Skip to content

Jak odzyskać hasło do zapomnianej sieci Wi-Fi na Androidzie lub routerze?

4 de styczeń de 2022

Z rozbudowa sieci połączeń bezprzewodowych Łączenie się z wieloma sieciami stało się powszechne w naszych czasach. W zależności od tego, gdzie możemy się znaleźć, nasze urządzenia mobilne lub elektroniczne zawsze łączą się w sposób szybko i łatwo przez WiFi do dowolnej sieci, do której masz już dostęp, czy to z domu, biura, klasy, sklepu czy restauracji, do której często chodzimy.

Czasami możemy pomyśleć, że dostęp do nowego hasła i jego zapisania na naszych urządzeniach wystarczy, aby później uzyskać do niego dostęp.

Niemniej jednak, odzyskać nasze Hasło WiFi zapisane w witrynach, na które już wchodzimy, jest bardzo ważne. Czasami my zapomnieliśmy jakie jest hasło ponieważ zwykle przyzwyczajamy się do automatycznego łączenia, ale możliwe jest, że na niektórych komputerach przechowywane hasła nie mogą zostać wyświetlone i właśnie tam musimy je ponownie wprowadzić.

W przypadku wszystkich powyższych, cały ten samouczek może być dla Ciebie bardzo pomocny.

Jak korzystać z zabezpieczenia hasłem i szyfrowania Wi-Fi

Dawno minęły czasy, kiedy większość użytkowników miała sieci Wi-Fi bez hasła, ponieważ może to narazić nas na przeglądanie Internetu i narazić nas na hakerów lub wirusy.

Obecnie ochrona prywatności obejmuje stosowanie złożonych kodów liczbowych, literowych i symboli do ochrony łączności. Ale czasami, w tej wspaniałej odmianie sprytnych haseł, które unikają wykrycia przez hakerów, zapominamy hasła i wtedy pojawia się problem, który może być bardzo łatwy do rozwiązania.

Jak wtedy możemy odzyskać hasło WiFi w sieci, którą już zapisaliśmy? Procedura wymaga posiadania komputera z System operacyjny Windows i w tym przypadku niektóre funkcje ułatwień dostępu, takie jak te oferowane przez wersja 10, zdecydowanie zaleca się ich uwzględnienie, aby cieszyć się lepszym przeglądaniem i dostępnością.

Ponieważ jesteśmy połączeni z daną siecią. Klikamy w ikonę pasków wskazujących na połączenie z naszą siecią Wi-Fi i wciskamy prawy przycisk myszy. Wchodzimy w opcję Sieć centrum i udostępnianie.

zdobądź hasło do Wi-Fi

W nowym oknie wybieramy sieć WiFi naszego domu. Po jego wybraniu pojawi się nowe menu opcji, w którym zamierzamy nacisnąć przycisk Właściwości sieci bezprzewodowej, a następnie zabezpieczenia. W tym ostatnim oknie możemy wreszcie zobaczyć hasło WiFi do sieci, z którą już jesteśmy połączeni, ale o której zapominamy.

Zobaczysz, że między danymi z Typ zabezpieczeń i typ szyfrowania hasło jest również wymienione. Domyślnie hasło jest zawsze ukryte, z rodzajem znaków w postaci czarnych kropek, ale jeśli wybierzemy pole to Pokaż znaki Będziemy wtedy mogli uświadomić sobie i zwizualizować, jakie jest nasze obecne hasło, za pomocą którego połączyliśmy się z Wi-Fi na zasadzie cyklicznej.

Jest to bardzo przydatna procedura, ponieważ czasami przyjmujemy za pewnik, że zawsze jesteśmy połączeni z Sieć Wi-Fi zapominamy jednak, że dla większego bezpieczeństwa musimy to często zmieniać; w rzeczywistości należy wziąć pod uwagę, że typ szyfrowania bezpieczniejszy jest WPA2-PSK (AES) który jest najnowszym standardem szyfrowania w Wifi.

pokaż ukryte hasło do wifi

Podobnie, weź pod uwagę, że czasami może zaistnieć sytuacja, w której odwiedzasz kogoś i być może może zapytać Cię, jakie jest hasło Wi-Fi do Twojego domu lub biura, a my możemy czuć się nieswojo z tego powodu zapominając, jakie było najnowsze hasło, którego zdecydowaliśmy się użyć.

Jak odzyskać hasła za pomocą komputera z systemem Android lub Windows

Chociaż istnieje niezliczona ilość alternatyw, jeśli chodzi o odzyskaj hasło do Wi-Fi na Androida i Windows. Najprostszym z nich jest to, że możesz połączyć się za pomocą kabla Ethernet dostęp do bramy routera, a stamtąd również zmodyfikuj inne parametry jako hasło.

Pamiętaj, że ta procedura jest zawsze wykonywana z poziomu przeglądarki internetowej, wpisując adres 192.168.1.1.

hasło do routera portu

Pojawi się ekran, w którym musimy wpisać hasło i nazwę użytkownika Administrator oraz w sekcji sieci bezprzewodowej w części bezpieczeństwa zmieniamy hasło.

W przypadku telefonów komórkowych i urządzeń z systemem Android sposób na odzyskanie hasła polega na uzyskaniu dostępu do roota. Istnieją specjalne aplikacje zaprojektowane, aby móc odzyskać hasło sieciowe z którym już jesteśmy połączeni.

Jednak dzięki tym wszystkim zaleceniom możesz szybko i skutecznie rozwiązać te drobne komplikacje.

dołącz do naszego kanału telegram