Skip to content

Jak łatwo załadować i używać formatu FLAC w iTunes

27 de luty de 2021

Kiedy mówimy o muzyce, mówimy o jednej z form sztuki, którą ludzie na całym świecie konsumują na co dzień najczęściej. Niezależnie od tego, jaki jest gatunek, ludzie na ogół słuchają pliku rodzaj muzyki w szczególności, z którymi czujesz się komfortowo lub identyfikujesz się.

I okazuje się, że jest to jeden z najważniejszych aspektów procesu słuchania muzyki, ponieważ istnieje wiele rodzajów muzyki, spośród których można wybierać, jeśli chodzi o identyfikację określonej płci lub kultury.

Wszystkie te niuanse i szczegóły w muzyce, czy to z kulturowego, czy artystycznego punktu widzenia, są jednym z najważniejszych aspektów muzyki, ponieważ sprawiają, że cała sztuka jest niezwykle różnorodna i wszechstronna pod względem stylu i gatunków.

Dlatego jeśli jesteś osobą, która lubi filiżankę herbaty, malowanie lub malowanie, być może zainteresuje Cię muzyka klasyczna lub akademicka; podczas gdy jesteś osobą, do której można się udać dyski co wieczór możesz chcieć posłuchać więcej muzyki elektronicznej lub odwrotnie.

Naprawdę, wszystko to wypada jako jedna z największych atrakcji muzycznych, bo choć wokół ludzi tworzących określone gatunki muzyczne mogą być stygmaty związane z określonymi gatunkami muzycznymi lub stereotypami, to nic nie jest utrwalone w kamieniu i stają się po prostu fałszywymi stereotypami.

Jeśli jednak chcesz cieszyć się w pełni Każdy z drobnych niuansów, jakie niesie ze sobą muzyka, każdy utwór trzeba słuchać w określony sposób. Wiele wskazuje na konkretne urządzenie, wysokiej jakości słuchawki lub najlepsze odtwarzacze muzyczne z korektorami, które mogą zmienić wrażenia.

Ale naprawdę dużo przyjemności z dźwięku można znaleźć w cyfrowe formaty audio, jak FLAC, o którym teraz z Tobą porozmawiamy i jak możesz go odtwarzać za pomocą odtwarzacza iTunes.

Co to jest FLAC?

FLAC, jest to jeden z formatów audio, a dokładniej kodek audio, który może być tak zbliżony do wrażenia słuchania oryginalnego pliku nagrania.

Podczas nagrywania utworu muzycznego używa się wielu nagrań instrumentów, głosu i innych, które należy edytować za pomocą określonego programu.

Kiedy cały dźwięk jest już gotowy, może ważyć dość ciężko pod względem megabajtów, a zatem kompresuje do różnych kodeków więc można go odtwarzać cyfrowo lub na płytach.

Najpopularniejszym formatem jest mp3, ale wielu twierdzi, że może on zostać nieco skompresowany, ponieważ niektóre dane z oryginalnego formatu zostaną utracone.

Gdy oryginalne dane audio zostaną utracone, możesz otrzymać plik mp3, który może nie zawierać szczegółów i niuansów oryginalnego nagrania.

Dlatego jest FLAC, kodek, który kompresuje oryginalny dźwięk do rozmiaru, który jest wygodny w obsłudze i jest najbardziej zbliżony do oryginalnego nagrania pod względem szczegółowości.

program audio flac

Odtwarzam FLAC w iTunes

Pliki można znaleźć FLAC od prawie każdego artysty w internecie i dobrze, jeśli jesteś fanem dobrej muzyki. Dlatego możesz chcieć odtwarzać pliki FLAC na swoim odtwarzaczu iTunes, będąc jednym z najlepszych do słuchania muzyki.

Nie jest to jednak możliwe, ponieważ iTunes nie obsługuje plików FLAC do odtwarzania, co może być nieco dziwne ze względu na wydajność odtwarzacza.

Z tego powodu wszystko, co możesz zrobić, to użyć innego odtwarzacza, takiego jak Windows Media Player lub Winamp które obsługują ten format, jeśli używane są pakiety kodek.

Z drugiej strony możesz również przekonwertować plik FLAC, który masz, na plik mp3 za pomocą konwertera, takiego jak Freemake Audio Converter lub Darmowy konwerter wideo iWisoft. Chociaż możesz użyć Audacity, aby zaimportować plik FLAC, a następnie zaimportować go jako plik mp3.