Skip to content

Jak udostępniać pliki dowolnego typu za pomocą Dysku Google z telefonu komórkowego?

23 de listopad de 2021

Dysk Google to rodzaj strony internetowej do przechowywania plików w dowolnym formacie. Ta platforma została stworzona przez Google, jest całkowicie darmowa i wszyscy mają konto Gmail możesz założyć konto google Prowadzić samochód. Korzystając z Dysku Google, wiele stron internetowych hostuje, ponieważ usługa jest bezpłatna, a nawet stabilna.

Zdecydowana większość osób, które tworzą konto na Dysku Google, robi to w celu przechowywania dokumentów, kopii zapasowych WhatsApp i zdjęć z galerii. Ten rodzaj danych można udostępniać wybranym osobom. Pokażemy Ci wkrótce jak udostępniać pliki na Dysku Google łatwo z telefonu komórkowego.

Jak udostępnić pojedynczy plik na Dysku Google?

Istnieje kilka sposobów, aby dzielić się pojedynczy plik na Dysku Google, ponieważ platforma oferuje różne opcje. Abyś był bardziej zorientowany we wszystkim, ważne jest, aby znać te metody udostępniania plików:

 • Określone udostępnianie plików
 • Udostępnianie plików publicznych
 • Udostępnianie plików przez link

Oto trzy sposoby, na które możesz udostępniać pliki przechowywane na Twoim koncie Dysku Google. Dzięki opcji „Udostępnianie określonym użytkownikom” wybierzesz żądanych użytkowników, a plik zostanie wysłany e-mailem.

„Udostępnianie plików publicznie” składa się z linku do którego każdy ma dostęp. „Udostępnij przez link” składa się z pojedynczego linku, który mogą mieć tylko niektóre osoby, tylko te osoby będą miały dostęp. Liczba osób jest ograniczona.

Te metody udostępniania na Dysku Google działają dla każdego typu plików, w tym obrazów przesyłanych z komputera lub innego urządzenia. Działa również, jeśli chcesz udostępnić tylko jeden plik. Teraz zwróć uwagę na proces udostępniania pojedynczego pliku:

 1. Wejdź na stronę Dysku Google lub aplikację mobilną
 2. Zaloguj sie
 3. Znajdź plik, który chcesz udostępnić
 4. Naciśnij ikonę 3 kropek
 5. W opcjach, które zostaną wyświetlone, wybierz tę, która mówi udostępnij
 6. Wybierz sposób udostępniania tego pliku
 7. Wybierz użytkowników, którym chcesz go udostępnić lub weź link i wyślij komu chcesz wysłać plik i wszystko będzie gotowe

Co zrobić, aby jednocześnie udostępniać wiele plików na Dysku Google?

Tak jak możesz udostępnić jeden plik z Dysku Google, możesz również udostępnić wiele plików jednocześnie. Istnieją dwa sposoby udostępniania wielu plików w tym samym czasie. Postępuj zgodnie z instrukcjami, które wkrótce Ci udostępnimy, abyś mógł nauczyć się udostępniać pliki, wybierając je jeden po drugim:

 1. Wejdź na stronę lub aplikację Dysku Google
 2. Otwórz folder, w którym znajdują się pliki
 3. Wybierz jeden z plików
 4. Następnie wybierz pozostałe
 5. Przejdź na górę ekranu
 6. Naciśnij opcję „Udostępnij”
 7. Wybierz sposób udostępnienia i wykonaj akcję

dziewczyna korzystająca z dysku google z komputera

W ten sposób kilka plików jest udostępnianych na Dysku Google, wybierając każdy z nich z osobna. Teraz zobacz jak udostępniać pliki na Dysku Google tworzenie konkretnego folderu:

 1. Wejdź na Dysk Google
 2. Zaloguj sie
 3. Stworzyć nowy folder
 4. Weź pliki, które wyślesz razem, i umieść je w tym nowym folderze
 5. Następnie wybierz folder
 6. Wybierz opcję „Udostępnij”
 7. Wybierz sposób udostępniania folderu i wykonaj akcję

Jak udostępniać formularze z Dysku Google?

Na platformie Dysku Google możesz tworzyć formularze, a także udostępniaj tego typu formularze. Można to zrobić na dwa sposoby, zobaczmy, jakie one są:

Do określonych użytkowników

Aby udostępniać formularze Dysku Google tylko określonemu użytkownikowi, musisz tylko: 4 niezwykle proste rzeczy które zobaczysz:

 1. Zaloguj się na swoje konto Dysku Google
 2. Znajdź się w dziale formularzy
 3. Wybierz formularz, który chcesz udostępnić
 4. Wybierz opcję „Dodaj współpracowników”
 5. Następnie wybierz opcję „Zaproś osoby”
 6. Następnie naciśnij w miejscu, w którym jest napisane „Dodaj redaktorów”
 7. To, co musisz teraz zrobić, to wpisać każdy z adresów e-mail swoich współpracowników i nacisnąć Wyślij. W ten sposób proces by się zakończył

Publiczne wysyłanie pliku

kobieta udostępniająca coś na komputerze

Jeśli chcesz wysłać ten formularz publicznie, nie możesz dodać żadnego typu współpracowników, ale będziesz musiał udostępnić plik bezpośrednio. Wysyłając plik bezpośrednio, nikt nie będzie mógł go edytować:

 1. Znajdź formularz
 2. Wybierz opcję „Udostępnij”
 3. Wybierz opcję „Pobierz link”
 4. Wybierz opcję „Łącze publiczne”
 5. Na koniec wybierz opcję „Gotowe” i wyślij ten link wybranym osobom

Jak rozwiązać problem blokowania plików wysyłanych z Dysku Google?

czasem Dysk Google blokuje pliki które udostępniłeś innym, aby prawie nikt nie miał do nich dostępu. Jedyne, co można zrobić w takich przypadkach, to ograniczyć uprawnienia użytkowników:

Zmniejsz liczbę użytkowników z uprawnieniami

Istnieje sposób udostępniania plików za pomocą linku na Dysku Google, który umożliwia dostęp do pliku tylko 100 osobom. Po przekroczeniu tego limitu Dysk Google automatycznie zablokuj plik, aby go chronić.

Jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest cofnięcie ich uprawnień do pliku niektórym użytkownikom, aby Dysk Google odblokował plik innym osobom.

dołącz do naszego kanału telegram