Skip to content

Jak mogę się dowiedzieć, jakie urządzenie mobilne ma dana osoba, korzystając z poczty Gmail

16 de Maj de 2021

Każdy, kto ma Twój adres e-mail w Gmailu czy wiesz, jaki masz telefon komórkowy. Po uruchomieniu telefonu komórkowego, zresetowaniu go lub zainstalowaniu zupełnie nowej pamięci ROM, często wpisujemy nasz adres e-mail, aby połączyć nasze konto z telefonem komórkowym, przywracając dane, takie jak nasze własne kontakty, hasło Wi-Fi lub zainstalowane aplikacje. Dzięki tej procedurze można również dowiedzieć się, który telefon komórkowy jest powiązany z kontem Google lub Gmail.

Istnieje wiele informacji, które można zobaczyć w e-mailu innej osoby

Tylko w ten sposób musimy tylko znać czyjś adres e-mailalbo dlatego, że jest to osoba, którą znamy, nasz krewny lub znajomy, bo również umieszcza ją na swojej wizytówce, albo też poprzez techniki wypełniania formularzy rejestracyjnych w Excelu, gdzie wprowadzane są dane.

W każdym razie musimy być uczciwi, ponieważ jest to dla nas absolutnie poważne. Aby ktoś wiedział lub mógł wiedzieć, jaki jest model mobilny innej osoby tylko z kontem Gmail, nie musi to mieć naprawdę rygorystycznych konsekwencji, ale coś takiego można zrobić, a to zmusza nas do uwzględnienia potrzeby dla Prywatność Gmaila musi się poprawić.

Dzięki e-mailowi ​​w Gmailu możesz wiedzieć, z jakiego telefonu komórkowego korzystałeś

Metoda jest dość prosta, być może dlatego, że Google ma zbyt duże zaufanie do użytkowników. Droga jest dość prosta. po prostu musisz znać konto Gmail osoby, z którą chcesz się zalogować. Ale wiemy, że nie znamy Twojego hasła, więc powinniśmy spróbować je odzyskać.

Wybierzemy w Czy zapomniałeś hasła? a kiedy otworzysz poniższe okno, kliknij Spróbuj w inny sposób. To pokaże nam listę sposobów uzyskania hasła. Najczęściej będzie to naciśnięcie powiadomienia, które dotrze do telefonu komórkowego właściciela. Zresztą to niestety nie przeszkodzi nam w poznaniu modelu urządzenia.

System zapyta nas o numer telefonu, który jest przypisany do konta Gmail. Ponieważ nie mamy tego telefonu komórkowego, klikamy Nie mam telefonu, wtedy pokażą nam się dwie ostatnie cyfry numeru telefonu komórkowego, ujawni również model i urządzenia z którym konto Gmail jest powiązane z odblokowaniem i weryfikacją tożsamości.

Zostanie również wyświetlone zdjęcie lub obraz, który właściciel ma jako awatar na koncie e-mail. Pokazuje również telefony komórkowe powiązane z pocztą e-mail w porządku chronologicznym.

poczta w sieci komórkowej

Osobliwością, na którą można zwrócić uwagę podczas wykonywania tego sprawdzenia, jest to Google uważa, że ​​osoba, o weryfikację której prosisz, jest właścicielem konta. W każdym razie podczas wykonywania tych czynności osoba będąca właścicielem konta zostanie ostrzeżona, więc oprócz tego, że są bardzo oczywiste w powodach, NIE rób tego, bo nikt tego nie polubi że sprawdzają cię tam, gdzie nie powinni.

Znając już to małe okno na prywatność, jest spójne wykorzystuj te informacje tylko po to, aby nie stać się ofiarą ataków lub oszustwaPodejmij wszelkie niezbędne kroki, aby pokazać najmniej istotne aspekty swojej prywatności i oczywiście okresowo zmieniaj hasło do Gmaila.

Unikniesz tego tylko wtedy, gdy nie korzystasz z konta Gmail

Zapobieganie temu jest niestety bardzo skomplikowane jeśli używasz Gmaila. jedynym sposobem, aby zapobiec ujawnieniu informacji przez Google, jest niestosowanie wiadomości e-mail. Dzięki temu w mechanizmie Ustawienia – Konta – Google nie będzie żadnej wiadomości e-mail umożliwiającej uzyskanie informacji o tym, z jakich telefonów korzystasz.

Google powinien rozważyć tę sytuację

Zdecydowanie każdy, kto zna nasz adres e-mail, może wiedzieć o telefonach komórkowych, z których korzystaliśmy, a także o tym, który jest ostatnim, który dodaliśmy, oprócz dwóch ostatnich cyfr, w których numer naszego telefonu komórkowego i zdjęcie profilu firma kończy konto w Google. Z tego powodu Google musi staraj się bardziej kontrolować tego typu informacjei nie pozwól, aby był łatwo dostępny.