Skip to content

Jak naprawić błąd „Kopiuj grę” na PS5? – Koniec CE-107891-6

24 de październik de 2021

Kod błędu PS5 CE-107891-6 zdarza się niektórym użytkownikom, gdy próbują uruchamiać gry i aplikacje na PlayStation 5. Oczywiście jest to dalekie od umożliwienia dobrego działania i uniemożliwia granie tym samym właścicielom konsoli i używaj dowolnych aplikacji.

Na tej podstawie, czy istnieje prosta naprawa kodu błędu PS5 CE-107891-6? Aby odpowiedzieć na to pytanie, poniżej Oto kilka punktów, które należy wziąć pod uwagę, gdy mamy do czynienia z takim błędem.

Jakie są punkty, aby sprawdzić, czy wystąpił błąd podczas przenoszenia gry na PS5?

W przypadku wystąpienia tego błędu lub nawet błędu portów CE-108863-6 konieczne jest przeprowadzenie prawidłowego przeglądu konsoli wideo, który obejmuje następujące aspekty:

Czy gra zaczyna się poprawnie

To bardzo ważny aspekt, którego nie możesz przegapić na początku gry. sprawdź, czy zaczyna się poprawnie, który nie zawiera żadnych błędów m.in.

Jeśli znajdziesz grę na konsoli

Zawsze pamiętaj o tym aspekcie, prawdopodobnie jeśli konsola wyświetla błędy, jednym z nich nie jest znalezienie gry na konsoli.

Czy przesłany plik nie jest uszkodzony

Czy znasz te czasy, kiedy kopiujesz plik na USB z komputera, a kiedy idziesz do przeglądania na innym komputerze, pojawia się komunikat o błędzie? To samo może się zdarzyć z twoimi grami, ponieważ podczas przenoszenia mogą ulec uszkodzeniu.

Wersje gry są kompatybilne na PS5

Zanim zaczniesz, a nawet kupisz grę, sprawdź, czy są one kompatybilne z twoim PS5, w przeciwnym razie może generować błędy, takie jak CE-107891-6. Możesz to łatwo zweryfikować, przechodząc do PlayStation Store.

Jak rozwiązywany jest błąd podczas kopiowania gry na PS5?

Po zakupie ekscytującej konsoli nowej generacji nikt nie chce widzieć na swoim telewizorze komunikatu o błędzie PS5 CE-107891-6. Ta usterka ma miejsce podczas próby uruchomienia gry lub aplikacji PS5. Ale konsola do gier nie informuje użytkowników, że „aplikacja lub gra nie może się uruchomić”, ale zamiast tego wyświetla kod błędu na ekranie. Biorąc to pod uwagę, możliwe jest, że jako osoba poszkodowana szukasz łatwego rozwiązania tego błędu.

Zaktualizuj PS5

Na tym wczesnym etapie nie ma oficjalnego kodu błędu PS5 (CE-107891-6) na stronie PlayStation. Jako pochodna można jedynie spekulować, co może być przyczyną i rozwiązaniem.

W testach PlayStation 5 kod błędu CE-107891-6 był stale powodowany podczas próby uruchomienia gier takich jak Death Stranding, chociaż nie wpłynęło to na inne aplikacje i gry.

Może się również zdarzyć, że błąd CE-107891-6 jest spowodowany problemami ze zgodnością, a zawartość, której dotyczy problem, wymaga poprawki, aby mogła działać poprawnie na sprzęcie, a tym samym aktywować PS5.

jak rozwiązać błąd podczas kopiowania gry na ps5

Mimo to „Aktualizuj” zawęziło źródło kodu błędu dla PlayStation 5 CE-107891-6. Zwłaszcza, gdy gra nie jest poprawnie kopiowana z zewnętrznego dysku twardego na wewnętrzną kartę SD.

Jeśli więc chcesz to naprawić, musisz usunąć daną grę i ponownie pobrać ją z PSN, aby naprawić błąd podczas kopiowania gry.

Gdzie sprawdzasz, czy błąd na twoim PS5 został już rozwiązany?

Jeśli po aktualizacji gry czekałeś 10 minut, ale nic się nie dzieje, uruchom konsolę w trybie awaryjnym i odbuduj bazę danych. Musisz mieć pewność, że gra nie jest włożona ani zainstalowana. Dlatego wykonaj ponownie powyższe kroki.

Kilku graczy twierdzi, że samo odbudowanie bazy danych jest bezużyteczne. Ale odbudowa bazy danych, a następnie uruchomienie gry bez połączenia z Internetem załatwiło sprawę. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać połączenie internetowe, aby uniknąć błędów, takich jak CE-109502-7 i CE-109503-8.

jak sprawdzić, czy rozwiązałeś błąd swojego ps5?

Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez jedną 15 sekundmniej więcej do momentu usłyszenia drugiego sygnału dźwiękowego. Powinieneś usłyszeć pierwszy sygnał dźwiękowy po około 7 sekundach. Więc po wejściu w tryb awaryjny wybierz Odbuduj bazę danych.

Konsola uruchomi się ponownie. Następnie dezaktywuj połączenie internetowe, włóż dysk i poczekaj, aż się zainstaluje. Później możesz włączyć połączenie internetowe i zaktualizować swoje gry.

PlayStation 5 należy do dzisiejszych pokoleń, których sytuacja pomaga nam bawić się i cieszyć dniem, dlatego to nie powinno mieć żadnej wady tak, abyśmy właściwie i bez niedogodności spędzili czas rozpraszania uwagi.