Skip to content

Jak naprawić mysz w laptopie, jeśli przyciski nie działają? (Przykład)

9 de marzec de 2021

Często zdarza się, że pracujesz z laptopem, znanym również jako laptop, niedawno nabyta lub używana, ale w dobrym stanie i z dnia na dzień mysz lub touchpad przestają działać. Nie przejmuj się, może to być coś drobnego, tutaj pokażemy, jak naprawić mysz laptopa, gdy przestaje działać.

Mysz lub mysz to urządzenie peryferyjne wbudowane w laptopa i zwykle umieszczone w pudełku u dołu klawiatury. Posiada również dwa przyciski, prawy i lewy, które pełnią taką samą funkcję jak w tradycyjnych myszach.

Jeśli chcesz, możesz również zmienić i skonfigurować użycie przycisków, a tym samym uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji.

To urządzenie ma niezwykłą wszechstronność i pomaga w obsłudze sprzętu w miejscach lub miejscach, w których tradycyjna mysz bardzo utrudniałaby pracę.

Co zrobić, uległ uszkodzeniu, co mam zrobić, żeby naprawić mysz do laptopa?

Spokojnie, nie panikuj. Może nie być konieczne rozpaczliwe bieganie do zaufanego technika, aby dowiedzieć się, co dzieje się z myszą lub touchpadem, gdy przestają działać, co powoduje krwawienie z kieszeni.

W wielu przypadkach, gdy mysz przestaje działać, dzieje się tak, że przypadkowo wciskamy klawisz funkcyjny, który dezaktywuje urządzenie i je blokuje.

Może się zdarzyć, że z powodu nieostrożności, nie zdając sobie z tego sprawy, lub gdy w domu są dzieci, które mają tendencję do majstrowania przy komputerach, przycisk blokujący mysz zostaje aktywowany. Generalnie ta funkcja działa po naciśnięciu klawisza. „Fn”, znajdujący się na klawiaturze w lewym dolnym rogu i jeden z klawiszy strzałek „Fx” F1 do F12, umieszczone w rzędzie w górnej części klawiatury.

Ta funkcja jest prawie zawsze aktywowana przez użytkownika laptopa, gdy pracuje z plikiem tradycyjna myszi chcesz, aby touchpad przypadkowo lub nieostrożnie nie przeszkadzał w pracy. Co więc można zrobić, aby naprawić mysz laptopa.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest więc wykluczenie, że przez pomyłkę nie wyłączyliśmy myszy, która, jak wspomniano, jest aktywowana i dezaktywowana, generalnie naciskając dwa przyciski na klawiaturze: „Fn” i niektóre z Fx ”.

Sztuczka, która może zadziałać podczas pracy z touchpadem, polega na zasymulowaniu środkowego przycisku myszy na touchpadzie laptopa.

Wyklucz inne możliwe przyczyny

Jeżeli mimo wykonania wskazanego problemu problem nie ustąpi, to w konfiguracji laptopa trzeba przejść do zaawansowanych funkcji. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje o urządzeniu.

Z tego bloku można uzyskać dostęp do ponownego uruchomienia laptopa i przywrócenia go do oryginalnych ustawień fabrycznych. Proces jest niezwykle prosty, wystarczy kliknąć sekcję wartości w „oprawa”. Zostanie wyświetlone okno, w którym w prawym dolnym rogu pojawi się opcja „Predefiniowane”.

Innym sposobem na naprawienie myszy w laptopie jest przejście do bloku zainstalowanych aplikacji w menu administracyjnym. Stąd możesz wyłączyć operatora Synaptics Pointing i uzupełnij go o bardziej zaawansowany.

W przypadku laptopów marki HP mają one wbudowaną diodę LED, która włącza się po wyłączeniu touchpada. Zwykle dzieje się tak po dwukrotnym kliknięciu dodatku, który towarzyszy urządzeniu peryferyjnemu u góry. Jeśli tak się stanie, wystarczy dwukrotnie kliknąć to urządzenie i lito, ponownie aktywować mysz.

Jak naprawić mysz w laptopie, jeśli przyciski nie działają

Podsumowanie czynności, aby aktywować touchpad

  • Uruchom ponownie system. Jeśli błąd nie ustąpi, umieść klawisz funkcyjny na klawiaturze „Fn”, dostajesz to w lewym dolnym rogu.
  • W drugim kroku znajdź na klawiaturze klucz „Fx” który uzupełnia funkcję włączania lub wyłączania myszy. Klucze „Fx” znajdują się w rzędzie „F1” do „F12” u góry klawiatury.
  • Aby aktywować lub dezaktywować mysz lub mysz, musisz jednocześnie przytrzymać te dwa klawisze. W ten sposób pokażemy Ci, jak naprawić mysz laptopa bez konieczności biegania do najbliższego technika.

Aby lepiej współpracować z komputerem i wskaźnikiem, możesz chcieć dowiedzieć się, jak dostosować go w przeglądarce Google Chrome.

dołącz do naszego kanału telegram