Skip to content

Jak łatwo ustawić Instagram jako prywatny — przewodnik krok po kroku

25 de listopad de 2021

Instagram to platforma społecznościowa, na której możesz wchodzić w interakcje i promować swoje zainteresowania osobiste i zawodowe. Jest to bardzo praktyczne i dynamiczne narzędzie, które zyskało miliony użytkowników na całym świecie, zwłaszcza w ostatnich dniach. Jedną z cech tej wspaniałej witryny jest to, że ułatwia udostępnianie i rozpowszechnianie publikacji.

Ale jeśli nie chcesz, aby Twoje życie osobiste i rodzinne było w domenie publicznej, możesz umieść swoje konto na Instagramie prywatnie. Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, jak uczynić swoje konto prywatnym i jak to zrobić, zalecamy przeczytanie tego artykułu.

Kto może zobaczyć mój profil, gdy konto jest prywatne?

Platforma Instagram to sieć społecznościowa, która ma wielu użytkowników na całym świecie, a liczba użytkowników rośnie z dnia na dzień. Charakteryzuje się interakcją z obserwującymi poprzez udostępnianie treści multimedialnych. Możesz się zastanawiać, jak bezpieczna jest obecnie ta dominująca sieć w sieciach społecznościowych.

Platforma daje użytkownikom możliwość ochrony Twojego konta poprzez umieszczenie swojego profilu jako prywatnego. Czyniąc to, tylko osoby, które Cię obserwują, będą mogły wejść i zobaczyć Twój profil oraz publikowane treści na tej interaktywnej i dynamicznej platformie społecznościowej. W ten sposób uniemożliwiając nieznanym osobom naruszanie Twojej prywatności.

A co z moimi obserwującymi na Instagramie?

Jeśli umieścisz swoje konto na Instagramie jako prywatne, Twoi obserwatorzy nie zostaną naruszeni, pozostaną tacy samiRaczej nie przestaną być twoimi naśladowcami. Ponadto treści, które udostępniasz, stają się ekskluzywne, co budzi oczekiwania i ciekawość u tych, którzy nadal Cię nie śledzą i prawdopodobnie zaczną to robić. Dla tego, nowi obserwatorzy będą musieli wysłać Ci prośbę, którą możesz zatwierdzić lub odrzucić.

Jeśli zaakceptujesz ich prośbę otrzymają powiadomienie. Ale mogą również dowiedzieć się, czy ktoś odrzucił Twoją prośbę na Instagramie. Tylko Twoi obserwatorzy mogą zobaczyć Twoje zdjęcia, Twoje historie i komentować lub polubić Twoje publikacje. Jeśli dodasz komentarz lub publikację na Instagramie Direct, ci, którzy Cię obserwują, będą mogli to zobaczyć, a także wzmianki, które w nim zamieszczasz.

Czy ustawienie mojego profilu zmienia sposób, w jaki postrzegam swój profil jako prywatny?

Ustawienie prywatnego konta na Instagramie wpływa na wygląd Twojego profilu. Możesz przeglądać swoje publikacje i obserwujących, a nawet zobaczyć sugerowaną zawartość lupy, a Twój kanał pozostanie taki sam. Ale najważniejsze jest to, że przycisk, w którym jest włączony ten środek ochrony, pojawi się szary co wskaże, że Twoje konto ma status prywatny.

Skąd mam wiedzieć, że ktoś uczynił swoje konto na Instagramie prywatnym?

Ci, którzy Cię obserwują, mogą nadal być Twoimi obserwatorami po założeniu prywatnego profilu na Instagramie i obejrzeniu wszystkich Twoich treści. Tylko nowi obserwatorzy, którzy chcą zobaczyć Twój profil, będą musieli wysłać Ci prośbę, ponieważ nie będziesz mieć dostępu do żadnych treści na Twoim koncie ponieważ system wskaże ograniczenie tego.

zobacz obserwujących w aplikacji na Instagramie

W szczególności pokaże im, że Twoje konto jest prywatne. Twoja nazwa użytkownika też nie będzie pojawiać się tak łatwo w pasku wyszukiwania. Ustanowienie prywatnego konta na Instagramie może być korzystne, oprócz bezpieczeństwa i prywatności, jest to jeden ze sposobów na zdobycie większej liczby obserwujących, choć brzmi to sprzecznie.

Jakie są sposoby, aby moje konto stało się prywatne?

Możesz uniknąć zdenerwowania i przerażenia, ustawiając swój profil na Instagramie jako prywatny, a tym samym chroń udostępniane treści, aby tylko Twoi obserwatorzy i osoby, które znasz, mogły je zobaczyć i komentować. Wyjaśniamy, jak ustawić prywatne konto na Instagramie w ustawieniach i przy użyciu zewnętrznych aplikacji.

W ustawieniach Instagrama

Wchodzisz na Instagram, kliknij ikonę z trzema liniami, aby uzyskać dostęp do profilu. Tam klikasz Ustawienia i w tej sekcji kliknij Prywatność. Naciśnij przycisk rozwijany znajdujący się obok opcji Konto prywatne, aby umieścić swoje prywatne konto na Instagramie. Potwierdzasz akcję i gotowe. Tylko ci, którzy są Twoimi obserwującymi, będą mogli zobaczyć Twój profil. W opcji Czy chcesz sprawdzić swoich obserwujących? Możesz zobaczyć swoich obserwatorów, aby wiedzieć, kto widzi Twój profil. W ten sposób możesz ustawić swoje konto na Instagramie jako prywatne.

umieść prywatny profil na Instagramie z telefonu komórkowego

Za pomocą narzędzia zewnętrznego do aplikacji

Nie ma narzędzia poza aplikacją który pozwala umieścić swój prywatny profil na Instagramie. Musisz to zrobić z tej samej aplikacji, to znaczy możesz umieścić prywatny profil na Instagramie z telefonu komórkowego lub z komputera. Jeśli nie możesz tego zrobić w swojej aplikacji, wypróbuj ją ze strony internetowej w przeglądarce Chrome.

Także dla egzekwuj prywatność swojego konta, możesz kontrolować publikowane historie zarówno na Instagramie, jak i w innych sieciach społecznościowych. Od tego czasu mogli zobaczyć Twoje publikacje. Dlatego wygodnie jest skonfigurować prywatność swoich sieci połączonych z kontem na Instagramie.

dołącz do naszego kanału telegram