Skip to content

Jak mieć najlepszą przeglądarkę na moim Androidzie — przewodnik krok po kroku

26 de sierpień de 2021

Pobranie dobrej przeglądarki może mieć ogromne znaczenie podczas pracy na komputerze lub telefonie komórkowym. Jednak podczas instalowania przeglądarki na telefonie komórkowym staje się to jeszcze bardziej istotne, ponieważ pewne funkcje są wymagane do pełnego działania.

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jest to, że przeglądarka to nie to samo co wyszukiwarka, podczas gdy pierwsza to ta, która zabierze Cię do, wartego nadmiaru, surfowania po Internecie, na przykład: Google Chrome, Safari, Opera, pośród innych.

Drugi służy jako „wyszukiwarka”, dzięki której możesz uzyskać potrzebne informacje w sieci. Chociaż istnieje kilka wyszukiwarek, nie trzeba ich pobierać, w przeciwieństwie do przeglądarek.

Istnieją różne sposoby instalacji przeglądarki, na niektórych stronach internetowych można pobrać najnowszą wersję dowolnej z nich. Zakładając jednak, że nie posiadałeś wcześniej przeglądarki, Aby pobrać go na telefon z Androidem, konieczne byłoby wejście do PlayStore.

W tym przypadku podczas wyszukiwania „przeglądarek” pojawi się ogromna różnorodność opcji, ważne jest tutaj, aby wiedzieć, którą z nich najlepiej zainstalować zgodnie z Twoimi oczekiwaniami i typem telefonu.

Inną możliwością jest założenie, że masz już w telefonie domyślną przeglądarkę, taką jak Google Chrome, inną przeglądarkę do zainstalowania. Sklep Play jest bardziej niezawodny, ale w internecie można znaleźć wiele innych.

Jeśli szukasz przeglądarki, która jest szybka i nie waży zbyt wiele, powinieneś wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Szybkość będzie zależeć od liczby posiadanych dodatków i ich optymalizacji jako aplikacji. Dzięki temu będą takie, które są bardziej płynne niż inne.
  • Aby było lekko, powinien zajmować mało miejsca w pamięci wewnętrznej, zwłaszcza jeśli zamierzamy zainstalować je na urządzeniach z mniej niż 32 GB pamięci.
  • Intuicyjny interfejs pomaga, ponieważ jest prostszy w użyciu, z identyfikowalnymi dostępami, dzięki czemu możemy go szybciej używać, nawet jedną ręką.

Chociaż powyższe cechy są niezbędne, istnieją inne rzeczy, które możemy wziąć pod uwagę, aby znaleźć idealną przeglądarkę. Na przykład tryb ciemny jest dziś bardzo poszukiwany.

Ważne jest, aby umożliwiał korzystanie z różnych wyszukiwarek innych niż Google, że łatwo jest synchronizować się z komputerem i innymi urządzeniami oraz że ma doskonałą prywatność i bezpieczeństwo haseł i danych osobowych, ponieważ nikt nie lubi przeglądarki, które uzyskują dostęp do takich rzeczy jak lokalizacja bez pozwolenia.

Przeglądarki internetowe dla Androida

Najbardziej polecane na listach użytkowników są te duże Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge i Brave. Mają doskonałe cechy pod względem prywatności, bezpieczeństwa, nowoczesności i interfejsu.

Chociaż są to doskonałe rekomendacje, poniżej przedstawiamy dwie inne przeglądarki, które jeśli szukasz szybkości, wydajności i lekkości, na pewno je pokochasz.

najlepsza przeglądarka dla Androida

Prosta przeglądarka

Prosta przeglądarka na Androida to darmowa alternatywa i najlżejsza przeglądarka, jaką możesz znaleźć, waży tylko 1,4 MB i pozwala na surfowanie po Internecie tak samo dobrze jak inne przeglądarki.

Opera dotykowy

Jedną z najnowszych aktualizacji Opery jest Opera Touch, pochodna przeglądarka, która dzięki najnowszej technologii znanej jako „Flow” umożliwia natychmiastowe wysyłanie treści z przeglądarki na komputer lub dowolne inne urządzenie z zainstalowaną Operą.

Jest darmowy, a jego użytkownicy twierdzą, że działa niesamowicie szybko, jest dostępny w 44 językach i ma tylko 11 MB. Doskonała alternatywa.

Jeśli masz do czynienia z Wyskakujące okienka wydają Ci się irytujące, na pewno nie spodobają Ci się te inne problemy z lekkimi przeglądarkami. Zwykle się nie pojawiają, ale to niektóre z niedogodności, jakie mogą przynieść.

Nagrywać

Niektóre przeglądarki nie mają opcji trybu „incognito” nie pozwalają też na usunięcie historii. Jakiś czas temu Google Chrome miał problem z brakiem możliwości wyczyszczenia historii.

Karty

Wiele przeglądarek zaczyna się zawieszać i spowalniać telefon, gdy zbyt wiele kart jest otwartych. Chociaż są to szybkie przeglądarki, nie mają tej możliwości.

Ulubione

Niektóre przeglądarki nie mają opcji zakładek lub „ulubionych” wśród jego funkcji, ponieważ może mieć Google Chrome, Opera lub Firefox.