Skip to content

Jak naprawić i wysuszyć zapieczętowany telefon komórkowy, jeśli zamoknie – skuteczne sztuczki

14 de kwiecień de 2021

Zamoczenie telefonu komórkowego może przyprawiać o ból głowy, a tym bardziej, że w takim przypadku traci się gwarancję. Tak czy inaczej, pokażemy Ci kilka sposobów napraw i wysusz szczelnie zamknięty telefon komórkowy, jeśli ulegnie zamoczeniu.

Niewątpliwie zamoczenie telefonu komórkowego może być bardzo szkodliwe, ale należy również martwić się o ochronę telefonu w inny sposób. Biorąc to pod uwagę, wybierz najlepszą ochronę ekranu dla swojego telefonu komórkowego, bez dalszych ceregieli, kontynuujmy ten przewodnik, aby wysuszyć telefon.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, gdy telefon komórkowy zamoknie

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, gdy telefon zamoknie, jest wyłącz urządzenie i wyjmij baterię (Jeśli to możliwe). Nawet nie myśl o używaniu go, gdy jest mokry, ponieważ zwarcie może go całkowicie uszkodzić, co może się zdarzyć, nawet jeśli telefon komórkowy jest odporny lub zanurzony w wodzie.

Pamiętaj, że gdy tylko zauważysz, że Twoje urządzenie zamoczyło się, wyłącz je. Z kolei usuwa wszystkie wyjmowane części, takie jak Karta lub karta SD sim. Następnie musisz zastosować różne sposoby suszenia, ale najpierw najlepiej zacząć od najbardziej podstawowego.

Osuszyć ręcznikiem

Natychmiast po wyłączeniu urządzenia należy je wysuszyć najlepiej ręcznikiem. Powtarzaj ten proces przez kilka minut, wierz lub nie, to bardzo pomoże usuń płyn z telefonu komórkowego. Oprócz tej metody zaleca się stosowanie innych sztuczek, jeśli telefon komórkowy jest nadal mokry.

Ryż, klasyczny środek do naprawy telefonu i suszenia go, gdy zamoknie

Z pewnością pierwszą rzeczą, którą ci zalecili, gdy zamoczy się telefon komórkowy lub jakikolwiek produkt technologiczny, jest włóż do ryżu. Z pewnością może być funkcjonalny, przynajmniej do pewnego stopnia.

Ryż jest w stanie wchłonąć wilgoć zewnętrzną na naszym urządzeniu mobilnym. Ale pamiętaj, nie możesz oczekiwać niezwykłych rzeczy po tej metodzie, ponieważ nie usunie ona płynu z telefonu komórkowego.

Sztuczka polega na włożeniu telefonu komórkowego do ryżu i pozostaw go w tym stanie na co najmniej 24 godzinyW ten sposób ryż wchłonie wypływający stopniowo płyn. Jeśli jednak urządzenie nadal wydaje się bardzo mokre, nie włączaj go, spróbuj najpierw wykonać inne czynności.

Z drugiej strony jest jeszcze więcej zalecanych komponentów, takich jak Żel krzemionkowy, co w rzeczywistości może być bardzo przydatne do wchłaniania wilgoci z telefonu komórkowego.

Użyj wysokiej jakości alkoholu izopropylowego do wysuszenia telefonu komórkowego

Alkohol izopropylowy może być przydatny w przypadku zamoczenia urządzenia, zwłaszcza jeśli telefon komórkowy był używany przez długi czas wystawiony na działanie wody. Zrozumienie, że alkohol jest płynem, może wydawać się nieco sprzeczne, ale nie popełnij błędu, ponieważ nie jest to byle jaki płyn.

napraw na sucho mobilnie na mokro

Najczystszy alkohol, czyli 99% czysty alkohol izopropylowymoże być przydatny do czyszczenia połączeń elektrycznych. To, co wyróżnia ten rodzaj alkoholu, polega na tym, że zwykle paruje bez śladu, co może pomóc wyeliminować wodę, która pozostała w naszym telefonie.

Jest to wyraźnie zalecane, jeśli telefon był całkowicie zanurzony przez długi czas w wodzie. Ponadto, jeśli używasz alkoholu izopropylowego, musisz Wspaniała opieka. Po nałożeniu alkoholu należy go chwilę odstawić (wystarczy kilka minut). Następnie należy odczekać kilka godzin, aż alkohol całkowicie wyschnie.

Należy zaznaczyć, że alkohol izopropylowy przyda się również do dezynfekcji telefonu komórkowego z zewnątrz przed bakteriami bez uszkadzania go i innych podobnych funkcji.

Z drugiej strony, chociaż ekran telefonu komórkowego z Androidem można czyścić alkoholem etylowym, to aby go wysuszyć, bardzo ważne jest, aby był to alkohol 99% izopropyl czystości, w przeciwnym razie możesz zepsuć swój telefon komórkowy

Nie włączaj tego

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że włączenie telefonu komórkowego, gdy jest mokry, może doprowadzić do jego całkowitej utraty. Biorąc to pod uwagę, ważne jest, aby nie uruchamiać urządzenia, jeśli nie masz pewności co jest całkowicie suchy.