Skip to content

Jak ograniczyć czas przeglądania Facebooka, który spędzam każdego dnia? – Zarządzanie czasem

30 de listopad de 2021

Poruszanie się po sieci społecznościowej Facebook to coś, co z biegiem czasu stało się częścią codziennej rutyny ludzi. Prawie nie ma osoby, która wytrzymuje cały dzień bez logowania się na swoje konto na Facebooku, aby sprawdź, czy zostałeś otagowany, aby zobaczyć reakcje, jakie otrzymało Twoje zdjęcie, lub aby porozmawiać na czacie w Messengerze.

W związku z tym Facebook wprowadził funkcję limitu czasu przeglądania dla osób, które tak bardzo chcą przestać korzystać z Facebooka. Pokażemy Ci wkrótce jak ograniczyć czas spędzany na Facebooku.

Czym są kategorie zapytań czasowych i z czego się składają?

Kategorie zapytań o czas to te, które pokazują, ile czasu spędzasz na Facebooku i polegają na robieniu siebie wiesz ile czasu spędzasz na Facebooku. Spójrz na każdą z rzeczy, z których się składa:

Czas na dzień

Kategorie Zapytanie czasu na dzień pokazuje, ile czasu dziennie spędzasz na swoim koncie na Facebooku.

Dzień vs. Wieczór

Te kategorie również Cię pokazują w jakich godzinach najczęściej korzystasz ze swojego konta Z Facebooka. Są tacy, którzy częściej korzystają ze swojego konta w ciągu dnia i są tacy, którzy korzystają z niego częściej w nocy. Dzięki kategoriom zapytań czasowych będziesz mógł poznać tego typu dane.

Według wizyt

Wizyty mówią ci, ile razy otwierasz swoje konto na Facebooku za dzień lub dwa. Dane te są całkowicie dokładne i nigdy nie są błędne. Oprócz sprawdzania czasu przeglądania na Facebooku, możesz również połączyć swoje konto z Instagramem.

Jaki jest tryb cichy Facebooka i jak go zaprogramować?

Tryb cichy Facebooka składa się z wyłącz powiadomienia wszelkiego rodzaju publikacji na Facebooku, aby trzymać nas z dala od interakcji z innymi. Aby zaprogramować tę funkcję Facebooka, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Facebook
 2. Zaloguj się do swojego profilu
 3. Przejdź do ustawień
 4. W ustawieniach przejdź do sekcji „Ustawienia / Prywatność”
 5. Teraz wybierz opcję „Twój czas na Facebooku”
 6. Na koniec zaprogramuj czas, w którym „tryb cichy” ma pozostać aktywny

Jak i gdzie aktywować codzienne przypomnienie czasu, aby zarządzać swoim czasem?

Aby aktywować alerty „Mój dzienny czas” na Facebooku, ważne jest, abyś korzystał z określonych procesów. Następnie pokażemy Ci jak wykonaj ten proces na urządzeniach mobilnych oraz na komputerach:

Z aplikacji mobilnej na Androida i iOS

Na aplikacja na Androida i iOS, proces jest bardzo prosty i łatwy. Zwróć uwagę na każdy z tych procesów, które należy wykonać:

 1. Otwórz aplikację Facebook
 2. Zaloguj się do swojego profilu
 3. Naciśnij ikonę 3 pionowych pasków
 4. Przejdź do sekcji „Prywatność / Bezpieczeństwo”
 5. Następnie naciśnij opcję „Twój czas” i skonfiguruj czas, który spędzisz na Facebooku

logo Facebooka

Gdy skończysz i aktywujesz ten tryb, Facebook przypomni Ci z ostrzeżeniem, kiedy jesteś przekroczenie określonego przez Ciebie czasu nawigować po Facebooku. Innymi słowy, po aktywowaniu tego trybu powiadomienia zostaną włączone samodzielnie. Na Facebooku podczas przeglądania możesz tworzyć niestandardowe awatary, aby modyfikować wygląd swojego profilu.

Z przeglądarki internetowej

Ze strony internetowej musisz przeprowadzić bardzo podobny proces wspomniany wcześniej, który dotyczy urządzeń mobilnych. Pierwszą rzeczą jest otwarcie przeglądarki internetowej:

 1. Następnie wejdź na stronę Facebook
 2. Naciśnij ikonę strzałki w dół obok dzwonka
 3. Wybierz opcję „Ustawienia”
 4. Następnie wybierz ten, który mówi „Prywatność”
 5. Na koniec wpisz „Twój czas na Facebooku”

Jak sprawdzić czas spędzony na Facebooku z telefonu komórkowego?

Aktywując opcję „Twój czas” możesz przeglądać, kiedy tylko chcesz ilość czasu spędzanego na Facebooku z telefonu. Sposób sprawdzania tego rodzaju rzeczy zmienia się w zależności od używanego urządzenia.

Urządzenia z Androidem

W przypadku telefonów z systemem Android wystarczy wejść na swoje konto, przejść do sekcji „Ustawienia/Prywatność”, kliknąć „Twój czas na Facebooku” i wpisać „Wyświetl czas”. Tam zwizualizujesz każdy z razy wchodzisz na Facebooka i ilość czasu, jaki na to poświęcasz.

logo androida

Urządzenia z systemem iOS

Ponieważ telefony komórkowe z systemem iOS powinieneś zrobić prawie to samo, tylko z tą różnicą, że zmieni się nazwa niektórych opcji. Aby rozpocząć, otwórz aplikację, przejdź do sekcji „Ustawienia / Prywatność”, wpisz „Twój czas” i wybierz opcję „Wyświetl czas”.

Czy mogę otrzymywać cotygodniowe aktualizacje, aby zobaczyć mój czas użytkowania?

Tego rodzaju rzeczy można zobaczyć, zmieniając czas mierzony w sekcji „Twój czas”. Tam możesz poprosić o określenie czasu, który poświęcasz w każdym tygodniu, ale Facebook nie da ci tygodniowego czasu tak po prostu, jesteś tym, który powinien spersonalizować tego rodzaju rzeczy.

Jak mogę lepiej wykorzystać swój czas na Facebooku?

Ilość czas spędzony na Facebooku można go znacznie zmniejszyć, dokonując tylko kilku korekt. Zwróć uwagę na to, jakie są te ustawienia:

Ustaw preferencje wiadomości

Wielu spędza dużo czasu na Facebooku oglądając wiadomości, gdyby tylko ustawili rodzaj wiadomości, które chcą oglądać, mogliby zaoszczędzić dużo czasu. Jeśli spersonalizujesz powiadomienia, które chcesz umieścić na Facebooku, będziesz mógł spędzać mniej czasu na Facebooku.

Powiadomienia kontrolne

Świadomość reakcji, komentarzy i tego typu rzeczy sprawia, że ​​spędzamy więcej czasu na Facebooku. Więc jeśli wyłączysz powiadomienia, zaoszczędzisz więcej czasu.

Sprawdzaj swoją aktywność co tydzień

Sprawdzenie swojej aktywności na Facebooku pomoże Ci dowiedzieć się, czy nadal spędzasz dużo czasu w sieci społecznościowej, czy też musisz podjąć więcej działań.

dołącz do naszego kanału telegram