Skip to content

Jak nazywa się robot z Androidem? Pochodzenie i ciekawostki

19 de lipiec de 2021

Ulubiony zwierzak miłośników urządzeń mobilnych robot z Androidem, on ma imię. Oprócz tego istnieje wiele ciekawostek dotyczących pochodzenia najczęściej używanego oprogramowania na rynku mobilnym.

Jakim oprogramowaniem jest Android?

Android to oprogramowanie typu „mobilny system operacyjny” lub mobilny system operacyjny. Oznacza to, że działa podobnie do systemu operacyjnego komputera.

Android działa jak pomost między aplikacjami a sprzętem urządzeń dotykowych zorientowanych głównie na odtwarzanie multimediów. Ten mobilny system operacyjny działa w warstwach, które odpowiadają za określone funkcje opisane poniżej:

 • Rdzeń lub jądro: Jest to oparte na Linuksie i jest „najbliższą” warstwą sprzętu. Odpowiada za organizowanie i manipulowanie kontrolerami komponentów telefonu (aparatu, pamięci, baterii, Bluetooth i ekranu).
 • Biblioteka podstawowa: jest to warstwa bezpośrednio nad jądrem. Znajdują się w nim różne polecenia (w języku JAVA) służące do obsługi systemu operacyjnego. Ten zestaw poleceń jest kompilowany w systemie o nazwie ART i kompilowany, gdy system jest flashowany do pamięci telefonu.
 • Biblioteki aplikacji: oto pozostałe biblioteki oparte na C++ i standardowym C, w których będą przechowywane polecenia potrzebne aplikacjom do wykonywania funkcji. Wśród nich: grafika 3D, obliczenia operacji matematycznych, reprodukcja mediów itp …
 • Ramy aplikacji: tę warstwę można uznać za miejsce, w którym działają aplikacje. To tutaj zwykle twórcy aplikacji stosują ustawienia i dodają słynne „Aktualizacje”, których wersje są różnymi wersjami tego samego.
 • Aplikacje: jest to warstwa najbliższa użytkownikowi końcowemu i jest to ostatnia warstwa architektury Androida. Znajdują się w nim klienci aplikacji, wszystkie uruchamiane za pośrednictwem systemu „Launcher” lub „Launch”.

Ten system uruchamiania to kolejna aplikacja, która uruchamia się automatycznie po włączeniu urządzenia i służy jako interfejs użytkownika-aplikacja. Służy jako katalog aplikacji i zwykle działa na innych aplikacjach mający najwyższy priorytet dla poleceń użytkownika.

Jaki jest powód, dla którego nazywa się Android?

Android Inc. Była to firma stworzona w 2003 roku przez Andy’ego Rubina, Richa Minera, Chrisa White’a i Nicka Searsa, której celem było stworzyć mobilny system operacyjny oparty na Linuksie.

Nazwa firmy pochodzi od zamiłowania Andy’ego Rubina (byłego inżyniera Apple) do robotyki. Doprowadziło to do jego współpracowników w Apple Nadadzą mu przydomek Android.

Jednak nazwa stała się nawiązaniem do powieści Czy androidy marzą o elektrycznej owcy? przez Philipa K. Dicka.

Jak nazywa się maskotka Androida?

Maskotka systemu operacyjnego została zaprojektowana przez Irinę Block, która została poproszona o wykonanie projektu w kształcie robota. Projekt zielonego robota tak bardzo zachwycił inżynierów Google, że Sam Andy Rubin nadał mu przydomek „Andy”.

Istnieją podejrzenia, że ​​projekt tak bardzo spodobał się za podobieństwo do charakteru gry”Gauntled: Trzecie SpotkanieKto nazywa się Android, którego fanami było wielu inżynierów.

Reszta inżynierowie nazwali robota „Bugdroidem” ze względu na podobieństwo do owada i liczbę błędów, które pojawiają się w każdej wersji Androida podczas jej rozwoju.

W każdym razie Google nie zadeklarował oficjalnej nazwy dla Twojego zwierzaka, ponieważ jego system operacyjny jest open source, a zatem projekt robota również.

desery dla systemu operacyjnego Android

Dlaczego ich wersje noszą nazwy deserów?

Nazwy deserów zostały nadane dla wszystkich wersji po Androidzie 1.5 (Cupcake), ponieważ w słowach jego twórców „smartfony zaczęły osładzać nasze życie”. Następujące wersje zostały oznaczone w porządku alfabetycznym jako:

 • Pączek Androida 1.6
 • Eklera Android 2
 • Froyo Android 2.2
 • piernik Android 2.3
 • Plaster miodu Android 3.0
 • Lodowa Kanapka Android 4.0
 • Galaretka Android 4.1
 • KitKat Android 4.4
 • Lizak Android 5
 • pianka Android 6
 • Nugat Android 7
 • Wietrzenie Android 8
 • Stopa Android 9

Po tym, w 2019 roku Google przestałby stosować klasyfikację według deseru, używając po prostu nazwy Androida 10. Jednak, nieoficjalna nazwa alarmowa został wyznaczony, nazywając tę ​​wersję Queen Cake lub Fifteen Tart.

Obecna wersja Androida 11 nadal nosi wewnętrznie nazwę Red Velvet Cake, a następna wersja Androida 12 ma zostać wydana pod koniec 2021 roku Można go nazwać Snow Cone. Jaki deser na literę „T” przyniesie nam Android 13?