Skip to content

Jak odzyskać usuniętą historię wyszukiwania w Google Chrome

9 de marzec de 2021

Historia przeglądania może być przydatna, aby uzyskać dostęp do ważnej strony, o której zapomnieliśmy, i ponownie uzyskać dostęp do Twoich informacji; jednak jest to również bardzo powszechne usuń historię, aby inne osoby nie mogły przeglądać stron internetowych do którego ostatnio uzyskiwałeś dostęp.

Jeśli zamierzasz korzystać ze współdzielonego komputera, zawsze będzie wskazane usunięcie historii, aby inne osoby nie widziały twoich wyszukiwań, ale co, jeśli usuniesz historię, a następnie zechcesz ponownie uzyskać dostęp do poprzednio odwiedzanej witryny, ale nie pamiętasz jak to się nazywa?

Czy można odzyskać historię przeglądania? Chociaż na pierwszy rzut oka może się to wydawać niemożliwe, istnieją alternatywy, aby odzyskać historię przeglądania Google za pomocą systemu operacyjnego Windows, niektórych dodatkowych narzędzi, a nawet naszego konta Google.

Nie martw się, jeśli niewiele rozumiesz, ponieważ w następnym artykule wyjaśnimy jak krok po kroku odzyskać usuniętą historię wyszukiwania w Google.

Sprawdź historię na innym urządzeniu mobilnym za pomocą swojego konta Google

Na dobre lub na złe nie można odzyskać usuniętej historii przeglądania, ale można ją zweryfikować na innym urządzeniu w przypadku, gdy to samo konto Google jest połączone, więc Jeśli masz smartfona z uruchomionym kontem Google, będziesz mógł zobaczyć aktywność wykonywaną na komputerze.

Jeśli usunąłeś historię na komputerze, możesz wejść na https://myactivity.google.com/ i sprawdzić swoje wyszukiwania na tej stronie. Jeśli usunąłeś również tę historię, możesz przeglądać zapytania i przeglądanie stron internetowych z innego urządzenia, z którym jest połączone to samo konto Google.

Pamięć podręczna DNS

W pamięci podręcznej DNS przechowywane są wszystkie informacje o odwiedzanych przez nas witrynach, a wśród nich znajdujemy historię przeglądania. Aby odzyskać wszystkie te informacje, będziemy musieli uzyskać dostęp do CMD lub wiersza polecenia i napisać następujące polecenie: ipconfig / displaydns.

ekrany z kodami

Po wpisaniu polecenia i wykonaniu wyszukiwania będziemy mogli zobaczyć całą historię zapisaną w pliku Pamięć podręczna DNSNależy jednak zauważyć, że będzie widoczny tylko adres internetowy strony głównej, a nie różne strony lub wpisy, które mogłaby mieć.

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że jeśli wyłączymy lub ponownie uruchomimy sprzęt, ta historia zostanie automatycznie usunięta przez system Windows, więc może nie być skuteczną metodą, jeśli chcesz odzyskać bardzo stare informacje.

Historia Google

Ta metoda może być używana, jeśli masz konto Google Aktywuj i używaj Google Chrome jako domyślnej przeglądarki do wyszukiwania w Internecie. Dzięki Historii Google możemy uzyskać dostęp do usługi pobierania historii przeglądania i konsultacji.

Ta usługa nie jest dobrze znana i dlatego jest rzadko używana, ale jest całkiem użyteczne Ponieważ zapisuje każdą odwiedzaną stronę, w rzeczywistości zapisuje każdy rekord, nawet jeśli odwiedzamy tę samą stronę, a także przechowuje wszystkie informacje dotyczące przeglądania przeprowadzane na wszystkich urządzeniach połączonych z kontem.

Może to być przydatne do przejrzenia historii Twoich dzieci, a nawet Twojego partnera; jednak może być również używany do pobierania odwiedzonych stron, o których zapomnieliśmy.

Aby skorzystać z tej usługi, będziemy musieli iść Historia Google i zaloguj się za pomocą naszego konta Google, a później możemy uzyskać dostęp do kalendarza, w którym możemy pobrać informacje nawigacyjne na wybrany dzień. Co najważniejsze, nie ma znaczenia, że ​​historia przeglądania została usunięta, nadal będziemy mieć dostęp do informacji.

Najlepsze jest to, że Możemy skonfigurować tę usługę, aby zapisywać strony internetowe jako ulubione. Abyśmy mogli mieć pod ręką informacje o witrynach internetowych, nawet po wyczyszczeniu historii przeglądania w Google Chrome.

Inne narzędzia

Istnieje wiele narzędzi opracowanych przez strony trzecie, które pozwalają nam odzyskać usunięte informacje. Dobra alternatywa to Recuva, nie tylko ze względu na łatwość odzyskiwania historii, ale także możemy odzyskać informacje z dysku twardego. Jedyne czego potrzebujemy to ścieżka, która w przypadku Google Chrome to: C: Users User AppData Local Google Chrome User Data Default Local Storage.

dołącz do naszego kanału telegram