Skip to content

Jak łatwo utworzyć Chroma Key lub Green Screen w programie Premiere Pro CC (przykład)

27 de luty de 2021

W tym artykule pokażemy jak zrobić Chroma Key lub zielony ekran kiedy edytuj wideo za pomocą Premiere Pro CC z łatwością. Najpierw jednak przedstawimy dwie zalecenia, które należy wziąć pod uwagę przed nagraniem materiału.

Co powinieneś wiedzieć przed nagrywaniem filmów z zielonym ekranem

Zasadniczo ta technika jest używana przy użyciu zielonego lub niebieskiego ekranu. Ich kolor zostaje zastąpiony nieruchomym obrazem lub wideo. Podczas nagrywania tych scen ważne jest, aby wziąć pod uwagę następujące aspekty:

 1. Oświetlenie powinno być proporcjonalne pod każdym kątem. W przypadku słabego oświetlenia można je poprawić za pomocą programu Premiere Pro CC.
 2. Chociaż wydaje się to oczywiste, należy pamiętać, że żaden element wideo nie powinien pasować do koloru tła. Jeśli tak się stanie, na ten przedmiot wpłynie chroma.

Jak utworzyć Chroma Key lub Green Screen w programie Premiere Pro CC

Premiere Pro CC to program do edycji, który jest częścią pakietu Adobe dla tworzenie treści audiowizualnych. To potężne narzędzie, które we właściwych rękach może zdziałać cuda. Jedną z jego funkcji jest wstawianie i wyśrodkowywanie obrazu na zielonym ekranie wideo. Aby to zrobić, wykonaj następujące proste kroki:

 1. Po otwarciu projektu przeciągnij wideo, które chcesz edytować, na oś czasu. Umieść to nie na pierwszej, ale na drugiej pozycji.
 2. Zaimportuj obraz, który ma pojawić się w tle. Umieść go na trzeciej pozycji na osi czasu, tuż nad wideo. Umożliwi to zmianę rozmiaru obrazu w celu dopasowania go do rozmiaru wideo.
 3. sprawiają, że długość obrazu odpowiada długości filmu. W przeciwnym razie mogą wystąpić fragmenty, w których efekt nie zostanie doceniony.
 4. Teraz przeciągnij obraz na pierwszą pozycję, tuż pod wideo.
 5. Otwórz sekcję „Efekty” programu Premiere. Następnie przejdź do «Efekty wideo»> «Klucz»> «Ultra wkładka». Przeciągnij ten efekt i upuść go na wideo, które chcesz osadzić. Możesz także skorzystać z wyszukiwarki i wpisać „Ultra”.
 6. Otwórz sekcję „Kontrola efektów” i poszukaj sekcji „Ultra Keying”. Po otwarciu wybierz ikonę zakraplacza.
 7. Na koniec kliknij dowolną część zieleni znajdującą się w filmie, który chcesz edytować. W ten sposób powiesz programowi Premiere, aby zamienił ten kolor na wybrany obraz. Zalecamy kliknięcie najciemniejszy odcień zieleni aby efekt dobrze pasował.

Na pierwszy rzut oka efekt został już skonfigurowany. Jednak w kolejnym podtytule powiemy Ci o niektórych parametrach, którymi musisz manipulować uzyskać najlepsze wyniki.

Wskazówki dotyczące optymalizacji wstawiania zawartości na zielonym ekranie w programie Premiere Pro CC

Jeśli masz już kluczowanie kolorem wideo, które chcesz edytować, nadszedł czas, aby nadać mu ostateczne poprawki. W ten sposób możesz w pełni wykorzystać ten efekt i zminimalizować błędy wideo. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 • Otwórz sekcję „Mate generation”. Manipuluj wartościami wszystkich znalezionych tam opcji, aż uzyskasz wyniki najlepiej odpowiadające Twoim potrzebom. Nasze zalecenia są następujące: „Przejrzystość”: 50 / „Podświetlenie”: 0 / „Cień”: 60 / „Tolerancja”: 50 / „Piedestał”: 100. Nasze słowo nie jest prawem, więc możesz zmienić te wartości zgodnie z wymaganiami w każdym przypadku.
 • Teraz otwórz sekcję „Czyszczenie matowe”. Za pomocą tych parametrów manipulujesz ilością obramowania, które nie jest osadzone w wideo, to znaczy wycina małe fragmenty obramowania figur wideo, aby efekt był lepszy. Podobnie jak w poprzednim przypadku, możesz zmienić te parametry w zależności od przypadku, aby uzyskać najlepsze wyniki. Nasze zalecenia są następujące: „Zmniejsz”: 30 / „Wygładź”: 25 / „Zwiń”: 20. Zalecamy również szczegółowe zwizualizowanie krawędzi każdego elementu, aby upewnij się, że nie wycinasz więcej niż powinieneś.

efekty zielonego ekranu

Manipulując tymi parametrami, sprawisz, że obraz tła będzie idealnie pasował do wideo, które chcesz edytować. Oczywiście ważne jest, abyś miał dobre badanie Chrome Kay, nawet jeśli jest w domu. W ten sposób najlepsze wyniki można uzyskać, używając zielonego ekranu z programem Premiere pro cc.