Skip to content

Jak łatwo zmienić ekran Sony Xperia Z1 i Z3?

18 de czerwiec de 2021

Kiedy myślimy o głównych urządzeniach mobilnych, które zostały wyprodukowane w ostatnim czasie, a niektóre z nich ustąpiły później pojawieniu się nowej gamy urządzeń, nie możemy nie wspomnieć o przypadku Sony Xperia Z1 od wspomnianej japońskiej firmy … W rzeczy samej, Wielu użytkowników pytało nas ostatnio, czy jest jakiś sposób na zmianę ekranu dotykowego na Sony Xperia Z1, ponieważ jak wiele innych urządzeń można go po prostu zepsuć.

Prawda jest taka, że ​​jeśli ci się to przydarzyło, to będziesz wiedział, że upadek urządzenia mobilnego na ziemię, tak jak w przypadku Sony Xperii Z1, jest prawdziwym utrapieniem, a ekran lub ekran dotykowy pęka, a z kolei nie chodzi o równie łatwą procedurę do przeprowadzenia we wszystkich terminalach. Przypadek Sony Xperii Z1 jest ważny, ponieważ jeśli chcesz przeprowadzić krok po kroku samodzielnie, będziesz musiał śledzić film ze wszystkimi szczegółami na jego temat., film, który oczywiście znajdziesz na końcu artykułu.

Następnie nauczymy Cię, jak zmienić ekran dotykowy Sony Xperia Z1, krok po kroku, który będzie przydatny dla absolutnie wszystkich jej modeli, Wśród których znajdziemy Sony Xperia Z1 C6902, C6903, C6906, D5503, C6943 i C6916. Musisz wiedzieć w związku z tym, że będziesz w stanie znaleźć urządzenie, które zawiera takie funkcje, jak 5-calowy ekran Full HD, oprócz przejrzystości, pierwszy z najbardziej znanych japońskich serii.

Zmień ekran dotykowy Sony Xperia Z1

Cóż, na początek powinniśmy porozmawiać o powodach, dla których możemy być zainteresowani zmianą ekranu dotykowego w Sony Xperii Z1, biorąc pod uwagę, że nie tylko ekran jest zepsuty, ale mogą wystąpić w tych przypadkach inne, równie ważne kwestie. Wyrzucenie uszkodzonego ekranu może wymagać wymiany ekranu dotykowego Sony Xperia Z1, ponieważ nie wyświetla obrazu ani koloru, dotyk urządzenia nie reaguje lub ekran jest widoczny, ale nie działa, nie reaguje dobrze.

Zakładając, że jesteś całkowicie na pewno zmienisz ekran dotykowy Sony Xperii Z1, to musisz wiedzieć, że są na to trzy sposoby, chociaż oczywiście w filmie wszystko jest widziane w znacznie bardziej szczegółowy sposób, niż możemy powiedzieć tutaj.

  • Zmień tylko wyświetlacz LCD– To takie sytuacje, w których obraz na szybie wydaje się zepsuty, ale panel dotykowy działa idealnie, więc wystarczy zdjąć ekran lub panel LCD.
  • Zmień tylko dotyk: odwrotność poprzedniego przypadku. Jeśli urządzenie nie rozpoznaje twoich palców, dotyk może nie działać, nawet gdy ekran gołym okiem jest w idealnym stanie.
  • Wymień cały moduł panelu dotykowego i ekran LCD– Jeśli problemy dotyczą zarówno widoczności ekranu, jak i panelu dotykowego, to wystarczy zmienić cały moduł.

Zmień ekran Sony Xperia Z3 łatwo

Wymień tylko dotyk, Sony Xperia Z3 jest czymś niezwykle trudnym, głównie dlatego, że jest to wyspecjalizowany proces, który powinni wykonywać tylko eksperci w tej dziedzinie i zdecydowanie zalecamy, aby to zrobić tylko jeśli wiesz jak, perfekcyjnie wykonuj każdy krok, ponieważ są to bardzo delikatne części elektroniczne że bez należytej staranności i ostrożności mogą zostać poważnie uszkodzone.

Zmień ekran sony Xperia Z3

Jak to osiągnąć, wtedy wpadamy w problem, bo żeby zaoszczędzić kilka euro, staramy się zdjąć szybę i tNieodwracalnie uszkadzamy wyświetlacz LCD, więc do tego potrzebujemy kilku narzędzi, które pomogą nam całkowicie przeprowadzić cały proces.

Z drugiej strony będziemy musieli zrozumieć, że jeśli czas zainwestowany w zdejmowanie ekranów nie zrekompensuje Optymalny wynik jest warty wykonania, ale nie zawsze tak jest, ponieważ jeśli nie zostanie zrobione prawidłowo, kończy się to uszkodzeniem ekranu i ciągłym gubieniem.

I tu dochodzimy do najważniejszego punktu równania, ile zaoszczędzimy, zdejmując dotyk LCD zamiast kupować wszystko razem, cóż musimy powiedzieć, że jest to bardzo ciekawe porównanie cen, tylko dlatego, że digilizer lub dotyk, albo dotyk miki jak to nazywają inni Kosztuje około 20 dolarów, podczas gdy komplet z dołączonym wyświetlaczem LCD kosztuje około 45 dolarów.

Zalecamy jednak wizytę u zaufanego technika, aby móc przeprowadzić ten żmudny proces, konieczne jest posiadanie narzędzi, które pomogą w łatwym, bezpiecznym i szybkim wykonaniu zadania, skupiamy się na dawaniu najlepszej opcji, ponieważ jeśli nie czy to gorzej szkoda, W internecie można znaleźć dowolną liczbę osób, które ryzykują wykonaniem tej skomplikowanej pracy z ryzykiem ponad 50%, że ekran zostanie uszkodzony, nieodwracalnie i nie do odzyskania, dlatego zalecamy odpowiedni serwis techniczny, aby zrealizować Twoją misję.

Ale na rynku jest kilka firm, które zajmują się świadczeniem serwisu technicznego po naprawdę niskich cenach, jednak tutaj szybko wyjaśnimy, jak przeprowadzić ten proces bez konieczności zgubienia ekranu i możesz to zrobić szybko i łatwo.

Zmiana ekranu Sony Xperia Z3

No cóż, w pierwszej kolejności musimy wyjaśnić, że nie mówimy tutaj o możliwości zastąpienia samego dotyku Sony Xperii Z3 przez zdjęcie szkła LCD, ponieważ jest to bardzo skomplikowane zadanie, które wymaga zbyt wielu konkretne narzędzia . Proponujemy bezpośrednią zmianę ekranu Sony Xperia Z3, więc jeśli wykonasz kroki, których nauczymy Cię poniżej, nie powinieneś mieć żadnego problemu o.

Kolejny niemały szczegół, nad którym prawdopodobnie się zastanawiasz, dotyczy bezpośrednio kwestii związanej z pieniędzmi podczas zmiany ekranu Sony Xperia Z3. Mówimy to właśnie dlatego, że nie zaoszczędzimy więcej euro, jeśli chcemy oddzielić oba elementy. W przypadku, Pełnoekranowy zestaw Sony Xperii Z3 kosztuje około 45 euro, natomiast jeśli spojrzymy tylko na ekran dotykowy, wydamy około 25 euro, ale z wieloma większymi szansami, że krok po kroku nie zadziała.

Nawet jeśli będziemy chcieli oderwać się od LCD, natkniemy się na zupełnie dodatkowy problem, który wiąże się z poszukiwaniem na rynku tych konkretnych narzędzi, o których mówiliśmy wcześniej, szczerze mówiąc, kolejne dość irytujące pytanie. Cóż, ze wszystkich elementów wymienionych do tej pory, musimy zaznaczyć w tym względzie, że Wygodnie jest bezpośrednio zmienić ekran Sony Xperia Z3, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić ogromną ilość pieniędzy, szczerze mówiąc.

Cóż, więc zadaliśmy sobie trud, aby wyjaśnić powody, dla których zalecamy, aby jeśli masz Sony Xperia Z3, który uszkodził ekran, powinieneś go całkowicie wymienić, zamiast próbować oddzielać wyświetlacz LCD od ekranu dotykowego. Oczywiście, Jest to zalecenie, które dotyczy tylko tego urządzenia, ponieważ cechy i inne elementy dotyczą każdego z nich w szczególności., dlatego zalecamy, aby jeśli masz takie same wątpliwości z innymi, zapytaj nas o to.

Jak usunąć Touch lub Digilizer z Sony Xperia Z3?

Niezbędne materiały:

Opalarka lub suszarka do włosów, pęseta, śrubokręt, separator (najlepiej plastikowy), ręcznik do czyszczenia szkła i cicha przestrzeń z czystym stołem.

Proces :

  • Bardzo ostrożnie należy wziąć suszarkę lub opalarkę i spróbować trochę podgrzać części, w których digitizer dotyka obudowy, w ten sposób można zmiękczyć klej i ostrożnie usunąć mikę dotykową.
  • Nie ma znaczenia, czy jest złamany, zalecamy szczególną ostrożność podczas wykonywania tej procedury (i używanie pęsety z plastikową kielnią)
  • Gdy to zrobisz, przystępujesz do wymiany miki dotykowej na nową i podłączasz ją do płytki, aby działała idealnie.
  • Złóż telefon i ciesz się.

dołącz do naszego kanału telegram