Skip to content

Jak naprawić ekran dotykowy mojego Huawei Y220, bo jest wciśnięty sam lub wariuje?

9 de grudzień de 2021

W pewnym momencie wszyscy mieliśmy telefon, który zaczął się psuć, ponieważ był zły z fabryki lub miał stłuczkę, w zależności od tego, na czym polega problem, prawie zawsze jest rozwiązanie. Miej na uwadze, że jeśli problemem jest oprogramowanie i masz przeciętną wiedzę na ten temat, to możliwe, że sam go rozwiążesz, tak jak ma to miejsce w przypadku Jak naprawić ekran dotykowy mojego Huawei Y220 szaleje.

Kolejna z wielkich wad prezentowanych przez Huawei polega na tym, że start-upy ich systemów operacyjnych ulegają uszkodzeniu, pozostając w logo bez uruchamiania go.

Tak jak powiedziałem, zawsze jest rozwiązanie na wszystko, więc jeśli twój Huawei Y220 ma szalony ekran, powiem ci, jak możesz to szybko i łatwo naprawić. Później znajdziesz więcej niż jedno rozwiązanie ponieważ pierwsza opcja może nie działać, ale możesz być pewien, że jedna z trzech będzie dla ciebie przydatna.

Jak naprawić ekran dotykowy mojego Huawei y220, jeśli zwariuje?

Pierwsze rozwiązanie: naprawa dotyku Huawei y220

Przy różnych okazjach zwykle zdarza się, że dotyk zawodzi, dlatego zaleca się jego regulację, Dobrą rzeczą w tym urządzeniu jest to, że jest dość łatwy do demontażu, więc nie będziesz miał problemów z regulacją dotyku.

1-Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby rozpocząć ten proces, jest zdejmij obudowę z telefonu i znajdź śrubokręt to pasuje do małych śrubek, które trzymają to wszystko razem.

2-W takim razie będziesz odkręć śruby i wyjmij je.

3-Gdy jesteś już na ruchomym talerzu, musisz usunąć zakładkę.

4-Wtedy usuniesz całą część dotyku ponieważ zamierzasz pracować z tą częścią. Następnie należy umieścić dobrze złożoną kartkę papieru w rogu, w którym znajdują się obwody dotykowe.

5-Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to umieścić wszystko tak, jak było, Ta opcja może pomóc w naprawieniu dużego procentu szalonego problemu z ekranem.

Drugie rozwiązanie: usuń kartę microSD

Może wydawać się to dość prostym rozwiązaniem, ale wiele razy po prostu wyjmując kartę SIM i MicroSD Możesz rozwiązać ten problem szalonego ekranu, który ma Twój telefon komórkowy. Aby to zrobić musisz najpierw wyłączyć telefon, następnie zdjąć obudowę oraz wyjąć kartę pamięci i kartę SIM.

Ponieważ masz telefon otwarty, powinieneś również wyjąć baterię na kilka sekund, a następnie włożyć wszystko z powrotem na miejsce i włączyć, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Trzecie rozwiązanie: zmień oryginalny ekran

Jeśli chcesz zmienić ekran, ponieważ Próbowałeś już z dwoma pierwszymi opcjami i nie zadziałało, polecam to zrobić dla oryginalnej. Alternatywy wielokrotnie zwiększają problem szalonego ekranu, ponieważ nie są kompatybilne z mobilnym digitizerem.

mobilny huawei y220 czarny

Każda z tych trzech opcji powinna ci pomóc Aby rozwiązać szalony ekran Huawei Y220 i na wypadek, gdyby tak nie było, wypróbuj alternatywne opcje, które zobaczysz poniżej.

Alternatywne opcje naprawy ekranu dotykowego mojego Huawei y220

Tu są możliwe obejścia, których możesz użyć W przypadku, gdy trzy rozwiązania, o których wspomnieliśmy, nie rozwiązują Twojego problemu:

  1. Zwykle zdarza się, że czasami problem może wynikać z usterki oprogramowania Z powodu konfliktów z dowolną aplikacją można to rozwiązać, wykonując twardy reset w ciągu kilku minut.
  2. Jeśli pomimo tego, co omówiliśmy i krok po kroku, który przedstawiliśmy, nadal masz awarie, zawsze możesz skonsultować się z pomocą techniczną Huawei i uzyskać dostęp do wszelkich pytań, które możesz mieć.
  3. Jeśli nic z tego nie działa, najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zabranie telefonu komórkowego do serwisu technicznego co pozwala ekspertowi rozwiązać tę usterkę za pomocą profesjonalnego i specjalistycznego sprzętu.

Dzięki temu bez wątpienia rozwiążesz swój problem. Teraz, czasami, gdy spędzamy dużo czasu bez używania naszego sprzętu, czy to z powodu awarii jego ekranu, czy z innego powodu, wzór bezpieczeństwa jest często zapominany, ale istnieje sposób na usunięcie tego wzoru bez konieczności resetowania sprzętu.