Skip to content

Jak łatwo włączyć lub wyłączyć nieznane źródła w systemie Android

26 de wrzesień de 2022

Jeśli zwykle wiesz o wielu przesłanych przez nas artykułach, z pewnością zauważyłeś, że niektóre z nich mają bezpośredni związek z obiekt wszelkiego rodzaju aplikacji, takich jak najlepsze gry na Androida, aplikacje do czatowania lub poznawania ludzi itp.

Android to system operacyjny stosunkowo bezpieczny, chociaż prawie zawsze oferuje swoim użytkownikom możliwość przejęcia kontroli. Możesz to zrobić np. aktywując opcję instalowania aplikacji z nieznanych źródeł. Wiele aplikacji wymaga go do zainstalowania.

Wyjaśniamy, czym są nieznane pochodzenie, co możesz zrobić aby je aktywować i które są najlepszymi aplikacjami na Androida.

Instalacja wymaga aktywacji nieznanych źródeł, co to znaczy?

Jeśli dotarłeś tak daleko, to dlatego, że podczas instalacji aplikacji została ona zablokowana i wymaga aktywacji nieznanych źródeł. Prawie na pewno jest to aplikacja, którą pobrałeś z Internetu i próbujesz zainstaluj poza Google Play w formacie APK

I choć prawdą jest, że oficjalny Sklep Google Play jest naprawdę kompletny, nie możemy zapomnieć o tym, że niektóre aplikacje nie są w środku, więc musisz poszukać innych ciekawych alternatyw. W takich przypadkach zwykle zalecamy instalację za pomocą plików APK.

Przede wszystkim musimy wydać ostrzeżenie: praktycznie wszystko, czego potrzebujesz, jest w Google Play. Jeśli z jakiegoś powodu musiałeś skorzystać z aplikacji, których tam nie ma, uważaj na witrynę internetową, z której ją pobierasz, i rodzaj aplikacji. W systemie Android jest coraz więcej złośliwego oprogramowania i nie wszystkie strony są bezpieczne.

Jeśli jednak jesteś pewien, że chcesz to zrobić, wyjaśnimy, jak aktywować nieznane źródła. Ta nazwa jest łatwa do wytłumaczenia: chodzi o aplikacje, których nie ma w Google Play i którego pochodzenie – programista, który je stworzył – jest tajemnicą dla systemu operacyjnego.

The nazwa może się różnić w zależności od marki mobilnej i warstwy dostosowywania, której używasz, ale wszystkie odnoszą się do tego samego.

Musimy o tym powiedzieć, że kiedy mówimy o samouczkach mobilnych na Androida, zawsze zwracamy uwagę, prędzej czy później, że konieczne jest aktywowanie Nieznanych źródeł lub Nieznanych źródeł, ponieważ bez nich nie mamy szans na zainstalowanie Plik wykonywalny na telefonie.

Prawda jest taka, że ​​w wyniku podkreślenia tej sytuacji wielu pytało nas jak aktywować nieznane źródła o Nieznane źródła telefonu komórkowego z Androidem, więc chodźmy z tym.

Jednak zanim przejdziemy do szczegółów, uważamy, że ważne jest, aby zwrócić uwagę w ten sam sposób, że nie musimy się mylić ten krok po kroku, dzięki któremu użytkownicy mają dostęp do opcji programistycznych, a to oznacza, że ​​w zasadzie mówimy o zupełnie innych kwestiach.

W tym przypadku chodzi o aktywację/włączenie nieznanych źródeł w Androidzie, czyli wykonanie niezbędny krok do instalowania plików APK na naszym smartfonie z Androidem.

Aktywuj nieznane źródła na Androidzie krok po kroku

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby aktywować Nieznane źródła lub Nieznane źródła na smartfonie z Androidem, jest przejście do Ustawienia, zabezpieczenia, nieznane źródła.

W tym momencie będziesz mieć je w pełni aktywowane, więc jak widzisz, jest całkiem proste. Poza tym musisz wiedzieć, że po zakończeniu instalacji pliku APK zalecamy jak najszybsze wyłączenie nieznanych źródeł lub nieznanych źródeł.

Co to są pliki APK?

Pliki APK są analogiczne do innych pakietów oprogramowania, takich jak APPX w systemie Microsoft Windows lub pakiety Deb w systemach operacyjnych opartych na Debianie, takich jak Ubuntu. Aby utworzyć plik APK, najpierw skompilowany program na Androida, a następnie wszystkie jego części są pakowane do jednego pliku.

Plik APK zawiera cały kod dla tego programu (np. pliki .dex), zasoby, zasoby, certyfikaty i plik manifestu. Podobnie jak w przypadku wielu formatów plików, pliki APK mogą mieć dowolną potrzebną nazwę, o ile nazwa pliku kończy się na „.apk”.

pokaż skróty powiadomień

A jeśli chcesz rozpocząć instalację swoich pierwszych aplikacji za pomocą pliki wykonywalne lub APKmusisz wiedzieć, że jest to całkowicie proste, ponieważ wystarczy wziąć telefon komórkowy, otworzyć przeglądarkę i wprowadzić oficjalny link, którym jest Apkmirror.com.

Gdy to zrobisz, musisz zwykle wyszukać plik APK aplikacji, która Cię interesuje najbardziej zaawansowana wersja Co możemy o nim znaleźć? Otwieramy plik i dajemy go do zainstalowania, aby zainstalować go jak każdą inną aplikację.

Czy udało Ci się aktywować nieznane źródła na Androidzie za pomocą tego krok po kroku?

dołącz do naszego kanału telegram