Skip to content

Jak naprawić ekran dotykowy telefonu komórkowego Samsung, jeśli nie działa lub ma usterki

17 de kwiecień de 2023

Telefony Samsung należą obecnie do najbardziej cenionych na rynku i są cenione na całym świecie za swoją jakość, ale żadne urządzenie nie jest nieomylne i nasz telefon również może sprawiać nam pewne problemy. Więc dzisiaj zobaczymy jak naprawić dotyk telefonu komórkowego Samsung.

Telefony komórkowe z Androidem są dobre w wielu rzeczach, w ostatnich latach stały się bardzo istotne ze względu na ich niesamowity design i średni zakresudaje im się łatwo sprzedawać we wszystkich zakresach, osiągając średnio najwyższą sprzedaż na rynku do 2019 roku, kiedy to Huawei zaczął przejmować rynek telefonów komórkowych średni zasięg.

Jeśli Twój telefon komórkowy nie reaguje na dotknięcie ekranu, czas poszukać rozwiązania tego problemu, Zacznijmy od odblokowania urządzenia, jeśli miałeś je zablokowane, będziesz musiał je odblokować na podwórku.

I chociaż Android ma unikalne funkcje, takie jak oznaczanie wiadomości jako nieprzeczytanych w WhatsApp lub wysyłanie usług lokalizacyjnych za pomocą przycisku 3-dotknięcia, konkurencja wyrzeźbiła dla siebie niszę w sercach potencjalnych użytkowników. odbierając dużą część swojego rynku i umniejszając dostępność aktualizacji które Android udostępnia za darmo wszystkim swoim urządzeniom od czasu pierwszego wydania, które miało miejsce około 7 lat temu.

Indeks()

Najlepsze rozwiązania do łatwego naprawiania ekranu dotykowego telefonu komórkowego Samsung

Najprostszym rozwiązaniem jest uruchom ponownie telefon. Aby to zrobić, naciśnij klawisz zasilania przez kilka sekund, aż telefon zawibruje i wyłączy się. W wielu przypadkach ta prosta czynność rozwiązuje problem telefonu.

Jeśli włożyłeś telefon pod wodę, możliwe, że ekran jest mokry lub zawiera wilgoć. Wyczyść ekran suchą szmatką, po zniknięciu wilgoci problem powinien zostać rozwiązany.

Jeśli używasz A wygaszacz ekranu awaria może być spowodowana wspomnianym ochraniaczem. Spróbuj go usunąć i sprawdź, czy działa bez niego.

coś tak powszechnego jak pył może spowodować nieprawidłowe działanie dotyku. Spróbuj oczyścić cały brud które mogą znajdować się na ekranie za pomocą ściereczki z mikrofibry.

Innym możliwym rozwiązaniem jest wyjmij kartę sim i włóż go z powrotem po kilku sekundach. Następnie włączamy telefon i sprawdzamy, czy zadziałał, jest to jedna z wielu rzeczy, w których modele z Androidem przestają działać, od ich samoczynnego zamykania się aplikacji po katastrofy, którymi mogą stać się ich ekrany, jak widzimy tutaj, nie ma wątpliwość które są urządzeniami o dobrych funkcjonalnościach ale z wieloma błędami.

W telefonach komórkowych, które mają wymienną baterię, możesz zdecydować się na wyjmij baterię na kilka sekund, a następnie zainstaluj ją ponownie, aby uzyskać miękki reset że możesz usunąć wszelkie pliki tymczasowe, które mogą powodować problemy z ekranem dotykowym.

wystawowy ekran mobilny nowy samsung galaxy

Inne opcje awaryjne dotyczące telefonu Samsung touch

Jeśli żadne z możliwych rozwiązań, które właśnie Ci podaliśmy, nie zadziałało, jedyną opcją, jaka nam pozostała przed zwróceniem się do serwisu technicznego, jest sformatować komórkę i pozostaw go dokładnie takim samym, jakim był, gdy wyjęliśmy go z pudełka.

Aby sformatować telefon, naciśnij jednocześnie przycisk zasilania i uruchamianie wraz ze zwiększaniem głośności. Gdy zobaczymy logo Samsunga, przestajemy naciskać przycisk zasilania, ale nadal trzymamy pozostałe dwa.

Uzyskaliśmy dostęp do ekranu odzyskiwania. Za pomocą przycisków zwiększania i zmniejszania głośności przewijamy opcje, aż dojdziemy Usuń dane / przywróć ustawienia fabryczne. Kliknij tę opcję przyciskiem Start, a telefon komórkowy zostanie sformatowany i przywrócony do ustawień fabrycznych.

Po zakończeniu procesu formatowania Ponownie włączamy telefon i sprawdzamy, czy problem zniknął. Jeśli problem z ekranem dotykowym nadal występuje, nic więcej nie możemy zrobić sami, czas skontaktować się z serwisem technicznym SAMSUNG aby dowiedzieć się, na czym polega problem i go naprawić.

Krótko mówiąc, nasze urządzenia z Androidem są cudowne i mają takie funkcje, jak możliwość odzyskania zapomnianego hasła Wi-Fi i nie powinniśmy ich wymieniać, dopóki naprawdę nie przestaną działać, ponieważ są ważne empirycznie, a przede wszystkim bardzo dobre odpowiednio do ich zakresu.

dołącz do naszego kanału telegram