Skip to content

Jak naprawić błąd „Wystąpił błąd podczas analizowania pakietu”.

30 de kwiecień de 2023

Jednym z najczęstszych błędów w Androidzie jest „SWystąpił błąd podczas analizowania pakietu”. Ten błąd zwykle występuje, gdy próbujemy pobrać plik APK w celu zainstalowania aplikacji, która nie jest hostowana w Sklepie Play.

Nie martw się, ponieważ jest ich kilka rozwiązania tego problemu. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć poniżej kilka metod radzenia sobie z tym błędem iw ten sposób móc nadal korzystać z urządzenia, jakby nic się nie stało.

Przyczyny: Wystąpił błąd podczas analizowania pakietu

W rzeczywistości przyczyna lub przyczyny generujące ten błąd nie są do końca jasne. Faktycznie, zdarza się i voila. Wiemy tylko, jak to naprawić, ponieważ mamy kilka alternatyw, które sprawiają, że ten problem znika.

W większości przypadków ten błąd pojawia się na zrootowanych urządzeniach, które pobierają pliki APK. Jest bardzo możliwe, że ten błąd pojawi się, jeśli spełnisz jeden lub więcej z tych punktów:

  • Problemy związane z ustawieniami telefonu.
  • Aplikacja nie jest kompatybilna z Twoim urządzeniem (z powodu problemów sprzętowych lub wersji Androida)
  • Aplikacja jest uszkodzona.
  • Plik nie został pomyślnie pobrany.

Włączanie „Nieznanych źródeł” lub „Nieznanych źródeł”

Ze względów bezpieczeństwa wszystkie urządzenia z Androidem mają tę opcję wyłączoną. Oznacza to, że nie możesz instalować aplikacji APK, których nie ma w Sklepie Play. Ale nie martw się, ta opcja jest łatwa do znalezienia i włączenia. Po wykonaniu tej czynności będziesz mógł zainstalować dowolną aplikację pobraną z dowolnego miejsca jako plik APK.

Należy pamiętać, że w ten sposób zagrażasz swojemu urządzeniu mobilnemu. Istnieje wiele złośliwych aplikacji, które można znaleźć w Internecie. Dlatego powinieneś być bardzo ostrożny podczas instalowania tych aplikacji. Przede wszystkim należy go pobrać z renomowanej witryny.

Aby więc aktywować tę opcję, wystarczy przejść do „ustawienia” Następnie „Bezpieczeństwo” i wreszcie do „Nieznane pochodzenie” w niektórych wersjach Androida występuje jako „Nieznane źródła”. Ale to jest to samo.

Włączyć debugowanie USB

Ta sztuczka okazuje się całkiem przydatna. Jest wiele osób, którym udało się rozwiązać problem, włączając debugowanie USB na swoich urządzeniach.

Najpierw musisz wejść do menu „ustawienia”, a następnie musisz przejść do„O urządzeniu”.

Naciśnij wiele razy wersję Androida, aż pojawi się komunikat „jesteś już programistą”.

Gdy to zrobisz, po prostu wróć do „ustawienia”, a następnie musisz przejść do„opcje programistyczne” w tym nowym menu musisz znaleźć opcję, która mówi „debugowanie USB” i włącz go.

antywirus

Antywirusy są dziś niezbędne, aby uniknąć wszelkiego rodzaju problemów związanych z wirusami. Chociaż nie możemy zaprzeczyć, że przy wielu okazjach może przyprawić nas o kilka bólów głowy.

Możliwe, że wiadomość „Wystąpił błąd podczas analizowania pakietu” wynika właśnie z danego programu antywirusowego. Aby to sprawdzić, należy wymusić zamknięcie aplikacji, a następnie spróbować ponownie z pobraniem pliku APK.

Wyczyść dane i pamięć podręczną Sklepu Play

Jedną z ostatnich opcji, które pozostały, jest właśnie wyczyszczenie danych ze Sklepu Google Play, a także pamięci podręcznej. Wiadomo, że gdy pamięć podręczna stanie się zbyt duża, nagromadzenie danych może prowadzić do błędów we wszystkich aplikacjach.

Dlatego istotne staje się zróżnicowanie danych i pamięci podręcznej aplikacji Google. W tym celu po prostu trzeba się udać ustawienia a potem do Administracja aplikacji. Wyszukaj aplikację w Sklepie Play i usuń dane i pamięć podręczną.

Uruchom ponownie urządzenie mobilne, a po ponownym otwarciu pojawi się prośba o podanie konta Gmail.

Przywróć telefon do ustawień fabrycznych

Byłaby to już ostateczność, choć niewątpliwie skuteczna. Po przywróceniu ustawień fabrycznych urządzenia w pigułce pozostawiasz je tak, jakbyś je dopiero kupił. Oznacza to, że wszelkie niestandardowe ustawienia, kontakty, pobrane aplikacje, zdjęcia, filmy itp. Wszystko jest usuwane, a telefon pozostaje tak, jakbyś nigdy go nie używał..

Ta metoda jest bardzo dobra, ponieważ rozwiązuje wiele problemów, nie tylko ten, który dziś kradnie naszą uwagę.

Oznacza to, że wszystkie dane zostaną utracone. W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem jest wykonanie kopii zapasowej wszystkich zdjęć i filmów na komputerze. W większości przypadków, gdy masz włączoną synchronizację z kontem Gmail, wszystko jest zapisywane na Dysku Google.

W ten sposób, gdy wejdziesz na swoje konto Gmail po sformatowaniu urządzenia, będziesz mógł stopniowo zobaczyć, jak odzyskujesz wszystkie kontakty, zdjęcia, filmy itp.

Aby przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych, wystarczy przejść do „ustawienia” albo „Ustawienie”.

Następnie idziesz do „Bezpieczeństwo” i poszukaj „zresetować opcje”.

Jeśli nie możesz znaleźć opcji. Po prostu użyj pola wyszukiwania i wpisz „Przywrócenie„musisz wybrać”Przywrócenie ustawień fabrycznych”, gdzie wszystkie aplikacje i niestandardowe preferencje są usuwane.

W ten sposób możesz rozwiązać ten problem i wiele innych, które masz na Androidzie.

dołącz do naszego kanału telegram