Skip to content

Jak mierzyć i obliczać odległości między dwoma punktami w Mapach Google na iPhone’a i Androida?

19 de maj de 2022

Po kilku latach zniknęła funkcja pomiaru odległości z Map Googlepowrócił w nowej wersji, dzięki czemu możemy wreszcie zmierzyć odległość między różnymi punktami na mapie i wszystkim z naszego urządzenia z Androidem.

W ten sposób możemy zmierzyć dowolną odległość, choć wyraźnie zawsze w linii prostej, od odległości między miastami do momentu, w którym można zmierzyć kawałek ziemi, nawet kilometry ulicy lub ścieżki. Oprócz wyszukiwania potrzebnych informacji będziesz mógł się pobawić tą aplikacją dla Google Maps, ponieważ gdy zaznaczysz odległość dwoma punktami odniesienia, zostanie zaznaczona linia i będziesz mógł robić głupie rzeczy, takie jak zabawne rysunki, aby nie było nudno szukać odległości.

Krok po kroku

Prawda jest taka, że ​​tą metodą bardzo łatwo jest zmierzyć odległość między dwoma lub więcej punktami na mapie.

  • Zacząć musisz zrobić długie naciśnięcie tak, aby czerwona kropka została dodana w miejscu początkowym pomiaru.
  • Po utworzeniu znacznika przesuniemy do góry kartę z nazwą strony, abyśmy mogli zobaczyć wszystkie opcje, a w tych opcjach zobaczysz „zmierz odległość”

To są dwa główne kroki, aby móc rozpocząć pomiar, aby móc go kontynuować, musisz wziąć pod uwagę kilka dodatkowych kroków.

  • Będziesz musiał przesunąć mapę tak, aby małe czarne kółko, które pojawi się po wybraniu opcji „mierzyć dystans”, jest prawidłowo umieszczony w punkcie, który chcemy zmierzyć.
  • Na dole mapy widzimy odległość między tymi dwoma punktami, jeśli chcesz kontynuować dodawanie kolejnych punktów nie będzie z tym problemu, wystarczy dotknąć niebieski znak + aby kontynuować dodawanie punktów do tego pomiaru.

mapy google na odległość

Kiedy dodałeś ostatni punkt, po prostu popełniłeś błąd i dotknąłeś dowolnego miejsca, nie ma problemu, ponieważ mamy opcję cofania u góry ekranu, za każdym razem, gdy umieścimy zły punkt, możemy tam dotknąć i ostatnią konfigurację, która dokonane zostanie skasowane na mapie i jeśli chcemy skasować wszystko na raz możemy to zrobić wczoraj wchodząc do menu i naciskając usuń.

Chociaż nie jest to funkcja Androida, prawda jest taka, że ​​wiele osób chciałoby, aby to zostało zaimplementowane. sposób pomiaru w aplikacji. Prawda jest taka, że ​​ta funkcja jest bardzo przydatna, ponieważ może być używana w pracy szkolnej, a także w niektórych zawodach. Korzystanie z dwóch poprzednich opcji jest prawdopodobnie większe, ale na świecie są tysiące osób, które lubią podróżować, czy jest to kolarz, biegacz, motocyklista czy ktoś, kto jeździ, dobrze jest obliczyć dystans, aby móc ramy czasowe. Oprócz tego, że są osoby, które mają obsesję na punkcie tego, aby wszystko było w pełni zaplanowane na wyjazd, łącznie z dystansem, ale jak wspomnieliśmy wcześniej, to dlatego, że dzięki temu pomiarowi możemy mieć też margines czasu.

Jak mierzyć odległości za pomocą Google Maps

Google od wielu lat ma monopol na informacje na całym świecie i oferuje przydatne i unikalne usługi, jedną z nich jest zwykle być Mapami Google co pozwala bardzo szybko zobaczyć mapy i drogi. Dzięki temu wiele osób może szybko poruszać się dowolną ścieżką.

Wiele osób korzysta z tej usługi do mierzenia odległości i obliczania czasu podróży z jednego punktu do drugiego. Aby zmierzyć odległość, naciśnij długo, aby zaznaczyć czerwony punkt i mieć punkt początkowy, po wykonaniu tej czynności pole wyszukiwania przesunie się tak, że możliwość pomiaru odległości.

Gdy to zrobisz, wystarczy przeciągnąć mapę i dotknąć, aby zaznaczyć punkty trasy, który pozwala nam obliczyć trasę z jednego punktu do drugiego pomiędzy obszarami miasta lub nawet trasę w kilometrach. To jest coś, co wielu miłośników podróży pozwala im cieszyć się w spokoju.

ten korzystanie z Map Google Stało się to bardzo powszechne dla użytkowników na całym świecie, którzy chcą dość szybko poznać długość trasy, dzięki czemu mogą bez większych problemów zaplanować nawet prostą wycieczkę. Dzięki temu mają jak sprawnie poznać swoją lokalizację.

dołącz do naszego kanału telegram