Skip to content

Jak naprawić lub naprawić mokrą klawiaturę lub klawisze, które nie działają

15 de czerwiec de 2023

Jednym z podstawowych narzędzi, których nie może zabraknąć na naszym komputerze jest klawiatura, a czasami zwykle się pojawiają awarie w jego działaniu. Być może w pewnym momencie klawiatura twojego komputera utknęła i dlatego myślisz, że jest to problem, gdy system operacyjny Windows zawiesza się, ale w większości przypadków są to błędy zewnętrzne spowodowane użytkowaniem.

Jednak nie jest to konieczne wymień klawiaturę na nową, ponieważ możesz to naprawić za pomocą szeregu praktycznych wskazówek, które tutaj przedstawimy. Ponieważ jego awaria niekoniecznie oznacza, że ​​coś jest nie tak z komputerem lub z samym systemem Windows, nie podejmuj pochopnych decyzji i wcielaj w życie rady, których Ci udzielimy.

Instrukcje naprawy kluczy, które nie działają na komputerze

Niezależnie od tego, czy klawiatura przypadkowo się zamoczyła, czy też występują usterki wciśnięte litery nie są rozpoznawane, możesz poprosić o opcje, takie jak naprawa obwodu, jeśli próbowałeś już wszystkiego i nic nie działa. W tym celu musisz być ostrożny, więc postępuj zgodnie z każdą instrukcją co do litery.

Pierwszą rzeczą jest znalezienie następujących materiałów: multimetr cyfrowy, ostrze i śrubokręt płaski, płyn do czyszczenia elementów elektronicznych, tkanina lub bawełna, grafitowy ołówek. Kiedy masz już wszystko, musisz przystąpić do otwierania klawiatury za pomocą obu śrubokrętów, aby zdjąć obudowę.

Następnie usuniesz membranę zakrywającą klawiaturę i skupisz się na część, która ma obwód drukowany. Teraz wyczyścisz go płynem, o którym wspomnieliśmy powyżej, i poczekasz, aż wyschnie. Następnie musisz spojrzeć na obwód, aby określić, które segmenty nie działają tak, jak powinny.

Gdy to zrobisz, będziesz mógł przystąpić do korzystania z multimetru umieszczając go na jednym z węzłów klawiatury zmierzyć jego rezystancję. Jeśli podczas wykonywania tej czynności zauważysz jakąkolwiek awarię, naprawisz uszkodzony segment za pomocą ołówka grafitowego i cienkiego pędzla, przesuwając go po powierzchni z wielką ostrożnością.

Sposób sprawdzenia, czy procedura zakończyła się powodzeniem

W tym celu ponownie użyjesz multimetru, ustawiając go do pomiaru rezystancji w „omach”, abyś mógł obserwować miejsca, w których Mają dobry przepływ elektryczny.więc należy zwrócić uwagę, aby wynik był jak najbardziej zbliżony do zera.

W ten sposób będziesz mógł sprawdzić strefy, które mają większą ciągłość, więc jeśli któraś z nich ma wartość większą niż 1, możliwe, że coś jest nie tak, ponieważ idealnie jest to, że wartości są bliskie 0. Przed wykonaniem tego procesu niezwykle ważne jest, aby klawiatura była całkowicie sucha, aby uniknąć niedogodności, które mogą się pojawić.

Na koniec musisz ponownie złożyć klawiaturę, umieszczając odpowiednią membranę i podłączenie go do komputera aby sprawdzić, czy wszystkie klawisze działają prawidłowo. W każdym razie, jeśli obawiasz się wykonania wszystkich powyższych czynności, możesz zdecydować się na usługi profesjonalnego technika, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

jak naprawić klawiaturę komputera, która przedstawia błędy

Pomocne wskazówki pozwalające uniknąć problemów z klawiaturą

Aby żywotność klawiatury była długa, musisz zapobiegać uszkodzeniom i wybierać najlepszy sposób, aby to zrobić to przez podstawową pielęgnację, nie tylko klawiatura, ale ogólnie komputer. Jednym z głównych zaleceń, które ci damy, jest unikanie, w miarę możliwości, umieszczania klawiatury w miejscach o wyższym stężeniu kurzu. Jeśli masz laptopa, możesz użyć wentylatora komputera, aby zapobiec jego przegrzaniu.

Ważne jest również, aby klawiatura znajdowała się z dala od miejsc o dużej wilgotności. W przypadku wylania na niego wody, należy go odłączyć i bardzo dokładnie wyczyścić obszar, aby później sprawdzić, czy nie ma poważnych uszkodzeń. Należy zauważyć, że jeśli w dowolnym momencie przedstawisz problemy z myszą do giermożesz go zdemontować i wyczyścić, aby usunąć usterkę.

dołącz do naszego kanału telegram