Skip to content

Jak naprawić i wymienić uszkodzony ekran chińskiego telefonu komórkowego – Naprawa telefonu komórkowego

8 de kwiecień de 2023

Nie raz na tej samej stronie stworzyliśmy artykuły bezpośrednio związane z chińskimi telefonami komórkowymi, jako dobra alternatywa dla produktów tradycyjnych producentów. Rzeczywiście, rozmawialiśmy o tym, jak zainstalować Sklep Google Play na chińskich telefonach komórkowych lub gdzie kupić akcesoria i części zamienne do chińskich telefonów komórkowych. Jednak w tym przypadku mamy samouczek opracowany specjalnie dla tych, którzy chcą zmienić ekran chińskiego telefonu komórkowego, gdy został uszkodzony lub zepsuty.

W wielu takich przypadkach dzieje się tak, że nie możemy wziąć go na gwarancję, ponieważ w końcu obciążą nas opłatą, ponieważ nie ma oficjalnej usługi i nikt nie chce wysłać go do Chin, aby go zobaczyć. Dlatego jeśli masz uszkodzony ekran chińskiego telefonu komórkowego i chcesz to naprawić, pokażemy Ci, jak to zrobić. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że jest to procedura, która jest w rzeczywistości prosta, którą będziesz wiedział, jak przeprowadzić, nawet jeśli nie jesteś w tym specjalistą. Wszystko, co musisz zrobić, to czytać o tym dalej.

Jak rozpoznać, że ekran został uszkodzony?

Jest to dość proste, gdy widzimy, że ekran jest wyszczerbiony, porysowany, pęknięty, tam wiemy, że został uszkodzony, ekrany nie są zaprojektowane tak, aby wytrzymać wypadki, takie jak uderzenia lub upadki, więc jest całkowicie normalne, że pęknie podczas przechodzenia przez coś takiego. Należy więc również sprawdzić, czy ekran jest oddzielony od ekranu dotykowego, co pozwala nam na interakcję z naszymi rękami na ekranie. Jeśli problem dotyczy dotyku, a ekran jest w porządku, wystarczy go zmienić, aby rozwiązać problem.

Jak naprawić ekran chińskiego telefonu komórkowego

Najczęstszym miejscem, w którym można uzyskać zamienny ekran do zmiany ekranu chińskiego telefonu komórkowego, jest eBay lub Aliexpress, więc przede wszystkim będziesz musiał szukać modelu telefonu komórkowego. Zobaczysz, że pojawią się powiązane wyniki i będziesz musiał zamówić produkt, który Twoim zdaniem jest właściwy. Oczywiście ważne jest, abyś się poświęcił czas sprawdzić, czy komponenty są tymi, których potrzebujesz. W końcu znajdziesz również części zamienne na Amazon, chociaż są one w mniejszości.

W wielu przypadkach zaletą jest to, że te części zamienne są dostarczane z narzędziami, których potrzebujemy, aby móc umieścić je na naszych urządzeniach mobilnych. Musisz również przejrzeć tę kwestię, zanim zdecydujesz się na produkt tego lub innego sprzedawcy. Wtedy oczywiście ważne jest, aby wiedzieć, że otwieranie telefonu komórkowego to trudna praca wymaga specjalnych śrubokrętów i częściPrawie zawsze plastik. Jeśli masz wszystkie niezbędne elementy, czas zacząć.

Kroki, aby zmienić chińskie ekrany mobilne

  1. Poszukaj samouczka na YouTube, aby zastąpić ekranie swojego smartfonasugerujemy umieszczenie modelu konkretnego telefonu komórkowego.
  2. Zdejmij tylną pokrywę, baterię i znajdź śruby. Przyjrzyj się uważnie, bo niektóre z nich można było ukryć pod portem USB lub za etykietami.
  3. Oddziel ekran dotykowy, jeśli są to dwa różne komponenty.
  4. Podczas demontażu i ponownego montażu trzymaj przód telefonu w dłoni, uważając na kable, aby nie uszkodzić ich przy okazji.
  5. Umieść nowy ekran i wszystkie elementy telefonu komórkowego na swoim miejscu, sprawdzając, czy nie ma luźnych kabli, nie wyregulowanych śrub i innych elementów, które można przytrzymać.
  6. Przetestuj telefon i upewnij się wszystko jest na swoim miejscu i działa.

Jeśli byłeś w stanie zmienić ekran w ten sposób, gratulacje! Udowodniłeś, że nie musisz być ekspertem od telefonów komórkowych, aby je naprawić.

mobilny z białym tłem

Inne wskazówki dotyczące telefonów komórkowych

Jeśli masz problemy inne niż ekran, możesz zrobić poszukaj nieformalnego technika, są to technicy, którzy nie są na usługach firmy i mają ogólną wiedzę na temat telefonów komórkowych. Kiedy szukasz jednego z tych techników, pamiętaj, że powinieneś zbadać ich przeszłość, pytając inne osoby, które korzystały z usług.

Zalecamy również, aby szukając ekranu, upewnić się, że wszystko jest prawidłowe, rozmiar, kształt rogów i grubość, więc jeśli wszystko jest takie samo, nie będziesz mieć żadnych rodzaj problemu, kiedy idziesz to zmienić. Jeśli zdecydowałeś się na usługi technika, możesz poprosić go o uzyskanie ekranu, który będzie używany. Wykonując dowolną z wymienionych przez nas czynności, możesz szybko naprawić ekran telefonu komórkowego.

dołącz do naszego kanału telegram