady dla nowych użytkownicy, którzy chcą być częścią Twojej społeczności. Słynne podcasty nie są daleko od tego aspektu, dlatego ważne jest, aby w pełni spełnić szereg wymagań. Oprócz tego program ten działa w ramach serii subskrypcji, które umożliwiają użytkownikom słuchanie wybranych przez siebie odcinków, które mogą nawet pobrać na swoje urządzenia mobilne.

Jakie wymagania dźwiękowe są potrzebne, aby publikować w Apple Podcasts?

Powinieneś wiedzieć, że jeśli chcesz tworzyć podcasty, ważne jest, aby Twoje treści były całkowicie oryginalne i dalekie od motywów rasistowskich lub w taki czy inny sposób podżegały do ​​nienawiści. Z kolei ten program nie zezwala swoim użytkownikom na treści, które są należycie chronione prawem autorskim jej właściciela. Nie zaniedbując, konieczne jest skorzystanie z kanału RSS i pewnych specyfikacji dotyczących jakości obrazu i opisu treści, które będą oferowane publicznie.

Jak opublikować odcinek mojego podcastu w Apple Podcasts?

Czy zdecydowałeś, że chcesz stawiać pierwsze kroki w świecie podcastów? Jeśli jesteś zainteresowany opublikowaniem pierwszego z nich, ważne jest, abyś: na bieżąco ze wszystkimi procedura, aby zrobić to poprawnie w ramach tej platformy. Pamiętaj, że musisz przestrzegać zasad i wymagań wymienionych powyżej, aby Twoje treści nie wiązały się z żadnymi problemami ani sankcjami.

mikrofon na biurku

Kanały RSS są niezbędne, aby obserwatorzy Twoich treści mogli być świadomi Twoich aktualizacji. Dlatego konieczne jest ich publikowanie w ten sposób i aby to zrobić, musisz mieć konto podcastów w sieci RSS.

Gdy to zrobisz, przeszukaj tę platformę w poszukiwaniu opcji z napisem Nowy podcast, a stamtąd dołącz wszystkie istotne szczegóły, takie jak opis, kategorie, okładka, adres podcastu oraz tytuł, który powinien w szerokim zakresie przyciągnąć uwagę użytkowników. Na koniec musisz kliknąć Zapisz i to wszystko.

Utwórz odcinek w Apple Podcasts Connect

Jeśli nie chcesz przeprowadzać tej procedury wyłącznie za pośrednictwem RSS Feed, możesz skorzystać z tej opcji, która również okazuje się bardzo praktyczna. Więc pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zaloguj się do Apple Podcasts Połącz, klikając ikonę +, która pojawia się na pulpicie nawigacyjnym. Teraz musisz wkleić adres URL kanału RSS, aby platforma zadbała o jego walidację, a gdy pojawi się poniższe okno, wystarczy przejrzeć jego szczegóły, aby przejść do wysłania.

Pamiętaj, że podcasty, które zdecydujesz się wysłać, zostaną rozpatrzone w terminie do 10 dni zręczny. Oczywiście niektórzy użytkownicy manifestują okres trwania co najmniej 3 lub 4 dni. Z pewnością wszystko będzie zależało od pory roku. Gdy Twój podcast zostanie całkowicie zatwierdzony, dowiesz się o tym za pośrednictwem wiadomości e-mail, która pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej i będziesz mógł przekazać znajomym i znajomym dobrą wiadomość, aby nie przegapili Twoich treści.

dołącz do naszego kanału telegram