Skip to content

Jak łatwo zwiększyć lub zwiększyć głośność mojego komputera z systemem Windows 10? (Przykład)

11 de marzec de 2021

W przypadku problemów związanych z wolumenem posiadanego sprzętu radzimy zapoznać się z poniższym poradnikiem, w którym omówimy Jak łatwo zwiększyć lub zwiększyć głośność mojego komputera z systemem Windows 10 do maksimum?

Niska głośność na naszym komputerze może być bardzo irytująca. Mimo to, na szczęście zwykle można to bardzo łatwo rozwiązać, konfigurując dźwięk komputera lub pobierając aplikacje przeznaczone do tego celu.

Głośność w systemie Windows 10

Windows 10 to system operacyjny dla komputerów. W każdym razie jest instalowany na niezliczonych różnych komputerach, dlatego na niektórych komputerach często pojawiają się problemy. W związku z tym wydaje się, że wielu użytkowników ma problemy związane z głośność dźwięku w ramach tego systemu.

Problemy związane z woluminami w systemie Windows 10 mają różne przyczyny, często z powodu błędów konfiguracji, a innym razem z ograniczenia sprzętowe. Niezależnie od powodu niskiego wolumenu przygotowaliśmy ten samouczek, który może być bardzo przydatny

Jak łatwo zwiększyć lub zwiększyć głośność mojego komputera z systemem Windows 10 do maksimum?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś spróbować, jest sprawdzenie ogólnej głośności systemu za pomocą opcji konfiguracyjnych. W wielu przypadkach głośność jest niska tylko dlatego, że nie została prawidłowo ustawiona. Dlatego jeśli chcesz rozwiązać problemy z dźwiękiem w systemie Windows, możesz wykonać następujące czynności:

  1. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest przejście do opcji konfiguracji dźwięku, do których możesz uzyskać dostęp za pośrednictwem pliku „Panel sterowania”.
  2. W wielu opcjach panelu sterowania musisz zlokalizować sekcję „Sprzęt i dźwięk”, po jej znalezieniu naciśnij ją.
  3. Przejdź do „Dźwięku” i kliknij tę opcję. Upewnij się, że znajdujesz się w zakładce „Reprodukcja”, gdy już tu jesteś, znajdź domyślne urządzenie odtwarzające.
  4. Musisz dwukrotnie kliknąć to urządzenie, zlokalizować kartę „Poziomy” i naciśnij go.
  5. W tej sekcji pojawi się pasek głośności, skonfiguruj go według własnych upodobań, pamiętaj, że możesz przeciągnąć go do 100%, aby uzyskać maksymalną głośność, jaką może zapewnić Twój system audio.

Mikser głośności

Jeśli masz problemy z dźwiękiem na swoim komputerze i zauważyłeś, że aplikacja ma bardzo niską głośność, możliwe, że głośność tej aplikacji jest zdekonfigurowany. W tym celu możemy uzyskać dostęp do „Miksera”, miejsca, w którym znajdują się opcje głośności wszystkich uruchomionych aplikacji.

  1. Aby przejść do miksera, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku znajdującą się na dole i po prawej stronie paska zadań. W tym celu kliknij „Mikser”.
  2. Na ekranie zostaną wyświetlone opcje dźwięku związane ze wszystkimi uruchomionymi aplikacjami. Tutaj musisz zmodyfikować głośność każdej aplikacji według własnych upodobań, jeśli jedna z nich ma bardzo małą głośność, zwiększ ją do maksimum.

Słuchawki studyjne

FX Sound

W przypadku, gdy wszystkie opcje, które prezentujemy powyżej nie były wystarczające, najprawdopodobniej wymaga to dodatkowej aplikacji, z którą regulacja głośności systemu. Możesz nawet dostosować dźwięki i powiadomienia systemu Windows. Wcześniej uznaliśmy FX Sound za aplikację, która pozwoli na znacznie więcej niż wspomniano wcześniej.

FX Sound to ciekawa aplikacja zaprojektowana w celu poprawy dźwięku naszego systemu, ma doskonały korektor dźwięku, a także pozwoli Ci zwiększyć głośność zespołu do maksimum, jeśli to konieczne.

Aby korzystać z aplikacji, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wejść na stronę internetową Fxsound. Możesz pobrać aplikację tutaj, która zapewnia ograniczone bezpłatne funkcje, ale możesz także kupić oprogramowanie w bardziej kompletnej wersji.

Za pomocą tego programu można kontrolować ustawienia audio, aby uzyskać lepszą jakość, a także jest to możliwe zwiększ głośność w systemie operacyjnym Windows 10 do maksimum bez większych niedogodności.