Skip to content

Jak naprawić wolniejszą awarię przeglądarki Google Chrome — Windows i Android

12 de sierpień de 2021

Spowalnianie przeglądarki Google Chrome to powszechny problem, może to być spowodowane różnymi czynnikami, które spowalniają tę potężną przeglądarkę. Zobaczmy Jak możemy rozwiązać ten błąd?.

Jakie są najczęstsze przyczyny bardzo powolnego działania przeglądarki Google Chrome i jak to wykryć?

Google Chrome to jedna z najczęściej używanych przeglądarek Dla ludzi prawda jest taka, że ​​ta przeglądarka stara się ułatwić i uprościć wyszukiwanie w niej, ale jeśli musimy czekać, aż spełni swoje funkcje, sprawia, że ​​chcemy użyć innej. Co może się dziać z Google Chrome? Zobaczmy

Awarie połączenia internetowego

Ma to duży wpływ na szybkość Chrome, dlatego powinieneś upewnij się, że masz dobre połączenieJeśli korzystasz z Wi-Fi, na wpływ może mieć kilka czynników, takich jak odległość od routera lub przeszkody między urządzeniem a źródłem Internetu. Więc najpierw sprawdź, czy masz dobrą prędkość połączenia.

Przyspieszenie sprzętowe nie jest włączone

Jest to funkcja, która pozwala: deleguj zadania na kartę graficzną lub płytę graficznąW ten sposób procesor wykonuje mniej wysiłku, a rezultatem jest wyższa wydajność funkcji naszego urządzenia elektronicznego. Jeśli nie jest aktywny, może to być przyczyną spowolnienia przeglądarki Google Chrome

Akumulacja pamięci podręcznej

Pamięć podręczna pomaga przyspieszyć proces przy ponownym wyszukiwaniu informacji, ponieważ informacje lub dane są przechowywane w miejscu, do którego jest łatwiejszy dostęp. Ale jak ze wszystkim, jeśli przekroczymy pamięć podręczną Będzie to miało swoje negatywne konsekwencje, takie jak spowolnienie pracy naszego telefonu lub komputera, dlatego dobrze, że co jakiś czas to sprawdzamy.

Nadmiar rozszerzeń

Prawdą jest, że istnieją naprawdę przydatne rozszerzenia Google Chrome, ale prawdą jest również, że ich użycie powoduje wzrost zużycia pamięci RAM, a jeśli ich nadużyjemy, wyobraź sobie konsekwencje!

Szybkie rozwiązania przyspieszające działanie przeglądarki Google Chrome na telefonach komórkowych i komputerach

Widzieliśmy już możliwe przyczyny spowolnienia Google Chrome na telefonach komórkowych i komputerach, teraz jeśli przejdziemy do rozwiązań.

Stale aktualizuj przeglądarkę

Ważne jest, aby upewnić się, że masz aktualną przeglądarkę, poza tym, że będziesz cieszyć się nowymi opcjami, które są dodawane do każdej wersji każda aktualizacja zawiera ulepszenia niektórych szczegółów co sprawia, że ​​przeglądarka nie działa tak, jak chcemy, więc stale aktualizując swoją przeglądarkę, upewniasz się, że działa ona skutecznie.

Wyczyść pamięć podręczną

Dobrze, że od czasu do czasu wchodzisz do: Więcej narzędzi, Wyczyść dane nawigacyjne, dzięki czemu zwolnisz miejsce na swoim urządzeniu elektronicznym, a jego wydajność będzie lepsza, zauważysz to podczas korzystania z przeglądarki.

Aktywuj tryb podstawowy

Podstawowy tryb pomoże nam w tym, aby gdy wchodzimy na stronę WWW i jest dużo multimediów, nie gra od razu. W ten sposób, nie rozmnażając się, będziesz miał w rezultacie, że szybkość ładowania strony jest szybsza. Musisz tylko otworzyć Google Chrome i podać ustawienia, a zobaczysz opcję Lite Mode, dzięki czemu początkowe ładowanie będzie znacznie szybsze.

rozwiąż problem i przyspiesz nawigację w Google Chrome

Skonfiguruj wstępne ładowanie strony

Jeśli aktywujesz przewidywanie stron, których możesz szukać, sprawisz, że Google Chrome otworzy szybciej to, czego szukasz. Ta opcja będzie daj Chrome wyobrażenie o tym, co mniej więcej chcesz otworzyć. Otwórz Chrome, przejdź do ustawień, a następnie do prywatności i bezpieczeństwa i wybierz: Wstępnie ładuj strony, aby przyspieszyć przeglądanie. Aby uzyskać więcej informacji, możesz wejść do Pomocy Google.

Inne sposoby na usprawnienie działania naszego sprzętu, aby nawigować szybciej

Jak widzieliśmy, są to cztery sposoby na zwiększenie działania naszego sprzętu, aby nawigować szybciej, ale zobaczymy, w jaki inny sposób możemy pomóc.

Zainstaluj niezawodny program antywirusowy

Jednym z najczęstszych zagrożeń związanych z przeglądaniem Internetu jest trafienie na złośliwego wirusa, który powoduje znaczny spadek wydajności, dlatego ważne jest, abyśmy mieli dobry program antywirusowy i dzięki temu utrzyma nasz komputer w dobrym stanie.

Jak sprawdzić prędkość mojego internetu z Androida i Windowsa?

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia szybkości Internetu jest wykonanie testu prędkości. Na każdej stronie internetowej znajdziesz różne testy, wystarczy wybrać dobry, oto ten samouczek, który pomoże ci przeprowadzić ten test.