Skip to content

Jak łatwo tworzyć i wysyłać wiadomości e-mail w formacie HTML

12 de marzec de 2021

Wiadomości e-mail to doskonały sposób komunikacji, zwłaszcza dla firm i organizacji. Za pośrednictwem tych platform użytkownicy mogą udostępniać informacje z jednego miejsca do drugiego w bardzo skuteczny sposób.

Z biegiem lat pojawiły się nowe platformy, które zapewniają usługi poczty elektronicznej; Było to bardzo pomocne, aby każdy użytkownik mógł lepiej funkcjonować w każdym z nich.

Każda z tych platform ma specjalne cechy, które odróżniają je od innych. Obecnie istnieją platformy poczty e-mail zaprojektowane do działania specyficzne zadania, dzięki czemu możemy pracować z tym, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

Jak już wiemy, obecnie dostępnych jest wiele formatów, podobnie istnieją rozszerzenia poczty e-mail, takie jak HTML. Jest to jedno z najczęściej używanych rozszerzeń do wysyłania wiadomości z Outlooka.

Co to jest i do czego służą e-maile w formacie HTML?

Ten typ formatu działa bardzo podobnie do strony internetowej, na której ludzie mogą w łatwy i prosty sposób wprowadzać i tworzyć swoje pliki. Jednym z najczęstszych zastosowań tego typu formatu jest pisanie długich notatek.

Jest to bardzo praktyczne i proste podczas pracy z tekstem, dlatego opiera się na jego działaniu projekty graficzne. W niektórych przypadkach możesz dodać obrazy, punktory, liczby, między innymi, które zdobią i nadają tekstowi lepszy styl, ale bez zbytniego ładowania.

Oprócz powyższego do tekstu można dodawać efekty, między którymi można dodawać kursywa, kolor, pogrubienie, ale zazwyczaj jest to coś bardzo prostego.

Z drugiej strony znajdujemy zalety korzystania z formatu HTML w e-mailach i dlatego, że ludzie go preferują.

Głównie to firmy używają tego typu formatów, z następujących powodów można go skonfigurować tak, aby wyświetlał, ile osób widziało wiadomość e-mail, która właśnie nadeszła, a także tych, którzy ją przeczytali, a którzy nie.

Z drugiej strony mogą dodaj linki do której ludzie mogą uzyskać dostęp i przeglądać dowolną stronę biznesową lub jakiekolwiek informacje, do których są odsyłacze, można skonfigurować pocztę HTML, aby wiedzieć, kto otworzył łącza i odwiedził strony.

Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak korzystać z tego typu rozszerzeń wiadomości e-mail, a także jak wysyłać tego typu wiadomości e-mail.

Ponieważ ten format poczty jest używany głównie przez platformę Outlook, konieczne jest, aby wiedzieć, jak to zrobić przeglądać tego typu pliki.

W tym artykule dowiemy się, jakie są poszczególne kroki, które należy wykonać, aby łatwo utworzyć i wysłać wiadomość e-mail w formacie HTML.

Kroki, aby łatwo utworzyć i wysłać wiadomość e-mail w formacie HTML

Szablon HTML.

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wejście na naszą platformę pocztową, możemy skorzystać z tej, która wydaje nam się najlepsza. Ponieważ Outlook jest jednym z najczęściej używanych do tego typu rzeczy, wyjaśnimy to dla tej platformy.

Po wprowadzeniu adresu e-mail programu Outlook z naszą nazwą użytkownika i hasłem musimy przejść na górę ekranu i wybrać opcję „Przybory”, Wyświetli się menu, w którym musimy wybrać „Opcje”.

Następnie otworzy się okno z różnymi opcjami, które wybierzemy „Format poczty”W ten sposób zostanie wyświetlone nowe menu opcji, nazwane «Format wiadomości».

W tym menu musimy poszukać opcji, która mówi HTML i klikamy na nią, a następnie klikamy opcję „Akceptuj”.

Teraz musimy wybrać opcję „Napisz nową wiadomość” Jak zwykle, możemy zobaczyć nową sekcję, w której pojawią się narzędzia do tworzenia wiadomości e-mail w formacie HTML.

Możemy rozpocząć tworzenie naszej poczty za pomocą Format HTML za pomocą narzędzi które mamy do naszej dyspozycji; piszemy e-maile, na które wyślemy pocztę i dajemy wysłać.

Na koniec mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny, jednak chcielibyśmy poznać Twoją opinię Czy byłeś w stanie stworzyć i wysłać e-mail w formacie HTML? Czy znasz inną metodę, która pozwala na wykonanie tej czynności? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.

Możesz być także zainteresowany, jak dołączyć GIF lub wideo w formacie HTML do wiadomości e-mail

dołącz do naszego kanału telegram