Skip to content

Jak łatwo wprowadzić lub umieścić współrzędne GPS w Mapach Google

28 de luty de 2021

Google to platforma oferująca szeroką gamę usług, wśród których wyróżniają się Mapy Google. Jest wysoko ceniony i używany przez miliony użytkowników na całym świecie i jest odpowiedzialny, między innymi, za bezproblemowe dotarcie do celu. Ale w tym artykule zamierzamy cię nauczyć jak łatwo wprowadzić lub umieścić współrzędne GPS w Mapach Google.

Dzięki Google Maps możemy bez zgubienia się dostać pod dowolny adres, znaleźć restaurację czy kino w mieście, zobaczyć, która jest mniej uczęszczaną ulicą do naszego domu. Możemy również tworzyć własne mapy i pokazywać w czasie rzeczywistym zdarzenia na drogach. W każdym razie to bardzo wszechstronne narzędzie a pokażemy Ci, jak możesz wykorzystać bardzo praktyczną funkcję.

Współrzędna składa się z dwóch części i są to szerokość geograficzna, która jest poziomymi liniami na mapie, oraz długość geograficzna, która jest pionowymi liniami na mapie. A te można mierzyć w stopniach sześćdziesiętnych iw ten sposób zlokalizować nas dokładnie na planecie. Możesz również umieścić etykiety w dowolnym z tych miejsc, aby uzyskać lepsze odniesienie na mapie.

Jak łatwo wprowadzić lub umieścić współrzędne GPS w Mapach Google

Korzystanie z Google Maps jest bardzo proste, chociaż kiedy mówimy o współrzędnych, może się wydawać odwrotnie. Ponieważ musimy wprowadzić dane liczbowe, których możesz nie mieć i musisz nauczyć się ich szukać za pomocą aplikacji. Jeśli nie wiesz, jakie są współrzędne miejsca Mapy Google Oferuje je tobie, oczywiście najpierw musisz o nie poprosić.

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są współrzędne geograficzne jakiegoś miejsca na kuli ziemskiej, czy to w Twoim obecnym miejscu, czy w jakimkolwiek innym miejscu, wystarczy wykonać następujące czynności. Najpierw otwórz aplikację w telefonie komórkowym, a następnie naciśnij i przytrzymaj dowolne miejsce na mapie. Następnie lokalizacja pojawi się z dwiema cyframi, są to szerokość i długość geograficzna.

Te dane to współrzędne witryny, której lokalizację chcesz poznać, następnym krokiem jest skopiowanie i wklejenie danych w pasku wyszukiwania. Mapy Google zwrócą następującą współrzędną w naszym przykładzie: 33 stopnie, 46 minut 12 sekund na południe i 8 stopni, 45 minut i 24,4 sekundy na wschód.

Te współrzędne GPS Możemy udostępniać je naszym kontaktom w różnych sieciach społecznościowych lub wysyłać je pocztą iw ten sposób mogą mieć naszą dokładną lokalizację. Ważne jest, aby wiedzieć, że to narzędzie działa prawie w podobny sposób na Androidzie, jak na urządzeniach z iOS. I możesz nie znaleźć odosobnionych miejsc, ponieważ nie ma ich w Twojej bazie danych.

Chcąc dostać się w określone miejsce musimy mieć dokładne współrzędne GPS, wiele sklepów i placówek handlowych oferuje te informacje. Obecnie istnieje również kilka firm, które oferują tę usługę i nawet mając konwencjonalny GPS możemy z łatwością poznać współrzędne geograficzne konkretnego miejsca.

Kroki, aby wprowadzić lub umieścić współrzędne GPS w Google Maps

Po uzyskaniu współrzędnych GPS możemy korzystać z aplikacji na naszym telefonie komórkowym a my napiszemy adres, bo to co zamierzasz wpisywać to cyfry, te mają przecinek musisz to zmienić na punkty. I oddziel każdą współrzędną przecinkami, na przykład 23.985748, 123.547234 ten adres to ten, który musisz wpisać w wyszukiwarce.

To jest właściwy sposób wprowadzania lub wstawiania współrzędnych GPS Mapy Google Łatwo, jeśli chcesz wyznaczyć trasę, musisz wybrać tę opcję, ale najpierw musisz określić punkt początkowy, a aplikacja zaproponuje Ci trasę, którą musisz podążać, aby dotrzeć do celu.

lokalizacja mapy google

W ten sposób dochodzimy do końca tego samouczka, który pokrótce omówię, wyjaśniając, co musisz wiedzieć, aby korzystać z Google Maps. I jak być może zdałeś sobie sprawę, nie jest bardzo trudne, jak wejść lub łatwo umieszczaj współrzędne GPS w Mapach Google.

dołącz do naszego kanału telegram