Skip to content

Jak naprawić błąd w Netflix [ TVQ ST 131 ] na Twoim urządzeniu?

24 de październik de 2021

Istnieją różne błędy kodu, które usługa Netflix wyświetla podczas sesji, którą utrzymuje użytkownik. Większość z tych komunikatów o błędach lub ostrzeżeń jest zwykle spowodowana: rutynowa konserwacja platformy; a także awarie połączenia między danym urządzeniem a bazą danych Netflix.

Tak jest w przypadku kodu błędu TVQ ST 131; jednak istnieją różne metody zakończenia i zapobiegać pojawianiu się tego typu ostrzeżeń na platformie Netflix.

Co to znaczy, że ten błąd pojawia się na Twoim urządzeniu z aplikacją Netflix?

Gdy na platformie streamingowej wyświetlany jest błąd TVQ ST 131, oznacza to, że jest problem z łącznością. Ten problem pochodzi z sieci, z którą połączone jest urządzenie; uniemożliwienie odpowiedniego przepływu danych między platformą Netflix a danym urządzeniem.

Jak naprawić błąd TVQ ST 131 na swoim koncie Netflix?

Kroki, które musisz wykonać, aby osiągnąć rozwiązywanie problemów z błędem TVQ ST 131 z Twojego konta Netflix; Będzie to zależeć w szczególności od urządzenia, z którego korzystasz, aby uzyskać dostęp do usługi tej platformy.

Amazon Fire TV / Kij

Pierwszą metodą przywrócenia usługi i rozwiązania błędu TVQ ST 131 w tym urządzeniu jest ponowne uruchomienie połączenia, które utrzymuje z siecią. W tym celu musisz wyłączyć urządzenie, a następnie odłącz na chwilę modem internetowy, podobnie jak router. Później będziesz musiał ponownie podłączyć modem, a następnie ponownie włączyć Amazon Fire TV / Stick.

W przypadku, gdy nie udało Ci się pomyślnie uzyskać dostępu do usługi; Możesz spróbować poprawić jakość sygnału internetowego, z którym połączone jest urządzenie. W szczególności, jeśli jest to połączenie Wi-Fi. Powinieneś przenieść router; próbując zwiększyć intensywność sygnału odbieranego przez urządzenie. Upewnij się również, że przed lub na routerze nie ma żadnych stałych przedmiotów.

Z drugiej strony, jeśli błąd TVQ ST 131 nadal wyświetla się podczas próby uzyskania dostępu do konta Netflix; będzie to konieczne przywróć ustawienia domyślne który jest właścicielem Twojego połączenia, na wypadek gdyby zostało zmienione. Jeśli dostosowałeś ustawienia, musisz przywrócić oryginalne dane od dostawcy Internetu.

oglądaj platformę Netflix

W ten sam sposób, jeśli korzystasz z VPN, będziesz musiał go dezaktywować i nawiązać połączenie z Netflix z adresu zamieszkania. Musisz zresetować konfigurację DNS, jeśli ją dostosowałeś; tak, że jest ustawiany automatycznie. Podobnie musisz wylogować się z Amazon Fire z Netflix i otworzyć go ponownie.

Na wypadek, gdyby żadna z tych alternatyw nie zdołała położyć kresu błędowi połączenia z Netflix; będziesz musiał skontaktować się z dostawcą urządzenia lub jeśli to się nie uda, z dostawcą połączenia internetowego aby sprawdzić, czy jest prawidłowo skonfigurowany.

odtwarzacz Blu-ray

Jeśli odtwarzacz Blu-Ray ma problemy z dostępem do usługi przesyłania strumieniowego, rozwiązaniem jest: ponownie nawiązać połączenie internetowe. Gracze ci mają zazwyczaj funkcję oceny połączenia internetowego; to w menu konfiguracji BluRay.

Jeśli połączenie się nie powiedzie, będziesz musiał upewnić się, że kabel sieciowy jest prawidłowo podłączony; a także, że połączenie Wi-Fi jest utrzymywane w jego wadliwym stanie. Jeśli nie można nawiązać połączenia internetowego z odtwarzacza; lub inne aplikacje korzystające z internetu również zawiodą, będzie to konieczne skontaktuj się z dostawcą urządzenia.

napraw błąd Netflix

PlayStation 3, 4 i 5

Proces jest identyczny dla każdej konsoli PlayStation; pierwszy krok składa się z zrestartuj sieć, z którą połączona jest konsola w pytaniu. Wyłączenie na chwilę konsoli i odłączenie modemu i routera, jeśli to się nie uda, na chwilę. Następnie będziesz musiał ponownie podłączyć modem lub router, a gdy będą aktywne, podłącz konsolę i spróbuj uzyskać dostęp do Netflix.

W przypadku korzystania z połączenia Wi-Fi na konsoli; możesz to zmienić, aby nawiązać połączenie przewodowe z modemem. W ten sposób wszelkie możliwe zakłócenia połączeń bezprzewodowych z usługami internetowymi z konsoli byłyby wykluczone.

Z drugiej strony możliwe jest również, że sygnał Wi-Fi odbierany przez konsolę jest niepewny, dlatego konieczne jest zintensyfikowanie sygnału. Możesz zlokalizuj router bliżej konsoli; a także sprawdzenie, czy nie ma na nim żadnych ciał stałych, które mogłyby zakłócać przepływ sygnału.

Jeśli żadna z tych opcji nie jest skuteczna, będziesz musiał skontaktuj się z dostawcą konsoli. Jeśli to się nie uda, jeśli działa idealnie; należy skontaktować się z dostawcą usług internetowych, aby rozwiązać problem.

oglądaj serial Netflix na swoim telefonie komórkowym

Roku

W przypadku tego systemu operacyjnego będziesz musiał sprawdź połączenie internetowe; korzystanie z innej aplikacji, która wymaga połączenia z siecią. Ma to na celu wykluczenie, że z jakiegokolwiek powodu dane urządzenie zostało odłączone od Internetu; a także ocenić, czy błąd występuje tylko na platformie Netflix.

Jeśli jest to ten drugi scenariusz, powinieneś oceniać jaka jest prędkość połączenia które przechowujesz na urządzeniu; ponieważ wolne połączenie internetowe może być źródłem błędu w platformie streamingowej. Aby sprawdzić szybkość przeglądania urządzenia Roku, musisz wejść do menu ustawień Netflix.

Będąc w menu ustawień, będziesz musiał wybierz pole „Uzyskaj pomoc” a następnie opcja „Zweryfikuj sieć”. W ten sposób aplikacja przeprowadzi ocenę szybkości połączenia, a także sprawdzi, czy jest możliwe skontaktowanie się z serwerami usługi przesyłania strumieniowego.

W przypadku, gdy prędkość połączenia nie jest optymalna; najlepszą opcją jest ponowne uruchomienie połączenia, z którym połączone jest urządzenie Roku. W tym celu konieczne jest, aby odłącz urządzenie od sieci a następnie odłącz modem lub router. Po kilku minutach musisz je ponownie połączyć i wznowić połączenie między urządzeniem a siecią.

Smart TV

Pierwsza opcja składa się z uruchom ponownie Smart TV, odłączając go od zasilania na kilka minut. Po odłączeniu musisz nacisnąć przycisk zasilania na telewizorze przez kilka sekund, aby pobrać rezerwację. Następnie musisz ponownie podłączyć telewizor i sprawdzić, czy jest możliwy dostęp do platformy Netflix.

Inną alternatywą jest ponowne uruchomienie połączenia, do którego podłączony jest Smart TV, odłączenie modemu lub routera. Po kilku minutach będziesz musiał połączyć je ponownie i ponownie nawiązać połączenie z urządzeniem. Jeśli korzystasz z połączenia przez Wi-Fi z Internetem, przełącz na połączenie przewodowe; w celu wykluczenia jakichkolwiek zakłóceń między połączeniem bezprzewodowym.

Podobnie możesz wzmocnij sygnał Wi-Fi przybliżenie routera do Smart TV i sprawdzenie, czy nie ma na nim żadnych przedmiotów, które osłabiają sygnał. Jeśli żadna z tych alternatyw nie rozwiąże problemu z dostępem do Netflix; należy skontaktować się z dostawcą usług internetowych, aby rozwiązać problem.

oglądaj filmy w serwisie Netflix

Xbox Series X/S

W przypadku tej konsoli musisz uruchom ponownie połączenie internetowe z którym jest powiązany. Aby to zrobić, musisz odłączyć modem, jeśli jest to połączenie przewodowe; lub odłącz router od zasilania, jeśli połączenie internetowe konsoli jest bezprzewodowe. Po kilku minutach będziesz musiał podłączyć modem lub router i ponownie nawiązać połączenie z konsolą.

Następnie możesz bez problemu uzyskać dostęp do konta Netflix z konsoli Xbox. W przeciwnym razie musisz skontaktuj się z dostawcą usług internetowych i jeśli twierdzi, że wszystko jest w porządku; że uzyskujesz dostęp do usługi Netflix i informujesz serwer o swojej sytuacji.

Czy jest jakiś sposób, aby zapobiec pojawianiu się tego błędu w serwisie Netflix w przyszłości?

Problemy z kodami błędów w serwisie Netflix są zwykle dość częste; możliwe jest jednak przeprowadzenie pewnych działań, aby uniknąć tego typu niedogodności w usłudze przesyłania strumieniowego. Musisz upewnić się, że sieć, z którą jest połączony zezwól na dostęp do platformy Netflix; zanim uzyskasz dostęp do swojego konta.

Niektóre publiczne sieci połączeń internetowych, takie jak Wi-Fi w miejscach pracy, szkołach lub hotelach; ograniczyć dostęp do niektórych usług przesyłania strumieniowego.

W ten sam sposób spróbuj skorzystać z sieci internetowej Wi-Fi lub połączenie przewodowe; zamiast usługi mobilnej transmisji danych urządzenia. Może to spowodować błąd TVQ ST 131 na Netflix, ponieważ czasami urządzenie reguluje ruch danych wymagany przez tę platformę.