Skip to content

Jak łatwo usunąć folder lub plik na Dysku Google (przykład)

4 de luty de 2021

Obecnie przechowywanie w chmurze jest najbardziej niezawodnym i łatwo dostępnym sposobem zapisywania plików. Jedyną złą rzeczą jest to, że w wielu przypadkach mamy ograniczone miejsce, więc musimy wiedzieć jak łatwo usunąć folder lub plik na Dysku Google.

Konta mają ograniczoną przestrzeń, bezpłatna przestrzeń dyskowa, którą zapewnia nam standardowe konto Dysku Google, nie jest zbyt mała. Oczywiście możesz zgodzić się na uiszczenie miesięcznej opłaty za zakup większej ilości miejsca na Dysku Google w celu zwiększenia ilości miejsca.

Jednak większość ludzi darmowe konto wystarczy, aby zapisać nieskończoną liczbę dokumentów i różnorodnych plików. Chociaż co jakiś czas musimy je eliminować nie tylko ze względu na przestrzeń, ale także organizację.

Dlatego będziemy postępować krok po kroku jak łatwo usunąć plik na Dysku Google. Usunięcie go wcale nie jest skomplikowane, należy pamiętać, że aplikacja Google wysyła wszystko do kosza, gdzie są zapisywane usunięte pliki na wypadek, gdybyś ich później potrzebował.

Działa podobnie jak Windows, więc nadal zajmują miejsce na naszym koncie. Jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce, ważne jest, abyś to wiedział jak trwale usunąć pliki z konta Dysku Google i jest to jeden z punktów, które omówimy poniżej.

Jak usunąć pliki na Dysku Google

Kiedy usuwamy plik z Dysku Google, trafia on do kosza. Najpierw zobaczmy jak łatwo usunąć plik na Dysku Google a potem zobaczymy, jak urozmaicić kosz, aby nie zajmował miejsca w magazynie.

  • Pobierz aplikację Dysk Google na swoje urządzenie mobilne, a następnie otwórz ją.
  • Następnie musisz nacisnąć trzy poziome punkty, aby otworzyć nowe menu z kilkoma opcjami.
  • Tutaj ten, który naprawdę nas interesuje, to ten, który mówi „Usunąć”.

Po kliknięciu tej ikony plik jest wysyłany do kosza w taki sam sposób, w jaki działałby na przykład w systemie Windows.

funkcje dysku Google

Jak trwale usunąć pliki lub foldery na Dysku Google

Po zakończeniu procesu musisz pamiętać, że osoby, którym udostępniłeś pliki lub foldery na Dysku Google, nie będą już mogły ich otwierać. Musisz także mieć świadomość, że jest on wysyłany do kosza, więc nadal zajmuje miejsce na Twoim koncie. Musisz usuń go na stałe, jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce.

  • Aby to zrobić, naciśnij w lewej górnej części ekranu trzy poziome linie.
  • Teraz wybierz „Kosz na papier”.
  • Następnie kliknij trzy poziome punkty obok pliku, który chcesz usunąć i wybierz opcję „Usuń na zawsze”.

Na wypadek, gdybyś bezpośrednio chciał usuń wszystkie pliki znalezione w koszu i nie musisz przechodzić jeden po drugim, wykonaj następujące czynności:

  • Kliknij trzy poziome linie w lewym górnym rogu.
  • Teraz musisz przejść do „Kosz na papier”.
  • Musisz mieć pewność, że wszystkie znalezione tutaj pliki nie są już dla Ciebie przydatne.
  • Kliknij trzy punkty po prawej stronie, a następnie „Opróżnić kosz”.

Jak widać, jest to dość łatwe do nauczenia jak łatwo usunąć folder lub plik na Dysku Google W ciągu kilku sekund będziesz mieć więcej miejsca na koncie, ponieważ zwolnisz miejsce na Dysku. Ponadto, aby wszystko było znacznie lepiej zorganizowane, co jest niezbędne, gdy z czasem gromadzimy dużą liczbę dokumentów na naszym koncie.

dołącz do naszego kanału telegram