Skip to content

Jak łatwo wyłączyć uwierzytelnianie dwuetapowe w Discord na komputerze?

6 de styczeń de 2022

Najlepszą rzeczą w korzystaniu z Discord jest to, że daje to priorytet innego poziomu, dostępność wszystkich serwerów umożliwia również bezproblemowe korzystanie z platformy. Wszystkie konta Discord zawierać rodzaj uwierzytelnienia Wieloetapowy, ma to na celu ochronę konta osoby, która chce je ukraść.

Z drugiej strony uwierzytelnianie to składa się z dwóch kroków, które zawsze należy wykonać i dopóki ich nie dezaktywujesz, będziesz musiał je wypełnić. Następnie zobaczysz, co się stanie, jeśli wyłączysz weryfikację dwuetapową w Discord, co zrobić, aby wyłącz to uwierzytelnianie i co musisz wiedzieć, zanim to zrobisz.

Co się stanie, jeśli wyłączysz ten typ uwierzytelniania w Discord?

Uwierzytelnianie dwuetapowe w Discord nie zostało zaimplementowane w celu denerwowania lub niedogodności dla użytkowników. Taka weryfikacja jest po to, aby użytkownicy mogli: lepiej chroń swoje konto przed atakami hakerów, a także w celu poprawy prywatności.

To dwuetapowe uwierzytelnianie nazywa się 2FA i, jak powiedzieliśmy wcześniej, obsługuje konto aby nikt nie mógł tego zaprezentować podczas logowania. Niektóre konta na innych platformach do obsługi wiadomości błyskawicznych zawierają również klasę uwierzytelniania w celu ochrony konta.

Jednak uwierzytelnianie Discord jest znacznie lepsze, ponieważ kody, które należy wprowadzić, aby się zalogować mają sporo cyfr i są to kombinacje liter i cyfr. Można powiedzieć, że ochrona kont Discord jest podobna do WhatsApp.

Chociaż ta platforma nie ma typ szyfrowania WhatsApp, tak musimy przyznać, że musi być blisko. Bo ilość cyfr i kombinacji utrudnia jej rozszyfrowanie i tym samym przeskoczenie bramki, że tak powiem. Należy zauważyć, że twórcy Discord wydali już nową wersję Discord na PC, którą można teraz pobrać.

Jakie punkty powinieneś wiedzieć przed wyłączeniem weryfikacji dwuetapowej dla Discord?

Uwierzytelnianie dwuetapowe to coś, co można trwale wyłączyć na dowolnym koncie Discord. Teraz, przed dezaktywacją tego uwierzytelnianie dwuetapowe, musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach dotyczących swojego konta Discord.

O czym należy pamiętać, wyłączając tę ​​dwuetapową weryfikację, jest to, że Twoje konto nie będzie miało takich samych zabezpieczeń jak wcześniej. Więc jeśli intruzowi udaje się już włamać na hasło do konta będzie miał dostęp do konta bez żadnych trudności. Tego rodzaju rzeczom zapobiega uwierzytelnianie dwuetapowe.

dziewczyna czytająca coś na komórce

Z drugiej strony, jeśli masz aktywne uwierzytelnianie, nawet jeśli komuś uda się przeniknąć hasło do konta, nadal musisz przekazać pierwszy kod a potem drugi Discord cię wysyła. Z tego powodu powinieneś zastanowić się, czy dobrze jest wyłączyć weryfikację dwuetapową w Discordzie.

Nawiasem mówiąc, musisz wiedzieć, że w Discord istnieje sposób na dostosowanie go tak, aby różnił się od konta innych osób. Jeśli lubisz wyróżniać się na tle innych ludzi, możesz poświęcić trochę czasu na zobaczenie jak jest dostosowany Discord? z komputerów i telefonów komórkowych.

W jaki sposób dwuskładnikowe uwierzytelnianie Discord jest wyłączone na twoim komputerze?

Wyłączenie kodu uwierzytelniającego Discord jest niezwykle łatwe i każdy może to zrobić bez żadnych problemów. Jednak, aby wykonać dezaktywację tego uwierzytelnienia Musisz mieć pod ręką 8-cyfrowy kod, który Discord daje Ci jako pierwszy krok uwierzytelniania.

A co, jeśli nie masz tego kodu? Cóż, w dwóch ostatnich podtematach, które pozostaną, pokaże, jak dezaktywować dwuetapową weryfikację, którą ma Discord, jeśli ma kody zabezpieczające i jak wyłączyć tę weryfikację jeśli nie masz kodu zapasowego.

ukryte hasło

Jeśli masz swoje kody zabezpieczające

Kod bezpieczeństwa Discord to coś, co jest przekazywane tylko właścicielowi konta. Dlatego Discord prosi o te kody, ponieważ w ten sposób możesz zweryfikować, że jesteś właścicielem. Jeśli masz już ten kod pod ręką, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  1. Włącz komputer.
  2. Otwórz program Discord.
  3. Zaloguj się na swoje konto, jeśli jeszcze go nie uruchomiłeś.
  4. Przejdź do „Ustawień” na swoim koncie Discord.
  5. Będąc już w ustawieniach konta, będziesz szukać opcji, która mówi „Usuń 2FA”.
  6. Gdy znajdziesz opcję „Usuń 2FA”, zamierzasz ją nacisnąć.
  7. Wprowadź ten 8-znakowy kod zapasowy, który musiałeś zapisać i kliknij „Akceptuj” lub „Usuń”, aby wykonać akcję.

To wszystko, co należy zrobić, aby wyłącz to uwierzytelnianie dwóch frakcji. Po zakończeniu tego procesu przydatne byłoby nauczenie się, jak zostać administratorem w Discord, aby mieć dostęp do większej liczby funkcji.

W przypadku zapomnienia kodu zapasowego

Jeśli nie masz tego kodu zapasowego, który ci pomoże usuń weryfikację dwuetapową na Discord, będziesz musiał zrobić jedną rzecz. To, co powinieneś zrobić, to przejść do folderu głównego Discord i poszukać pliku z rozszerzeniem „TXT”, który ma nazwę „Discord Backup Codes”.

W tym dokumencie zobaczysz, jaki jest kod zapasowy musisz mieć możliwość wyłączenia weryfikacji dwuetapowej. Podczas lokalizowania tego kodu wystarczy wykonać powyższą procedurę. Jeśli miałbyś problem ze znalezieniem kodu, musiałbyś przejść do strony pomocy technicznej Discord.

dołącz do naszego kanału telegram