Skip to content

Jak odblokować zablokowany telefon z Androidem i usunąć zapomniane hasło, wzór lub kod PIN?

7 de sierpień de 2022

Wiele razy, gdy nasze urządzenie mobilne zaczyna działać wolniej niż normalnie lub pojawia się zbyt wiele reklam, najprawdopodobniej jest zainfekowany wirusem. Najlepszym rozwiązaniem jest sformatowanie lub zrobienie przywrócenie ustawień fabrycznych. W ten sposób telefon pozostaje tak, jakbyś go właśnie nabył. Odblokowanie telefonu komórkowego z Androidem może być również koniecznością, jeśli zapomnimy wzoru lub hasła naszego telefonu, co może się przydarzyć każdemu.

System operacyjny Twojego urządzenia mobilnego zostanie ponownie zainstalowany, a cała reszta zostanie usunięta. Po wykonaniu szczegółowego twardego resetu, telefon będzie działał tak jak na początku, kiedy go właśnie nabyliśmy. Złą stroną jest jednak to, że wszystkie aplikacje istnieją w telefonie, a zdjęcia, filmy i ustawienia są usuwane.

Jak odblokować telefon komórkowy z Androidem za pomocą telefonu komórkowego za pomocą hasła

Jednym z powodów, dla których możemy chcieć sformatować telefon z Androidem, jest to, że zapomnieliśmy klucza lub wzoru odblokowania. Co jest bardziej powszechne, niż sobie wyobrażasz.

Ogólnie rzecz biorąc, najłatwiejszym sposobem na ponowne uruchomienie telefonu komórkowego z systemem Android jest „Ustawienia” zarówno „Ustawienie” iz tej opcji przywrócimy ustawienia fabryczne telefonu komórkowego.

Problem leży właśnie wtedy, gdy zapomnimy hasła lub wzoru telefonu, ¿Jak możemy zresetować fabryczny telefon komórkowy??. Rozwiązując tę ​​niewiadomą, problem został rozwiązany, ponieważ po ponownym uruchomieniu wzór jest eliminowany i można go używać jak zwykle.

Jak sformatować telefon, aby odblokować Androida za pomocą wzoru

Czasami może się zdarzyć, że przez przypadek zapomnimy wzór naszego telefonu komórkowego, albo dlatego, że wielokrotnie go zmienialiśmy, albo dlatego, że jesteśmy zapominalscy. Nie musisz się o to martwić, ponieważ istnieje sposób na swobodne odzyskanie dostępu do telefonu bez większego nakładu pracy.

Wszystkie urządzenia mobilne posiadające system Android, można przywrócić ustawienia fabryczne za pomocą kombinacji klawiszy twardych, nawet gdy urządzenie mobilne jest wyłączone. W ten sposób możesz ponownie korzystać z telefonu komórkowego bez żadnych problemów lub ograniczeń.

Ta metoda nazywa się Tryb odzyskiwania lub tryb Rpowrót do zdrowia. Każde urządzenie z Androidem ma kombinację klawiszy, które musimy nacisnąć jednocześnie, aby wejść w ten tryb.

Generalnie w większości urządzeń musimy przytrzymać klawisze”Zmniejszenie głośności + Strona główna + Zasilanie” przy wyłączonym telefonie komórkowym, aby to osiągnąć. Chociaż ta metodologia może się różnić w zależności od marki i modelu telefonu.

odblokuj telefon z Androidem

Jak ustawić fabrycznie telefon z Androidem za pomocą wzoru lub klucza?

Po wejściu w tryb odzyskiwania zobaczysz menu w oknie z kilkoma opcjami do wyboru. W tym trybie sposobem poruszania się po wspomnianym menu są klawisze głośności + Tak . Następnie, aby potwierdzić lub móc wybrać opcję, musimy być w stanie użyć klawisza mocy lub na.

We wspomnianym trybie masz absolutną moc, którą możesz wybrać opcję, która mówi „Wyczyszczenie danych / przywrócenie do ustawień fabrycznych” i przeniesie nas na inny ekran. Na tym nowym ekranie opcji będziemy musieli ponownie przewinąć w dół do opcji, która mówi „I to jest”, aby natychmiast rozpocząć formatowanie urządzenia.

Po zakończeniu formatowania urządzenia mobilnego z Androidem będziemy musieli przejść do opcji, która mówi „Teraz uruchom system ponownie”, aby system telefonii komórkowej uruchamiał się prawidłowo i to wszystko. Po wykonaniu tej czynności możesz swobodnie uzyskać dostęp do swojego urządzenia mobilnego.

Przy pierwszym uruchomieniu telefonu zajmie to trochę więcej czasu niż zwykle, chociaż stanie się to tylko za pierwszym razem. Następnie za każdym razem, gdy ponownie go uruchomisz i włączysz, zrobi to normalnie i wydajnie.

Oczywiście musisz wziąć pod uwagę, koniecznie mieć dobra ilość ładunku w akumulatorze, aby wykonać tę procedurę. Trzeba obsłużyć nawet 80% baterii, aby móc przeprowadzić ten proces bez jakichkolwiek problemów czy wątpliwości.

Czy te informacje okazały się przydatne? Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, nie wahaj się zostawić ich w komentarzach, chętnie je przeczytamy!

dołącz do naszego kanału telegram