Skip to content

Jak oglądać Netflix w jakości HD z Chrome lub Firefox? – Najlepsza konfiguracja

12 de grudzień de 2021

Kto nie lubi oglądać filmu w serwisie Netflix w najlepszej jakości HD? Bez względu na to, czy stoisz przed telewizorem, czy bezpośrednio przy komputerze, zawsze mogą pojawić się niedogodności, od których nikt nie jest zwolniony. Błędy dźwięku lub słaba jakość wideo Są dość częste, ale ponieważ wszystko ma rozwiązanie, w tym artykule wskażemy wytyczne, dzięki którym można skonfigurować i uzyskać jakość 1080p w Google Chrome lub Mozilla Firefox.

Z pewnością dostosowanie jakości wideo w odniesieniu do filmów, seriali lub filmów dokumentalnych oferowanych przez Netflix nie jest takie proste. Czasami błędy są oczywiste podczas logowania do urządzenia lub w tym przypadku kliknięcie ustawień nie jest takie proste, aby rozwiązać problem szybko. Ponadto ta platforma jest zwykle wolniejsza w zależności od szybkości połączenia sieciowego podczas otwierania przeglądarek Chrome lub Mozilla. Dostosuj więc jakość wideo na podstawie szybkości Internetu.

Mimo to możesz skonfigurować Netflix na Jakość 1080p z tych przeglądarek całkowicie ręcznie. Oznacza to, że masz możliwość wybrania tego rodzaju jakości, aby platforma nie optymalizowała automatycznie filmów w zależności od szybkości połączenia Twojej sieci. Pamiętaj, że jeśli szukasz większego komfortu, możesz również oglądać swoje ulubione seriale Netflix z aplikacji mobilnej i strony internetowej.

Zmiana ustawień dotyczących jakości filmów w przeglądarce wiąże się z szeregiem ważnych kroków, aby to osiągnąć. Tutaj masz alternatywę ustaw jakość w zależności od różnych poziomów, takich jak podstawowa, średnia i wysoka, która charakteryzuje się rozdzielczością 1080p. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z danych, oznacza to wyższy koszt usługi. W każdym razie poniżej przedstawiamy dwa najlepsze sposoby na osiągnięcie celu.

Jeśli przeglądasz Chrome

Wiele osób woli pobierać Netflix na telewizorze Smart TV, ale jeśli Twoją ulubioną przeglądarką jest Chrome, nadal możesz korzystać z tych usług. W momencie uzyskania tak wyczekiwanej jakości potrzebujesz pobierz rozszerzenie o nazwie Netflix 1080p. Ponieważ do tej pory przeglądarka nie jest w stanie samodzielnie odtworzyć treści w pełnej rozdzielczości HD. Generalnie odtwarza je w 720p.

Dzięki tej bezpłatnej wtyczce, możesz wymusić odtwarzanie w rozdzielczości 1080p, kiedy tylko chcesz. Ponadto proces konfiguracji jest bardzo prosty, wystarczy otworzyć wybrany program, odtworzyć go i nacisnąć polecenie Ctrl + Alt + Shift + S, aby wyświetlić menu Bitrate wideo. Gdzie musisz wybrać opcję 1080p i to wszystko. Nie zapominaj, że musisz to zrobić za każdym razem, gdy chcesz włączyć ten typ rozdzielczości, ponieważ zmiany nie są zapisywane automatycznie.

sposób na oglądanie Netflixa z przeglądarki komputera

Jeśli używasz Firefoksa

W przypadku przeglądarki Firefox jest tak samo jak w Chrome. Tam, gdzie nie jest możliwe odtwarzanie filmów natywnieDlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z bezpłatnego rozszerzenia, które pomoże rozwiązać problem. Z tego powodu zalecamy zainstalowanie rozszerzenia odtwarzania Force 1080p dla przeglądarki Mozilla Firefox, abyś mógł cieszyć się najlepszą zawartością cyfrową bez barier i w doskonałej rozdzielczości.

Dlaczego serwis Netflix nie odtwarza się poprawnie podczas oglądania w rozdzielczości 1080p?

Może się zdarzyć, że pomimo odpowiednich ustawień filmy i seriale Netflix nadal są rozmyte lub mają niską rozdzielczość. Jest to spowodowane połączenie internetowe, które może być dość niestabilne. Chociaż możesz rozwiązać problem, sprawdzając prędkość bezpośrednio z komputera. Aby się do tego dostosować, możesz uzyskać dostęp do platformy Fast.com z przeglądarki Chrome lub Mozilla, aby sprawdzić, czy Twoje połączenie spełnia parametry umożliwiające odtwarzanie filmów w rozdzielczości 1080p.

Możesz też skontaktuj się z dostawcą Internetu, jeśli połączenie jest wolniejsze niż normalnie i kup bardziej zaawansowany plan. Innym możliwym rozwiązaniem tego problemu jest ponowne uruchomienie komputera, a następnie ponowne wejście na platformę Netflix. Jeśli zauważysz, że wszystko pozostaje bez zmian, zaleca się rozwiązywanie problemów z siecią domową do woli.

dołącz do naszego kanału telegram