Skip to content

Jak obrócić sekcję obrazu w Paint.NET? – Krok po kroku

10 de luty de 2022

Paint.NET to oprogramowanie opracowane przez Microsoft, którego celem jest: edytuj obrazy fotograficzne z prostego interfejsu zarządzania, choć przypomina tradycyjny Windows Paint, jest to samodzielny program.

W ramach tej platformy masz możliwość pracy w warstwach, co między innymi pozwala wybrać sekcji pikseli i zmień jego położenie lub orientację. Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem tej procedury, czytaj dalej, od razu to wyjaśnimy.

Co powinienem zrobić, aby móc wybrać obszar mojego obrazu w Paint.NET?

Gdy trzeba obrócić kierunek konkretnego fragmentu na zdjęciu, Paint.NET jest bardzo przydatną alternatywą dzięki jego prostota użytkowania i nowoczesne narzędzia, oprócz tego, że są znacznie lżejszą aplikacją niż inne podobne opcje oprogramowania.

Kup pain.net na swój komputer i zacznij czerpać korzyści z manipulacji obrazami, całkowicie za darmo. Przekonasz się, że ten program ma wystarczająco dużo narzędzi, aby zaspokoić podstawowe potrzeby edycji, wśród nich znajdziemy rotację fragmentu fotografii.

Pierwszy krok do obróć region pikseli wewnątrz Paint.NET jest oczywiście otwarcie obrazu w programie, w lewym panelu narzędzi wybierz „Wybierz prostokąt”. Teraz przechodzisz do obrazu i rozpoczynasz wybór przestrzeni do modyfikacji, naciskając lewy przycisk myszy, przytrzymaj ją do końca sekcji, aby została wybrana do obrotu.

Jaka jest procedura obracania wybranego obszaru w Paint.NET?

Po zainstalowaniu Paint.net w języku hiszpańskim na komputerze i rozpoczęciu odkrywania jego narzędzi, znajdziesz wiele funkcjonalności do edycji zdjęć, od wyboru na różne sposoby, różnych pędzli, gumki, po przycisk klonowania. Dzięki nim będziesz mógł szybko udoskonalić swoje zdjęcia i uzyskać dużo bardziej dopracowane wykończenie.

obracanie fragmentu obrazu za pomocą siatki z farbą

Kiedy dokonasz wyboru w otwartym obrazie w tym programie, wszelkie modyfikacje wprowadzone przez przytrzymanie będą stosowane tylko do tej sekcji. To, co nas w tym momencie interesuje, to obrót kąta zaznaczenia, a więc po wybraniu tego zakresu pikseli:

  1. Idziesz w lewym górnym rogu programu, gdzie znajdziesz przycisk „Narzędzie”.
  2. Wyświetlasz listę, aby wybrać jedną z opcji „Przenieś wybrane piksele”.
  3. Teraz wracasz do zaznaczenia na obrazku, ustawiasz się na jednym z węzłów na końcach kwadratu.
  4. Zakrzywiona strzałka zostanie aktywowana, wskazując, że klikając i przytrzymując kursor w ruchu kołowym, będziesz mógł obrócić region. Rób to, aż umieścisz sekcję w niezbędnym obrocie.

Jak zapisać edytowany projekt Paint.NET?

Zauważysz, że kiedy zmodyfikujesz pozycję zaznaczenia, spowoduje to bezbarwne tło, który zrywa z estetyką obrazu. Jeśli na przykład chcesz dodać frazę z pewnym nachyleniem, zaleca się nauczenie edycji tekstu i dostosowywanie go w programie Paint, zarządzanie nim na osobnej warstwie, aby przez pomyłkę nie wpłynąć na oryginalny obraz.

To samo dotyczy sytuacji, gdy chcesz dodać obraz na innym, niezależnie od tego, czy jest to rodzaj naklejki, czy jakikolwiek inny element, który chcesz włączyć, aby uwzględnić go jako niezależną warstwę i ułatwić jego obracanie. musisz wybrać opcje „Warstwy” i „Importuj z pliku”. Ta sama metoda może działać lepiej w przypadku obracania wcześniej przyciętej części obrazu.

Gdy jesteś zadowolony z dokonanych modyfikacji, czas na zapis, w tym celu wybierz menu „Plik”, następnie opcję „Zapisz jako”, następnie wybierz lokalizację w przeglądarce, przypisz nazwę i format. Jeśli chcesz, obraz może mieć format „png/jpeg” lub możesz zachować projekt do późniejszej edycji z „pdn”.

Jakiego innego programu mogę użyć do edycji i obracania stref na obrazach?

Chociaż Paint.NET jest ulepszoną odpowiedzią na tradycyjny Paint, który pozwala na wszystko, od zwiększenia rozdzielczości dowolnego obrazu po zarządzanie wieloma warstwami pracy, nadal nie jest uważany za narzędzie do Profesjonalna edycja. Chociaż nie jest to tak naprawdę Twoim celem, inne opcje edycji zdjęć mogą działać lepiej dla Ciebie, oto kilka pomysłów.

photoshop to dobra alternatywa

Photoshop

Klasyczne, wiodące oprogramowanie do edycji i retuszu zdjęć, dzięki któremu możesz dokonywać wszelkiego rodzaju podstawowych modyfikacji do najbardziej zaawansowanych i złożonych. ma zdolność wytrzymania pliki najwyższej jakości i eksportować je w ten sam sposób, jest to narzędzie wybierane przez projektantów cyfrowych i profesjonalnych fotografów.

W miarę upływu czasu program ten został unowocześniony w tym opcje sztucznej technologii które ułatwiają odzyskiwanie starych fotografii, manipulację elementami wektorowymi, tworzenie ilustracji 3D, a nawet filmów lub GIF-ów. Oprócz wszystkich opcji edycji światła, tekstur i tekstu, które nieodłącznie posiada Photoshop.

pejzaż fotograficzny

Jest to kolejny profesjonalny program do obróbki zdjęć, opracowany przez Mooii i należy do rodziny Adobe Photoshop. Jest to szczególnie przydatne dla projektowanie stronponieważ dostarcza narzędzi, które pozwalają na szybkie i zorganizowane prace.

Zawiera podstawowe narzędzia do przycinania, dodawania tekstu, poprawiania świateł i nie tylko, a także kroplomierz, tworzenie animowanych GIF-ów, konwersję plików itp. Charakteryzuje się tym, że jest szczególnie lekkie i nie wymagające zbyt wielu zasobów na komputerze, więc jeśli nie masz urządzenia nowej generacji, jest to doskonała alternatywa dla retuszu zdjęć.

dołącz do naszego kanału telegram