Skip to content

Jak mogę łatwo pobrać i zainstalować arabską klawiaturę na moim urządzeniu z systemem Android lub iOS?

25 de luty de 2023

Dzisiejsze smartfony mają wiele różnych sposobów dostosowywania, ale bez wątpienia jednym z nich aspektem, który najbardziej lubimy zmieniać, jest klawiatura. Istnieje wiele powodów, aby zmienić klawiaturę, którą nasz telefon komórkowy jest instalowany fabrycznie, ze względów estetycznych, wygody itp.

Dziś w naszym urządzeniu możemy korzystać z klawiatur opartych na językach wywodzących się z łaciny, ale możemy też zainstalować np klawiatura arabska a nawet klawiaturę cyrylicy.

Posiadanie klawiatury w innym języku jest całkiem przydatne, ponieważ bardzo nam to pomaga uczyć się w prosty sposób językiem, który chcemy, tym razem jest język arabski, ponieważ wzbudza on duże zainteresowanie osób mówiących po hiszpańsku.

Możliwość napisania naszego imienia po arabsku jest czymś bardzo interesującym dla każdego, ponieważ w ten sposób możemy dowiedzieć się, jak nasze imię wygląda w tym języku, tak różnym od naszego, a także pomaga nam wejść trochę głębiej w nowy język co dla każdego może być bardzo trudne do nauczenia.

Zaletą skonfigurowania naszej klawiatury do pracy w języku arabskim jest to, że kiedy piszemy w tym języku, pomoże nam to komunikować się z innych ludzi z tego kontynentu i dzięki temu będziemy mogli znacznie łatwiej nauczyć się go mówić.

Indeks()

Oto opcje przełączenia na klawiaturę arabską

Jeśli Twój telefon komórkowy nie ma opcji klawiatury arabskiej lub nie podoba Ci się dołączona do niej klawiatura, możesz to zrobić pobierz nowe klawiatury w Sklep Google Play.

W sklepie z aplikacjami Google możesz znaleźć szeroką gamę klawiatur do swojej dyspozycji, a większość z nich jest bezpłatna, jeśli nie masz zainstalowanej aplikacji Pobranie i zainstalowanie Google Play na urządzeniu mobilnym jest bardzo łatwe, wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

Klawiatura arabska IQQI — emotikony Jest jednym z najlepiej ocenianych przez użytkowników. Jest dostępna na urządzenia z systemem Android w wersji 2.3 lub wyższej, wymaga 12 MB wolnego miejsca na urządzeniu.

Inną opcją jest arabski na klawiaturzeco też może być bardzo użytecznym dla tych, którzy uczą się tego języka. Działa na urządzeniach z systemem operacyjnym Android 2.3.3 i nowszym które mają 6,3 MB wolnego miejsca na urządzeniu.

W ten sposób możesz zmienić klawiaturę w Androidzie na język arabski

Aby zainstalować klawiaturę arabską lub inną klawiaturę, pierwszą rzeczą do zrobienia jest pobranie aplikacji, która wydaje nam się najbardziej odpowiednia. Po pobraniu i zainstalowaniu nowej klawiatury przechodzimy do sekcji ustawienia na telefonie komórkowym lub tablecie i wybierz opcję Język i wprowadzenie.

Tutaj widzimy wszystkie pobrane klawiatury i możemy zdecydować, które z nich chcemy mieć aktywne za pomocą czeku.

W domyślnej opcji klawiatury możemy wybierz, która to klawiatura że chcemy, aby pojawiał się domyślnie za każdym razem, gdy zaczynamy pisać.

każdy z Klawiatury którzy nadchodzą instalowane domyślnie na urządzeniu lub pobrane ze Sklepu Play mają własne opcje konfiguracyjne.

Aby uzyskać do nich dostęp, musisz kliknij przycisk który pojawia się po prawej stronie każdej klawiatury. Tutaj widzimy różne opcje klawiatury, które nas interesują i możemy dostosować je do własnych upodobań.

Jeśli chcesz tak zmienić klawiaturę mieć projekt, język i kolor całkowicie spersonalizowany i według własnych upodobań, możesz to zrobić w bardzo prosty sposób i wystarczy zastosować kilka dość prostych sztuczek.

białe czarne obramowanie

Jak w bardzo prosty sposób zmienić klawiaturę w iOS

Przełączanie klawiatury na iOS nie różni się zbytnio od tego, co widzieliśmy na Androidzie. W tym przypadku idziemy do ustawienia I przez Ogólny dochodzimy do opcji Klawiaturyw którym możemy zobaczyć wszystkie klawiatury, które mamy zainstalowane na urządzeniu i wybrać te, których chcemy użyć.

W ramach każdej klawiatury możemy również aktywować opcje dostosowywania które lubimy najbardziej Wszystko to w dość prosty sposób i bez żadnych komplikacji.

Zarówno w systemie iOS, jak i Android możemy w ciągu minuty zmienić klawiaturę i dzięki temu pisać tak, jak nam najwygodniej, albo z klawiaturą arabską, z klawiaturą łacińską lub z kimkolwiek innym. Opcji dostosowywania w tym sensie jest wiele i każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli interesujesz się językiem koreańskim, istnieje sztuczka, którą pokochasz, możesz skonfigurować klawiaturę komputera z systemem Windows żeby zostało po koreańsku, W ten sposób będziesz mógł znacznie łatwiej nauczyć się języka, pisząc w tym niesamowitym języku.

dołącz do naszego kanału telegram