Skip to content

Jak łatwo zwiększyć i zwolnić pamięć wymiany w systemie Ubuntu Linux? (Przykład)

10 de marzec de 2021

Każdy lubi pobierać rzeczy online, to jest coś, w czym w pełni się specjalizujemy w XXI wieku. Ale większość nigdy nie bierze pod uwagę, ile miejsca zostało na komputerze, dopóki nie będzie za późno, dlatego Dziś dowiesz się, jak zwiększyć i zwolnić pamięć Swap w formacie Ubuntu Linux.

I to jest to, że Linux nie tylko oferuje korzyści darmowe oprogramowanie, ale także daje możliwość zarządzania pamięcią (rzeczywistą i wirtualną), dzięki czemu możesz pobrać to, co chcesz, bez przesady. Umożliwienie wszystkim użytkownikom wykonywania funkcji, takich jak czyszczenie przestrzeni dyskowej, kiedy tylko chcą, a nawet umożliwienie formatowania lub formatowania karty SD.

Zwiększ i zwolnij pamięć wymiany w systemie Ubuntu Linux

Pierwszą rzeczą, której się nauczysz, jest zwiększyć przestrzeń pamięci wymiany. Dla tych, którzy nie wiedzą, czym jest ta pamięć, powinni wiedzieć, że jest to w zasadzie wirtualna przestrzeń pamięci, wykorzystuje przestrzeń zawartą w jednostce pamięci w przeciwieństwie do rzeczywistej.

Kiedy ta ostatnia zostanie zakończona lub osiągnie swój limit, komputer kopiuje część zawartości w pamięci wirtualnej, aby mogła dalej normalnie funkcjonować (proces ten jest wykonywany przez wszystkie systemy operacyjne, ponieważ można konfigurować i zwiększać pamięć wirtualną w systemie Windows jeśli chcesz).

Aby zwiększyć i zwolnić pamięć Swap w systemie Ubuntu Linux, istnieje wiele metod, ale najłatwiejszym (jeśli chodzi o zwiększenie) jest dodanie Zamień plik, Aby to osiągnąć, musisz wykonać następujące czynności:

Najpierw określ rozmiar nowego pliku wymiany, który ma zostać utworzony. Wybierz ten, który chcesz, a następnie pomnóż go przez 1024, na przykład jeśli rozmiar bloku to 64 MB, to będzie 65536.

W wierszu poleceń powłoki, takim jak root, umieść polecenie dd if = / dev / zero of = / swapfile bs = 1024 count = 65536 gdzie count będzie rozmiarem bloku wymiany.

Następnie skonfiguruj plik wymiany za pomocą następującego polecenia mkswap / swapfile, po zakończeniu musisz użyć innego polecenia, które byłoby swapon / swapfile, to drugie jest używane do aktywacji pliku w tym czasie, ale nie automatycznie podczas uruchamiania komputera.

Jeśli zamiast tego chcesz go aktywować, gdy rozpocznie edycję / etc / fstab więc możesz dołączyć / swapfile swap swap defaults 0 0. Spowoduje to, że nowy plik wymiany, który umieściłeś, będzie aktywowany przy każdym uruchomieniu systemu (jest to najbardziej zalecane).

Zwolnij miejsce

Mając powyższe na uwadze, pierwsza część jak zwiększyć i zwolnić pamięć wymiany w systemie Ubuntu Linuxdruga część logiki to uczenie się zwalniania miejsca.

Można to również zrobić za pomocą poleceń z terminala, pozwoli to nawet sprawdzić, ile pamięci jest używane przed jej wyczyszczeniem.

Aby to zrobić, musisz udać się do terminala i umieścić następującą komendę: cat / proc / swaps, która zwróci komunikat z rozmiarem pamięci i zajętym miejscem, oprócz wskazania, gdzie znajduje się partycja.

Po przeczytaniu wszystkiego uruchom polecenie: swapoff -a && swapon -a, spowoduje to, że używane miejsce spadnie do 0, co oznacza, że ​​pamięć wymiany zostanie wyczyszczona.

Dzięki temu już wiesz, co jest konieczne, aby zwiększyć i zwolnić pamięć Swap w systemie Ubuntu Linux. Jeśli nie jesteś ekspertem w tego typu temacie, warto poprosić o pomoc, ponieważ każdy błąd może być kosztowny dla Twojego zespołu (oprócz tego metod jest znacznie więcej, które są bardziej skomplikowane).

pingwin i karty

Podsumowując, należy zauważyć, jak dobrze jest korzystać z systemu operacyjnego, takiego jak Linux, który zapewnia swobodę za pomocą poleceń edycji części, które chcesz na komputerze. Na przykład możesz zaktualizować system Ubuntu do najnowszej wersji z terminala, a nawet naprawić uszkodzone lub nieprawidłowo zainstalowane pakiety, więc poznanie tego powinno być następnym krokiem.