Skip to content

Jak łatwo zmieniać i używać Google Maps w aplikacjach Facebooka? (Przykład)

26 de luty de 2021

Jest bardzo niewiele rzeczy, których nie można dziś zrobić z Facebookiem, ponieważ ma on narzędzie do prawie wszystkiego, czego potrzebuje użytkownik. Co się tyczy lokalizacja ludzi, to numer jeden. Do tego mają własną aplikację mapową, jednak jeśli chcesz zmienić i korzystać z Google Maps w aplikacjach Facebooka, możesz to zrobić.

Jedną z zalet Facebooka jest to, że jego założenia są coraz lepsze, pomaganie w znajdowaniu ludzi na całym świecie. Co sprawia, że ​​jest to jedna z najczęściej używanych sieci społecznościowych, pomimo ciągłego pojawiania się innych.

Ta sieć społecznościowa stworzona przez Amerykanina Marka Zuckerberga w rzeczywistości wykorzystuje Microsoft Bing do swoich map i kartografii. Co może być skomplikowane, jeśli jesteś przyzwyczajony do Map Google. Dlatego wielu użytkowników chce korzystać z Google Maps w aplikacjach Facebooka.

Mapy Bing i Mapy Google

Te dwa rozszerzenia dwie z najbardziej znanych przeglądarek, zasadniczo spełniają tę samą funkcję, udostępniają mapy online i czas rzeczywisty. Choć to prawda, Google Maps to jedne z najbardziej znanych, a przez to najczęściej używanych, nie oznacza to, że są najlepsze. Lub najwygodniej.

Jednym z powodów, dla których Mapy Google są najczęściej używaną aplikacją, jest to, że umożliwiają dodawanie znaczników lub etykiet do ulubionych miejsc.

W rzeczywistości, Mapy Bing są wyposażone w unikalną funkcję co sprawia, że ​​różni się od innych aplikacji do mapowania. To jest widok z lotu ptaka, który zapewnia dość ciekawy i dokładny widok miejsc. Ta strona internetowa nie wyklucza również żadnej części świata, a jakość jej zdjęć jest równie dobra.

Mapy Google

Z drugiej strony ten drugi duży na rynku istnieje od ponad dekady jako odniesienie dla aplikacji nawigacyjnych. W dodatku jest używany przez większość z nich, z wyjątkiem Facebooka, chociaż przy niewielkiej instalacji rozszerzenia można używać Google Maps w aplikacjach Facebooka, jeśli chcesz.

Usługi lokalizacyjne na Facebooku

Jest to coś istotnego, co powinieneś mieć aktywny, jeśli chcemy korzystać z map w aplikacjach, ponieważ bez usług lokalizacyjnych daleko nie zajdziesz. Możesz je aktywować zarówno na iOS, jak i Androidzie, szybko i łatwo.

Dla iOS

Na ekranie głównym telefonu przejdź do „Ustawień”, a następnie „Prywatności”. Kliknij „Usługi lokalizacyjne” i przestaw przełącznik, aby go aktywować. W przypadku tego systemu operacyjnego dobrą rzeczą jest to, że możesz go skonfigurować dla każdej aplikacji.

Na przykład z Facebookiem, będąc w „Usługi lokalizacyjne”, przewiń do Facebooka. Tam możesz wybierać między zawsze, podczas korzystania z aplikacji lub nigdy. Możesz więc wybrać swoje preferencje.

Dla Android

Przejdź do „Ustawień” w telefonie komórkowym, a następnie do „Aplikacji”. W tym przypadku poszukaj Facebooka i w sekcji „Uprawnienia” wybierz „Lokalizacja” do włączyć lub wyłączyć.

Innym sposobem udostępniania swojej lokalizacji kontaktom i znajomym jest kopiowanie zdjęcia satelitarnego z Google Earth.

Druga przeglądarka obsługuje Google Maps w aplikacjach Facebooka

Chociaż już mówiono o tym, jak aplikacja Bing nie powinna niczego zazdrościć Google Maps, bo to najbardziej znani, zwykli użytkownicy nie dają sobie możliwości zmiany. I raz na zawsze wolą używać Map Google w aplikacjach Facebooka przed wypróbowaniem Bing. Ale to już inna historia. Oprócz Bing istnieje wiele innych alternatyw dla Map Google.

mapa afryki

Aby zintegrować tę przeglądarkę ze swoją stroną na Facebooku i wyświetlać mapy Twojej firmy lub inne strony z interfejsem Google, potrzebujesz tylko rozszerzenia. Zgadza się, wystarczy skierować się w stronę Google Web Store, aby zainstalować tę wtyczkę i masz mapy, które chcesz.

Oczywiście musisz to zrobić z komputera iz Google Chrome, ale zapewni Ci pełną integracjęoraz możliwość zobaczenia nawet adresu stron fanowskich, firm i innych sekcji społecznościowych. Oznacza to, że nie stracisz funkcji ani funkcji.

Po powiązaniu aplikacji Facebook z aplikacją Google Maps możesz łatwo wysłać swoją lokalizację znajomym za pomocą Komunikator facebookowy.