Skip to content

Jak łatwo zablokować lub zgłosić telefon komórkowy i numer telefonu skradziony lub zgubiony?

12 de lipiec de 2021

Dzisiaj większość z nas, jeśli nie wszyscy, posiada urządzenia mobilne, które pozwalają nam informuj nas o tym z naszymi bliskimi, a także dowiaduj się o nowościach i aktualizacjach ze świata za pośrednictwem sieci społecznościowych.

I właśnie dzisiaj staliśmy się have tak uzależniony od mediów społecznościowych że jest prawie niemożliwe, aby wyjść bez telefonu komórkowego lub tabletu, iPada lub iPhone’a, ponieważ chcemy dowiedzieć się wszystkiego, co dzieje się z naszymi kontaktami.

Co myślą, co robią, co jedzą, czego słuchają lub jakie memy lub stany dzielą, tak jak my to kochamy przesyłać i publikować wszystko, co robimy przez cały czas.

Lub po prostu wyjdź i zadzwoń gdy idziemy, prowadzimy wideorozmowę lub transmitujemy na żywo, pokazując innym, gdzie jesteśmy i co robimy.

Przyznajmy, sieci społecznościowe są już częścią naszej codzienności i dlatego za każdym razem, gdy wychodzimy, nosimy ze sobą nasze urządzenia. Niestety kradzież telefonu komórkowego to coś, do czego Jesteśmy narażeni wszyscy i przez cały czas.

Jest to dość dochodowy nielegalny biznes, ponieważ przestępcy sprzedawać takie urządzenia za śmieszną cenę, znacznie mniej niż połowę tego, co kosztuje kupno nowego lub używanego.

Dlatego jest to biznes, który nadal będzie i kradzież urządzenia mobilnego Jest to coś, czego nie da się uniknąć przynajmniej w 100%.

Dzisiaj zobaczymy jak zablokować skradziony telefon komórkowy w Telcel przynajmniej na czas uczynić życie trochę bardziej skomplikowanym przestępcom, a przede wszystkim po to, aby nie wykradli żadnych naszych prywatnych informacji.

Jak zablokować skradziony telefon w Telcel? Krok po kroku

Zawsze zaleca się, aby telefon miał jakąś blokadę. Możesz dowiedzieć się, jak korzystać z różnych środków bezpieczeństwa, aby chronić swój telefon. Jednym z tych środków bezpieczeństwa jest na przykład blokowanie przez wzór, PIN lub odcisk palca. To już bardzo komplikuje sprawy przestępcom.

Ponadto z jedną z najnowszych aktualizacji od Google do systemu operacyjnego Android oraz z nowymi środkami bezpieczeństwa. Jeśli nie będą mieli dostępu do konta Gmail, które powiązaliśmy z telefonem, nie będą mogli w żaden sposób z niego korzystać. Nawet nie resetuje urządzenia do ustawień fabrycznych.

Ale jeśli tak nie jest lub chcesz zablokować urządzenie w 100%. Co możesz zrobić, to wykonać a Blokada IMEI w Telcel. Ten proces należy wykonać u najbliższego operatora komórkowego.

Jak w prosty sposób zablokować skradziony telefon Telcel przez IMEI?

Zawsze najbardziej zalecaną rzeczą do wykonania tego procesu jest zrobienie tego osobiście. Kiedy robisz tę osobę nie będzie mógł użyć brak karty sim na urządzeniu, nawet jeśli uda Ci się zresetować go z fabryki i usunąć wzór z telefonu.

Kiedy przeprowadzimy ten proces, zostaniesz poproszony o dokumenty potrzebne do potwierdzenia kim jesteś i kim naprawdę jesteś właścicielem linii, którą chcesz zablokować. W ciągu maksymalnie 48 godzin urządzenie zostanie całkowicie zablokowane i nie będzie można z niego korzystać w żadnej firmie.

ustawienia zmieniają kody ekranu

Jeśli nie chcesz iść do oddziału serwisowego. Możesz zadzwonić bezpłatnie pod numer * 264 lub * 111, gdzie również będziesz mógł zgłoś kradzież telefonu komórkowego aby było zablokowane i w ten sposób nikt nie może z niego korzystać.

Zablokuj telefon komórkowy przez IMEI w najprostszy i najbezpieczniejszy sposób

W ten sposób sprawca zostaje z telefonem komórkowym, który to wcale nie jest tego warte A nawet jeśli tak jest, nie będziesz w stanie ukraść ani zajrzeć do informacji, które mamy dostępne na urządzeniu.

Stopniowo telefony komórkowe stają się coraz bardziej skomplikowane przy przywracaniu ustawień fabrycznych, co sprawia, że ​​praca przestępców to nie ma większego sensu.

Ponieważ nie mogę tak łatwo zostawić go jako nowego nie będą mogli ich odsprzedać, co jest dość pozytywne i mamy nadzieję, że w przyszłości będzie tak ewoluować, że ta klasa przestępstw, choć nie zdarzają się tak często.

Więc teraz wiesz, o ile przede wszystkim wychodzisz ze swoimi urządzeniami musisz bardzo o nie dbaćAle w przypadku kradzieży istnieje sposób, aby uczynić je bezużytecznymi i nie pozwolić tym złodziejom uciec.

Czy udało Ci się zablokować swoje urządzenie mobilne Telcel?