Skip to content

Jak monitorować ruch sieciowy z Androida? – Najlepsze narzędzie

15 de grudzień de 2021

Źródło internetowe, do którego uzyskujesz dostęp, może być wrażliwe na przeciążenie, jeśli nie zastosujesz odpowiednich środków do dostosuj wydajność i ogranicz ruch w sieci. W związku z tym możesz skorzystać z narzędzi opracowanych dla Twojego urządzenia mobilnego, zaprojektowanych w celu sprawdzenia, jak przeciążony jest ruch sieciowy. Mając dostęp do odpowiedniego narzędzia, możesz również ocenić ruch danych w swojej sieci i kontrolować przepływ tych danych.

Jakie dane o ruchu w sieci można monitorować z urządzenia z systemem Android?

Jeśli masz odpowiednie narzędzia, możesz uzyskać dostęp do większości aspektów, które ingerują w ruch sieciowy ze źródła internetowego na urządzenie mobilne. Dzięki temu możesz dokonać gruntownej ewolucji aplikacji, platform i usług, z których korzystasz, które wykorzystują połączenie internetowe, a tym samym ruch sieciowy.

Usługa monitorowania ruchu sieciowego pozwoli Ci uzyskać dostęp do określonej ilości danych, które są wysyłane i odbierane przez Twoje urządzenie mobilne za każdym razem, gdy nawiązujesz połączenie z siecią. Ponadto, w zależności od używanego narzędzia do monitorowania, możesz dostęp do informacji dotyczących bezpieczeństwa strony lub przeniesienie określonych danych internetowych. Co pozwoli Ci być czujnym na zagrożenia ze strony złośliwego oprogramowania, które poruszają się w ruchu sieciowym.

Z drugiej strony możesz poznać ilość danych używanych przez każdą z aplikacji, które masz na urządzeniu. Jak również Informacje o adresie IP z którym jesteś połączony i z ilu jeszcze urządzeniami współdzielisz w tym momencie źródło sieciowe.

Jak monitorować ruch sieciowy za pomocą telefonu komórkowego z systemem Android?

Na urządzeniu mobilnym nie ma natywnej metody ani aplikacji, która umożliwiałaby ocenę ruchu sieciowego między źródłem internetowym a telefonem. Dlatego będziesz musiał skorzystać z platformy opracowanej przez strony trzecie, która pozwala monitorować aspekty związane z transferem danych i ruchem sieciowym na urządzeniu.

Pobierz Wireshark

Jest to sieciowy analizator danych i pakietów, który weryfikuje ruch między transferem informacji komputera a źródłem sieci. Dzięki Wireshark będziesz w stanie ocenić zachowanie protokołów sieciowych urządzenia, dzięki czemu program będzie odpowiedzialny za wykonanie analizy i sprawdź, czy w systemie nie ma przeciążenia sieci.

monitoruj ruch sieciowy

Dodatkowo, aby zapewnić dokładną analizę ruchu sieciowego, interfejs Wireshark obsługuje wiele języków przechwytywania. Należą do nich pcap ng i format tcpdump (libpcap), a także różne rodzaje technologii sieciowych. Jest to więc dość kompletne i wszechstronne narzędzie analityczne.

Jednak pomimo użyteczności tego programu i faktu, że jest wieloplatformowy, Wireshark jest dostępny tylko dla komputerów i laptopów. Oznacza to, że nie ma wersji kompatybilnej z platformami mobilnymi, więc nie będziesz mieć dostępu do Wireshark za pomocą telefonu Androida lub iOS.

Korzystanie z aplikacji FamiSafe

Jest to aplikacja, która poza weryfikacją ruchu danych w sieci na urządzeniu, pozwala: ocenić połączenie innych użytkowników do tej samej sieci, która jest używana w telefonie komórkowym. Interfejs aplikacji FamiSafe jest kompatybilny z urządzeniami z systemem Android, a po zintegrowaniu go z komputerem będziesz mógł blokować strony internetowe zawierające treści dla dorosłych, inne treści i różne aplikacje; aby filtrować treści, do których chcesz zezwolić na dostęp.

ruch sieciowy

Ponadto główną atrakcją FamiSafe jest to, że dodany do narzędzi do oceny ruchu sieciowego, pozwala kontrolować jego część. Ponieważ funkcja monitorowania i blokowania aplikacji pozwala ograniczyć niektóre urządzenia mobilne które połączyłeś, w określonych godzinach użytkowania. Tak więc transfer danych ze źródła internetowego skupi się na komputerze.

Jak kontrolować ruch sieciowy z telefonu komórkowego z Androidem?

Różne narzędzia mobilne nie tylko pozwalają ocenić wydajność Twojej sieci i ruch w niej, ale także udostępniają funkcje na wyciągnięcie ręki, dzięki czemu możesz kontrolować te aspekty z urządzenia mobilnego. Dlatego możesz dodać jedną z tych aplikacji do swojego urządzenia, aby kontrolować ruch sieciowy zgodnie ze swoimi preferencjami.

  • NetCAT: Dzięki tej aplikacji będziesz mógł ocenić wydajność swojej sieci i liczbę użytkowników podłączonych do tego źródła. Za pośrednictwem interfejsu NetCAT możesz ograniczyć sygnał internetowy dla każdego użytkownika, którego uważasz za intruza, zablokować dostęp aplikacji do sieci i zmodyfikować intensywność, aby odnieść korzyści.
  • Strażnik 3G: Jest to aplikacja, która pozwala zdefiniować wykorzystanie danych sieciowych zgodnie z preferencjami dziennymi, tygodniowymi i miesięcznymi. Będziesz mógł ocenić ruch danych w każdym z tych okresów na wykresie, aby poznać zużycie swojego urządzenia.
  • Narzędzia pingowania: Pozwala poznać wszystkie aspekty ruchu sieciowego w urządzeniu, a także w sumie specyfikacje źródła internetowego. Ale oprócz tego platforma PingTools zapewnia narzędzia kontrolne, dzięki którym możesz modyfikować dostępność zasobów, które każdy z podłączonych użytkowników może otrzymać na swoim urządzeniu.
  • Fing: Ta platforma monitorująca przeprowadza pełną kontrolę wszystkich aspektów przesyłania danych o ruchu w sieci. Dzięki temu będziesz mógł poznać prędkość przeglądania Internetu, a także liczbę podłączonych urządzeń i zużycie danych przez każde z nich. W tej samej sekcji aplikacji masz dostęp do sterowników, aby ograniczyć ruch sieciowy do preferowanych urządzeń.

dołącz do naszego kanału telegram