Skip to content

Jak naprawić tablet Samsung, jeśli nie włącza się lub nie ładuje baterii?

21 de marzec de 2022

Kiedy korzystamy z jakiegoś sprzętu elektronicznego, takiego jak tablet Samsung, możemy mieć problemy z jego włączeniem i zauważyć, że nie ładuje baterii. Może to nas jednak dotyczyć, trzeba wiedzieć, że może mieć rozwiązanie i że niekoniecznie jest uszkodzony. W każdym razie należy zachować spokój i zdecydować się na zastosowanie niektórych rozwiązań, które podajemy w tym artykule.

Jakie są najczęstsze problemy w tabletach Samsung?

Mając tablet Samsunga możemy napotkać pewne zwykłe problemy z jego włączeniem, większość z nich ma rozwiązanie. W takich przypadkach wystarczy mieć trochę cierpliwości i spróbować rozwiązać problem.

Jednym z najczęstszych problemów jest to, że daje błąd oprogramowaniamożna to rozwiązać resetem, wymuszając m.in. start.

Może się również zdarzyć, że jest to spowodowane problemami sprzętowymi, w których jakiś element urządzenia elektrycznego nie działa prawidłowo. Jeśli tak się stanie, konieczne będzie sprawdzenie tego przez specjalistę w tej dziedzinie i postawienie dokładnej diagnozy.

W obu przypadkach jest to konieczne zasięgnij profesjonalnej pomocy, jeśli nie posiadamy niezbędnej wiedzy w celu rozwiązania problemu. Jeśli Twoje urządzenie jest nadal objęte gwarancją, możesz skorzystać z niej, aby znaleźć rozwiązanie problemu ze swoim sprzętem.

Jak rozwiązać awarię tabletu Samsung, jeśli się nie włącza lub nie ładuje?

Jeśli Twój tablet Samsung się nie włącza, nie powinieneś rozpaczać, istnieje kilka praktycznych i prostych rozwiązań, które możesz wziąć pod uwagę. W ten sposób możesz rozwiązać zgłaszany błąd.

Oto niektóre proste sposoby na zrobienie w domuJeśli jednak problem będzie się powtarzał, konieczne będzie udanie się do profesjonalnego technika. Należy pamiętać, że urządzenie niekoniecznie jest uszkodzone, ale wymaga pewnego rodzaju konserwacji lub konfiguracji.

tablet Samsung się nie włącza

wymień ładowarkę

Jednym ze sposobów naprawienia tej usterki na tablecie Samsung jest wymiana ładowarki. Może się zdarzyć, że nie zadziała, ponieważ jest uszkodzony podczas użytkowania. W takich przypadkach zaleca się udanie się do autoryzowanego agenta w celu nabycia innej oryginalnej ładowarki.

jeśli nie oryginalne, nie gwarantujemy stabilnego naładowania ponieważ jego komponenty nie są najlepszej jakości. Dlatego mogą mieć wzloty i upadki prądów, które mogą wpływać na baterię twojego urządzenia.

W jaki sposób wymusić uruchomienie tabletu Samsung, jeśli się nie włącza?

Na tablecie Samsung można wykonać wymuszony start, aby spróbować go włączyć, wystarczy wykonać kilka prostych kroków, aby to osiągnąć.

Trzeba jednak pamiętać, że marka Samsung ma wiele modeli tabletów, więc możliwe, że nie działają one w ten sam sposób.

tablet Samsung nie ładuje się

Kombinacja przycisków do wymuszonego startu

Aby to zrobić, musisz wykonać te proste czynności, najpierw musisz jednocześnie nacisnąć przycisk zasilania i zmniejszyć głośność, pozostawiając wciśnięty przez około 45 sekund.

Po tym czasie powinno pojawić się logo marki i w rezultacie będziesz miał udany start siłowy. Jeśli tak się nie stanie, Twoim problemem może być coś innego, w tym przypadku istnieją inne rozwiązania, takie jak ponowne uruchomienie systemu od zera.

Użyj funkcji „Uruchom ponownie system teraz”

Aby uruchomić tę funkcję, musisz przejść do trybu odzyskiwania na swoim urządzeniu, ta sekcja jest we wszystkich systemach Android. Ta konfiguracja umożliwia skonfigurowanie telefonu bez wchodzenia do systemu telefonicznego.

Jeśli zostanie to zrobione dobrze, nie będzie stanowiło żadnego problemu, jednak należy wziąć to pod uwagę podczas jego wykonywania Wszystkie pliki na tablecie zostaną usunięte.. Obejmuje to aplikacje, które zainstalowałeś, jeśli nie uruchomiłeś kopii zapasowej, ponieważ zresetowałeś dane urządzenia.

Aby wykonać tę funkcję, musisz wykonać następujące kroki, najpierw musisz nacisnąć przycisk zwiększania głośności i klawisz home. Następnie musisz nacisnąć przycisk zasilania. Po kilku sekundach pojawi się logo Samsunga, w którym będziesz musiał zwolnić przyciski.

tablet Samsung się nie włącza

Kiedy dojdziesz do tego punktu, zauważysz komunikat o treści „instaluję aktualizacje systemu”, „następuje Android” i „brak polecenia”. Nie powinieneś się tym martwić, bo potem pojawią się różne opcje odzyskiwania Androida.

Używając klawiszy głośności w dół, aż znajdziesz opcję „przywracanie ustawień fabrycznych”, aby wejść, użyj przycisku zasilania. Przewiń w dół, naciskając klawisz zmniejszania głośności, aż zobaczysz opcję „tak, usuń wszystkie dane użytkownika”.

Następnie, aby go zatwierdzić, ponownie wciśniemy przycisk zasilania. Po wykonaniu tych kroków na ekranie pojawi się fraza „zrestartuj system teraz” w podświetlony sposób, co rozpocznie się po naciśnięciu przycisku zasilania. Następnie nasz tablet uruchomi się ponownie, po przywróceniu ustawień fabrycznych.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne tabletu Samsung, aby naprawić błędy zasilania?

Innym sposobem przywrócenia ustawień fabrycznych tabletu Samsung, jeśli wystąpią błędy podczas jego włączania, jest przejście do ustawień. W tej sekcji będziesz szukać opcji „osobista”, a następnie „kopia zapasowa” i „przywracanie”.

Jeśli nie chcesz stracić swoich danych lub plików na swoim urządzeniu, konieczne będzie wykonanie kopii zapasowej i przejście do sekcji „przywracanie”. Następnie na „przywracaniu ustawień fabrycznych” i „zresetowaniu urządzenia”.

Dla większego bezpieczeństwa, że ​​to właściwie właściciel urządzenia chce przywrócić je do fabryki, poprosi o podanie hasła. Tutaj musisz go umieścić, aby odblokować tę opcję, a następnie, jeśli przywrócenie tabletu zostanie przeprowadzone, naciskając opcję „usuń wszystko”.

dołącz do naszego kanału telegram