Skip to content

Jak oglądać filmy 360 stopni z najlepszymi odtwarzaczami VR na Androida lub PC

14 de marzec de 2021

Filmy w rzeczywistości wirtualnej to cud wizualny i sensoryczny. Wejdź do rzeczywistości, którą widzimy z każdego zakątka. Nawet najbardziej uderzające są te, które łączą ten zasób z dźwiękiem 3D lub 8D silnie uzupełniają doznania sensoryczne.

Ten cud sprawia, że ​​wchodzimy w każde środowisko i miejsce i był używany w wielu miejscach. Filmy specjalizujące się w efektach, w grach wideo, nawet w filmach krótkometrażowych.

Rzeczywistość wirtualna stopniowo rozwijała się i stawała się coraz bardziej powszechna. YouTube już od dawna, umożliwia odtwarzanie filmów w wirtualnej rzeczywistości. Jednak wielu chciałoby nosić te filmy przez cały czas, nie tylko w Internecie.

I to dlatego, że wielu musiało zdać sobie sprawę, że pobieranie tego typu filmów nie działa. Nie wszystkie aplikacje lub programy wideo mogą odtwarzać filmy VR.

YouTube ma tę specjalną opcję dla tych filmów, jednak nie jest to jedyna. Istnieje wiele aplikacji i programów, które również odtwarzają filmy VR na telefonie, a nawet można połączyć z przeglądarką VR mieć jak najwięcej doświadczenia. Następnie zamierzamy polecić kilka programów, które możesz pobrać w celu odtwarzać filmy w wirtualnej rzeczywistości.

Jakie programy mogą łączyć się z przeglądarką VR?

Wideo w rzeczywistości wirtualnej jest jak zdemontowane pudełko. Po pobraniu pudełko jest demontowane, widać jednocześnie klapki i zakładki. Rezultatem jest zniekształcony i złożony film, który wygląda jak świat luster. Gdy odtwarzasz wideo w odpowiednim programie, skrzynka jest uzbrojona.

Uzbrojone wideo tworzy iluzję wirtualnej rzeczywistości i możesz obracać to „pudełko” we wszystkich kierunkach. W ten sposób możesz oglądać dowolną część wideo pod dowolnym kątem. Wśród zalecanych aplikacji i programów, które montują te pudełka, są Vrse. Najlepsze z Vrse polega na tym, że można go połączyć z przeglądarką rzeczywistości wirtualnej. Możesz oglądać filmy, przesyłając je strumieniowo lub pobrać.

Menu główne zawiera różnorodne filmy VR z różnych firm. Wiele z nich obejmuje wysokiej jakości wrażenia z podróży i animacje.

Możesz obejrzeć go bezpośrednio z telefonu komórkowego lub podłączyć słuchawki VR. Jeśli widzisz to na swoim telefonie komórkowym, możesz zobaczyć całe otoczenie, przesuwając telefon komórkowy na boki jakby to był rodzaj mini rozdzielacza. Jest to wysoce zalecana aplikacja.

Jakie inne aplikacje są dostępne dla telefonów komórkowych?

KMPlayer to kolejna aplikacja do odtwarzania filmów znany VR. Odtworzy każdy film pobrany z YouTube lub dowolnej innej witryny. Możesz ponownie wybrać opcję, aby zobaczyć ją w przeglądarce VR lub bezpośrednio z telefonu.

Opcja VR można używać z dowolnym filmem. Jednak efekt, jaki tworzy, gdy jest używany w filmach, które nie zostały zaprojektowane dla rzeczywistości wirtualnej, jest bardzo prymitywny i nierealistyczny. Jeśli masz pobrane prawidłowe filmy, wrażenia będą bardzo dobre. Może odtwarzać filmy do 2k i wraz z dźwiękiem stereo 8D, który uzupełnia wrażenia.

Czy mogę stworzyć własną przeglądarkę domowej roboty?

Inne zalecane aplikacje VR to Google Cardboard. W tej aplikacji Google nie potrzebujesz nawet okularów VR, ponieważ możesz zrobić własne!

Dzięki instrukcjom, które podaje, możesz zrobić domowe szklanki z tektury. Stąd nazwa „Cardboard” w aplikacji, dosłownie „karton”. Korzystając z soczewek, które wykonasz do listu i doczepiając je do telefonu, będziesz miał własny, domowy daszek. Z Google Cardboard będzie to możliwe odkrywaj niesamowite krajobrazy, miejsca na świecie, obiekty specjalne, kalejdoskopy i wiele więcej.

przeglądarka rv do domu

Nawet KMPlayer Ma swoją opcję, jeśli zamierzasz używać go z domowymi soczewkami. Kliknięcie opcji obiektywu VR, która wyraźnie pokazuje ekran, zostanie zduplikowane. Każdy ekran będzie odpowiadał oku i po założeniu domowego wizjera osiągniesz zamierzony efekt.

W ten sposób możesz stworzyć w domu taką samą iluzję, jaką potrafią stworzyć okulary VR. Oczywiście, nie w tej samej jakości i nie w ten sam sposóbAle to świetny sposób na poznanie wirtualnej rzeczywistości po raz pierwszy.

dołącz do naszego kanału telegram