Skip to content

Jak odpowiedzieć na wiadomość w Slacku z komputera z systemem Windows lub Mac

25 de luty de 2021

Kiedy aplikacja lub platforma internetowa jest dobra lub zła, zwykle dużo o niej słyszysz, ale w ostatnich tygodniach ci, którzy o niej słyszą Luźny jest bardzo dobry. A może to wynikać z tego, że pozwala grupie roboczej lub kilku osobom pracować w zorganizowany sposób z domu.

Ponieważ staje się to światowym trendem, ze względu na już znaną pandemię. Więc w tym artykule powiemy ci jak odpowiedzieć na wiadomość w Slacku z komputera z systemem Windows lub Mac.

Chodzi o to, że praca na platformie, której wciąż nie znamy zbyt dobrze, może wydawać się nieco zagmatwana, a nasza praca nie płynie tak, jak powinna. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby wiedzieć, czym jest Slack i jak działa. Cóż, praca w aplikacji ze środowiska Windows to nie to samo, co w środowisku Mac.

Jak wiesz, kiedy używasz platformy z oficjalnej strony Slack, sposób, w jaki różne grupy robocze współdziałają ze sobą, odbywa się poprzez bezpośrednie wiadomości. Jeśli po otrzymaniu wiadomości nie masz pojęcia, jak na nią odpowiedzieć, masz kłopoty. Ale nie martw się już, trafiłeś we właściwe miejsce i tutaj pokażemy Ci, jak to zrobić.

Jak odpowiedzieć na wiadomość w Slacku z komputera z systemem Windows lub Mac

Dziś ważne jest, aby używać takich aplikacji pozwalają nam być bardziej produktywnymi w naszych ofertach pracy online, a Slack jest jednym z nich. Z tego powodu chcemy nauczyć Cię prawidłowego korzystania z platformy i nie mamy problemów z jej obsługą. Pokażemy Ci krok po kroku, jak odpowiedzieć na bezpośrednią wiadomość, zarówno w systemie Windows, jak i Mac.

Pierwszą rzeczą, którą zamierzamy zrobić, jest przejście do Strona główna Slacka z przeglądarki. W przypadku, gdy mamy aplikację zainstalowaną na naszym komputerze, możemy uzyskać do niej dostęp korzystając ze środowiska Windows poprzez menu Start. W przypadku posiadania komputera Mac przechodzimy do folderu aplikacji i tam szukamy Slacka.

Kroki, aby odpowiedzieć na wiadomość w Slacku z komputera z systemem Windows lub Mac

Teraz pierwszym krokiem po wejściu do aplikacji jest wyszukanie wiadomości, która nadeszła, aby na nią odpowiedzieć. Wybieramy to, pamiętajmy, że te są w formacie Bezpośrednie wiadomości, w kolumnie po lewej stronie. Tam zobaczymy nazwę użytkownika osoby, która wysłała nam wiadomość i klikniemy tę nazwę.

Na ekranie zostanie wyświetlona rozmowa z użytkownikiem, teraz aby móc odpowiedzieć na wiadomość należy kliknąć opcję Wyślij wiadomość do @jaktosie. Znajdziesz tę opcję u dołu ekranu. Następnie musisz napisać wiadomość, że chcesz dotrzeć do tego członka zespołu roboczego.

Po zakończeniu pisania wiadomości należy ją wysłać, w tym celu wystarczy nacisnąć klawisz Enter i Twoja wiadomość pojawi się w rozmowie. W ten sposób możesz łatwo odpowiadać na wiadomości, które otrzymujesz od członków swojej grupy roboczej. Jeśli chcesz odpowiedzieć kanałem, musisz wykonać następujące czynności.

Aby rozpocząć, musisz wejść na platformę lub aplikacja slackzastosuj w tym celu kroki wskazane w pierwszej części. Gdy znajdzie się w środku, wybierzesz kanał, który będzie idealnie umieszczony w lewej kolumnie, w opcji Kanały. Zobaczysz wiadomości wysłane przez te kanały i najedziesz kursorem myszy na którykolwiek z nich.

luźne odpowiedzi na wiadomości

Ta akcja wygeneruje cztery ikony do wyświetlenia w prawej górnej części, w drugiej kolejności należy ją zaznaczyć, jest to ikona okna dialogowego. Po prawej stronie zostanie wyświetlony rozwinięty kolumna Wątkidzięki nim rozmowy mogą być prowadzone równolegle w Slacku, co nie jest inwazyjne.

Teraz odpowiedz na kanał, jeśli chcesz, aby odpowiedź dotarła również jako bezpośrednia wiadomość, zaznacz to pole Wyślij również jako bezpośrednią wiadomość. Na koniec kliknij opcję Wyślij, gdy stanie się to proste, ta platforma pomoże Ci bardzo w marketingu cyfrowym, gwarantujemy to.