Skip to content

Jak łatwo uruchomić iTunes w systemie Linux? – Krok po kroku (przykład)

31 de styczeń de 2021

Zwykle każdy kupuje urządzenie, aby używać tylko tego, na co pozwala jego system operacyjny. Ale są tacy, którzy chcą mieć aplikacje innych ludzi we własnych (na przykład coś od Apple na Linuksie), z tego powodu dzisiaj odpowiedzą Jak łatwo uruchomić iTunes w systemie Linux?

I to jest to, że na pierwszy rzut oka ten fakt wyda ci się szalony pobierz iTunes na inny system niż LinuxAle kiedy zobaczysz, jak dobrze działa w tym oprogramowaniu typu open source, będziesz chciał od razu się przełączyć i dołączyć do zespołu Penguin.

Jak łatwo uruchomić iTunes w systemie Linux?

Pierwszą rzeczą do rozważenia przed obejrzeniem i poznaj proces, który pomoże Ci łatwo uruchomić iTunes w systemie Linux, polega na tym, że można to zrobić na dwa sposoby. Oba są bardzo dobre, więc po ich przeczytaniu będziesz musiał zdecydować, który z nich wolisz.

Opcja numer jeden to Virtual Box. Jest to program, który umożliwia uruchamianie lub wirtualizację dowolnego systemu operacyjnego w innym (naśladując jego cechy). W tym celu będziesz musiał zaopatrzyć się w dysk lub pendrive z wersją systemu Windows.

Następnie pobierz poprawną wersję Virtual Box, która jest kompatybilna z Twoim systemem Linux (Możesz go znaleźć całkowicie za darmo na jego oficjalnej stronie internetowej), kiedy go masz, uruchom program i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby utworzyć swoją pierwszą maszynę wirtualną (możesz mieć kilka). Jeśli wydaje się to wygodniejsze, możesz ustawić VirtualBox w trybie pełnoekranowym, dzięki czemu zrobisz wszystko lepiej.

Gdy już to zrobisz i masz uruchomiony system operacyjny Windows (możesz sprawdzić, ile wersji systemu Windows istnieje i wiedzieć, która z nich jest twoja), wyszukaj i pobierz wersję iTunes dla tego samego (dosłownie tak, jakbyś robił to w systemie Windows), pod koniec pobierania i konfiguracji będziesz mieć uruchomiony iTunes i możesz go używać, jak chcesz.

Zainstaluj iTunes z Wine

Teraz, gdy widziałeś powyższe teraz możesz łatwo uruchomić iTunes w systemie Linux, ale jeśli nie byłeś zadowolony lub nie lubisz maszyn wirtualnych, czas wypróbować program Wine, aby mieć aplikację, którą chcesz.

Pierwszym krokiem w tym procesie jest pobierz Wine z oficjalnej strony internetowej (To nic nie kosztuje), gdy masz go zainstalowanego i działającego, musisz przystąpić do aktywacji innego programu o nazwie PlayOnLinux (jeśli go nie masz poniżej, zobaczysz, jak go pobrać).

Aby go aktywować, wystarczy udać się do terminala i uruchom polecenie: „Sudo apt-get install playonlinux”. Po tym program będzie uruchomiony, odłóż go na chwilę i pobierz odpowiednią wersję iTunes na komputer (32 lub 64 bity).

Kiedy masz już wszystko, teraz, jeśli przejdziesz do PlayOnLinux i klikniesz ikonę + u góry ekranu, wpisz iTunes w pasku wyszukiwania i przejdź do wyboru odpowiedniej wersji z listy.

Ta czynność pozwoli Ci kliknąć przycisk „Instaluj” poniżej, nacisnąć go, a następnie kliknąć odpowiednio „Akceptuj” i „Dalej”. Następnie iWskaż, czy wolisz synchronizować iTunes z urządzeniem USB (to zależy od Ciebie).

logo linux z rękami

Aby zakończyć, kliknij przycisk „Przeglądaj”, poszukaj pliku instalację pobranego programu iTunes i kliknij „Otwórz”Na koniec naciśnij „Dalej”, aby przejść do programu Wine. Teraz instalator automatycznie uruchomi się we wspomnianym programie tak, jakby to był Windows, więc musisz tylko poczekać i to wszystko, będziesz mieć iTunes. Oczywiście pamiętaj o utworzeniu konta iTunes App Store, aby móc z niego korzystać bez problemów.

Pobieranie PlayOnLinux

Z tym, co przeczytałeś, nie powinno być wątpliwości co do pytania Jak łatwo uruchomić iTunes w systemie Linux? więc teraz zobaczysz, jak pobrać PlayOnLinux, o którym ostatnio wspomniałem.

Należy zauważyć, że w tym systemie operacyjnym jest on zwykle już zainstalowany, ale jeśli nie, wystarczy poszukać PlayOnLinux na jego oficjalnej stronie internetowej. Kiedy już to masz, przejdź do „Centrum oprogramowania„Znajdź instalator i uruchom go, dzięki czemu nie będzie więcej problemów.

dołącz do naszego kanału telegram