Skip to content

Jak łatwo usunąć folder Windows.old w systemie Windows 10 za pomocą cmd (przykład)

5 de luty de 2021

W dzisiejszym artykule zobaczymy jak usunąć folder Windows.old w systemie Windows 10 przez CMD w dość prosty sposób, a przede wszystkim w kilku krokach.

Folder Windows.old zawiera „starą” wersję systemu operacyjnego. Występuje na wypadek awarii dowolnej aktualizacji lub czegokolwiek innego w systemie operacyjnym.

Jednak nie jest to naprawdę konieczne i może zająć dużą ilość miejsca na dysku, i musielibyśmy uciekać się do zwolnienia miejsca na dysku twardym komputera z systemem Windows, ponieważ można go użyć do innych celów.

¿Chcesz dowiedzieć się, jak usunąć folder Windows.old w systemie Windows 10 przez CMD? Nauczymy Cię, jak to zrobić, stosując dwie metody: pierwsza to konsola poleceń, a druga przez interfejs graficzny systemu Windows 10.

Jak usunąć folder Windows.old w systemie Windows 10 przez CMD

Zamierzamy usunąć folder Windows.old za pomocą wiersza polecenia. Jest to bardzo prosty proces do wykonania, a także sposób całkowitego usunięcia lub odinstalowania programu PowerShell lub usunięcia folderu $ SysReset i który możemy zrobić, wykonując kroki, które zostawię ci trochę poniżej.

 • W tym celu pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest otwarcie ”Wiersz polecenia„Naciśnij”początek„A potem napisz”cmd”.
 • Teraz musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy „Wiersz polecenia”I wybierz„Wykonaj jako administrator”.
 • Otworzy się ciemne okno. W nim będziemy musieli dodać następujące linie, możesz je skopiować i wkleić. Po wklejeniu każdego z nich musisz nacisnąć „WchodzićPamiętaj, że musisz wkleić każde z tych poleceń osobno: takeown / F c: Windows.old * / R / A, cacls c: Windows.old *. * / T / grant administrators: F, rmdir / S / Q c: Windows.old

Jeśli po wprowadzeniu któregokolwiek z tych poleceń zapyta Cię Czy na pewno? Będziemy więc musieli nacisnąć literę S, a następnie wejść, aby potwierdzić. W ten sposób będziesz mógł bez żadnych problemów usunąć wszystkie ślady folderu Windows.old.

Do czego służą te polecenia? Najpierw dodajemy informacje o właściwości folderu i całej jego zawartości do menedżera urządzeń.

Drugą z nich jest uzyskanie prawa własności do danego folderu i wszystkiego, co się w nim znajduje. A ostatnie z tych poleceń służy właśnie do usunięcia całego folderu, w tym zawartości, która się w nim znajduje.

Ważne jest, aby postępować krok po kroku, ponieważ bez poprzednich poleceń Nie będziemy mogli usunąć folderu, ponieważ jest używany przez ten sam system operacyjny. Gdybyśmy próbowali go wyeliminować za pomocą ostatniego polecenia bez wykonywania poprzednich dwóch, po prostu nie mielibyśmy do niego dostępu.

osoba z logo Windows w ręku

Jak usunąć folder Windows.old w systemie Windows 10

Jeśli nie chcesz korzystać z wiersza poleceń i wolisz usunąć Windows.old z interfejsu graficznego, możemy to zrobić, wykonując następujące kroki:

 • Najpierw kliknij „początek”A potem na ikonę koła zębatego po lewej stronie.
 • Następnie wchodzimy do menu konfiguracji Windows, w którym będziesz musiał wejść do sekcji „System”.
 • Następnie będziemy musieli kliknąć miejsce, w którym jest napisane „Przechowywanie”Na lewym pasku bocznym ekranu.
 • Tutaj będziesz musiał nacisnąć dysk twardy, na którym jest zainstalowany system Windows, zwykle jest to C.
 • Następnie naciśnij tam, gdzie jest napisane „Pliki tymczasowe”.
 • Wszystkie pliki, które widzisz w tej sekcji, można usunąć i nie będą powodować żadnych problemów na komputerze.
 • Zaznacz opcję „Poprzednia wersja systemu Windows„W ten sposób upewniamy się, że usuniemy Windows.old.
 • Aby zakończyć, wystarczy kliknąć „Usuń pliki„I proces się rozpocznie, może to zająć trochę czasu w zależności od rozmiaru wszystkich plików, które zamierzasz usunąć.

Po zakończeniu tego procesu najlepiej ponownie uruchomić komputer, aby zmiany zostały zastosowane i zwróć uwagę na miejsce, które masz teraz do wykorzystania, jak chcesz.

Pamiętaj, że jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, jak usunąć folder Windows z wiersza poleceń lub CMD, możesz zostawić go w polu komentarza, które możesz znaleźć nieco dalej, a my z przyjemnością Ci pomożemy.

dołącz do naszego kanału telegram