Skip to content

Jak naprawić port USB lub pin ładowania nie działa na Android Mobile?

18 de październik de 2022

Jedną z najdelikatniejszych rzeczy naszego urządzenia mobilnego jest bez wątpienia port USB, ten sam port, którego używamy do ładowania urządzenia. Z pewnością słyszałeś o wielu ludziach, którzy: PIN ładowania został uszkodzony i musieli zapłacić dużą sumę pieniędzy, aby to naprawić, rozwiązać problem z portem ładowania, ponieważ nie ładuje się lub USB nie działa to spory problem, przylutuj i napraw port ładowania USB lub PIN uszkodzonej komórki telefon, w następnym artykule podamy kilka wskazówek na ten temat. Po prostu czytaj dalej bardzo uważnie, a otrzymamy rozwiązanie.

Jak naprawić port USB telefonu?

Ten problem zaczyna się bardziej niż cokolwiek, gdy próbujemy podłączyć telefon komórkowy do komputera, a on go nie rozpoznaje, ponieważ urządzenie USB nie jest rozpoznawanepoza tym próbujesz ładować telefon i bezpośrednio albo go nie rozpoznaje albo po prostu trzeba „dopasować” chip tak, żeby ci go zabrał, coś co niewątpliwie oznacza, że ​​pin ładujący był uszkodzony.

Zrób zmiana pinu ładowania To w sumie coś prostego, choć jasne jest, że trzeba mieć choćby podstawową wiedzę na ten temat i nie mówiąc już o odpowiednich narzędziach, żeby móc przeprowadzić cały proces.

Aby wyjaśnienie było prostsze i niezbyt skomplikowane, ponieważ wiemy, że w przypadku tekstu i obrazów może to być bardzo trudne do zrozumienia, zostawimy Ci film, który dokładnie wyjaśnia jak zmienić pin ładowaniaw tym przypadku ze starego Samsunga S3 Mini, ale we wszystkich przypadkach jest podobnie.

Dlatego tak ważne jest, aby jak tylko zacznie działać nieprawidłowo lub widać, że jest luźny lub po prostu trzeba wlutować PIN do ładowania, zrobić to od razu, aby uniknąć problemów i przede wszystkim konieczności pracy żonglowanie, aby naładować telefon.

Napraw pin ładowania USB telefonu

W ten sposób możesz dokonaj zmiany pinu ładującego, Chociaż jest to dość proste, jak powiedziałem wcześniej, ważne jest, abyś miał podstawową wiedzę na ten temat, ponieważ jeśli nie, możesz jeszcze bardziej uszkodzić urządzenie.

W każdym razie, jeśli nic o tym nie wiesz lub nawet nie masz niezbędnych narzędzi, powinieneś udać się do specjalistyczny serwis techniczny i zapłać sumę pieniędzy, która w sumie nie jest zbyt wysoka, aby Twój telefon szybko działał prawidłowo. Są chwile, kiedy ładujesz telefon i jesteś zaskoczony, że tak naprawdę się nie ładuje.

odzyskać mobilny port ładowania Androida

Pamiętaj, że robienie tego bez odpowiedniej wiedzy lub narzędzi może skończyć się tym, że Twój telefon komórkowy będzie znacznie gorszy niż jest, więc bądź bardzo ostrożny i odpowiedzialny w tej sprawie. Być może próba zaoszczędzenia kilku dolarów kończy się znacznie drożej.

Porty USB stały się niezwykle ważne w tych czasach, a to dzięki nim możemy łączyć ze sobą wszelkiego rodzaju urządzenia, uzyskując znacznie lepszą wydajność większości z nich. Postępuj zgodnie z naszymi informacjami, a znajdziesz rozwiązanie, gdy urządzenie USB nie zostanie rozpoznane, na klawiaturze, myszy i komputerze.

The USB -Uniwersalna magistrala szeregowa-, Pozwalają nam one następnie podłączyć takie produkty różnicowe, jak zestaw słuchawkowy, drukarka, pendrive i wiele innych, ale tutaj chcemy poruszyć te sytuacje, w których niestety nie działają.

W takich przypadkach zwykle dzieje się, że z jakiegoś powodu doszło do uszkodzenia Porty USBdlatego chcemy pokazać, jakie są najbardziej prawdopodobne przyczyny tych błędów, a także wszelkiego rodzaju sztuczki, aby je rozwiązać.

naucz się naprawiać mobilną szpilkę do ładowania

Jakie są przyczyny niedziałania portu USB?

Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać w tego typu przypadkach, jest to, że problem sam w sobie, gdy port USB nie działa, polega na tym, że przyczyny za tą niedogodnością może być bardzo zróżnicowana, dlatego omówimy niektóre z najczęstszych:

Szybko wyjmij lub włóż urządzenie USB

Chociaż wielu z nas może korzystać z naszych Porty USB Jeśli się trochę spieszysz, zalecamy we wszystkich przypadkach zachowanie szczególnej ostrożności przy umieszczaniu różnych urządzeń w komputerze przez te gniazda. Jeśli masz tendencję do usuwania ich w pośpiechu, możliwe, że w średnim lub długim okresie spowodują uszkodzenia i przestaną wykrywać podłączony do nich sprzęt.

Kable 5 v i Gr są słabo podłączone

W ten sam sposób zdarzają się sytuacje, w których problem jest faktycznie związany z niektórymi kablami komputera, które są źle podłączone. Na przykład, jeśli nie połączyliśmy się dobrze przewody 5v i Gr, mogą nie działać tak, jak powinny. Chociaż jest to znacznie mniej prawdopodobne, czasami problemy mają związek z płytą główną.

Złe lub brudne porty

Czasami rozwiązanie nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje, ponieważ musimy tylko o nie zadbać trochę wyczyść porty USB, ponieważ z czasem mogą gromadzić brud. Jeśli podejmiesz ten problem, będziesz od czasu do czasu naprawiać błędy.

Mieć wirusy na komputerze

Chociaż prawdą jest, że nie jest to najczęstsza niedogodność, na jaką możemy się natknąć, to jeśli mamy wirusa na komputerze w niektórych przypadkach może to bezpośrednio wpłynąć nasz port USB. W takim przypadku zalecamy uruchomienie programu antywirusowego, aby to wykluczyć.

Awaria z powodu awarii zasilania

Większość podłączonych urządzeń zewnętrznych do portu USB komputera potrzebuje z niego zasilania, dlatego jeśli coś nie działa, w zasadzie nie będziemy mogli połączyć się z danym terminalem. Wielokrotnie ten błąd jest rozpoznawany po nieprzyjemnym zapachu lub dużym hałasie, który pojawia się podczas nawiązywania połączenia.

Nie rozpoznaje USB: kod błędu 43

Ten komunikat o błędzie jest również dość powszechny i ​​musimy o nim powiedzieć, że wyraźnie odnosi się do problemu związanego ze sprzętem urządzeń, w przypadku których występuje błąd między elementem zewnętrznym a połączeniem z komputerem. Czasami możemy naprawić ten komunikat, po prostu wyłączając Oszczędzanie energii, co pokażemy poniżej.

odzyskać mobilny port USB Android

Kroki i triki, aby naprawić porty USB, które przestały działać

Gdy poznamy najczęstsze powody, dla których port USB może nie działać, uważamy, że nadszedł czas, abyś mógł również zinternalizować kilka z nich poniżej. najbardziej przydatne triki w tego typu sprawach:

Zrestartuj komputer

Pierwsze z klasycznych rozwiązań w tego typu przypadku polega na ponownym uruchomieniu komputera, ponieważ w ciągu kilku sekund zmusimy nasz komputer do naprawy czegoś błąd oprogramowania które mogą być luźne.

Wykonaj badanie fizykalne

Czasami wystarczy badanie fizykalne, aby sprawdzić, na czym polega problem z tymi portami, ponieważ coś może w nich utknąć, a jeśli tak się stanie, zalecamy użycie cienkiego plastiku. Możesz również wykonać test, umieszczając pamięć USB, aby zauważyć, czy jest zarejestrowany przez komputer, czy nie. Jeśli zauważysz, że jest trudny do dopasowania, problem dotyczy portu.

Menedżer urządzeń w systemie Windows 10

Jeśli żadne z powyższych nie działa, zalecamy zapoznanie się z Menedżer urządzeń w systemie Windows 10, biorąc pod uwagę, że błąd może wynikać z braku konkretnego sterownika lub kontrolera. Musisz więc wykonać następujące czynności:

 • Przejdź do menu Start, nie Kliknij kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie przejdź do Menedżera urządzeń
 • Tam powinieneś zobaczyć wszystkie urządzenia podłączone do komputera, szukając sekcji Kontrolery magistrali seria uniwersalna
 • podwójna wiązka Kliknij o tym samym
 • Pojawi się lista i musisz szukać kontroler hosta USB
 • Jeśli nie możesz znaleźć tego samego, możesz twój port USB jest uszkodzone
 • Następnie musisz przejść do wyszukiwania zmiany sprzętowee na górze ekranu
 • W tym czasie rozpocznie się procedura weryfikacyjna, która musi być wykryj USB i dowolne urządzenie do niego podłączone
 • Jeśli nadal go nie wykrywa, należy ponownie zainstalować sterowniki, przechodząc do elementy kontrolera host USB
 • Tam musisz odinstalować te obecne, instalując je później automatycznie

Wyłącz funkcję selektywnego wstrzymania USB

Selektywne zawieszenie USB to ustawienie oszczędzania energii, które ma na celu zminimalizowanie zużycia baterii w laptopach i może czasami spowodować odcięcie Prąd USB, dzięki czemu wygląda na to, że nie działa. Aby to naprawić, wykonaj następujące kroki:

 • iść do Panel sterowania Okna
 • Przejdź do Sprzęt i dźwięk, a następnie do Opcje energetyczne
 • Kiedy skończysz, przejdź do wybierz lub dostosuj plan zasilania
 • Następnie Zmień ustawienia plan
 • Następnym krokiem będzie wejście Zmiana zaawansowane ustawienia zasilania
 • Zajrzyj do ustawień USB
 • i tam poniżej Ustawienie Selektywne zawieszenie USB. Powinien być aktywny, jeśli jest to problem, więc musisz go wyłączyć
 • Belka Kliknij Kliknij Zastosuj, a na koniec OK, aby zakończyć

Wymień port USB

Jeśli te problemy utrzymują się, a nawet nie zauważyłeś gołym okiem usterki, jednym z najczęstszych rozwiązań jest wymiana port USB, co w większości przypadków daje nam całkowitą pewność, że problem zostanie rozwiązany. Oprócz bolca do ładowania zadbaj też o akumulator. Pobierz na swoje mobilne APLIKACJE, które pomogą Ci je zachować.

dołącz do naszego kanału telegram