Skip to content

Jak łatwo tworzyć arkusze kalkulacyjne w programie Microsoft Excel Online bezpłatnie (przykłady)

12 de marzec de 2021

Excel to program komputerowy, za pomocą którego jest przeznaczony do rozwijania działań obliczeniowych, należy do pakietu komputerowego stworzonego przez firmę Microsoft; że wraz z innymi programami są ustalane jako podstawowe środki w opracowanie czynności biurowych.

To oprogramowanie zostało wprowadzone na rynek w połowie lat dziewięćdziesiątych, ale nie miało wielkiego znaczenia w porównaniu z innymi podobnymi programami tamtych czasów. Jednak nabierał kształtu, dopóki nie został nazwany Excel i stał się kompatybilny początkowo z komputerami Mac, a później z systemem Windows.

Obecnie ten program biurowy jest jednym z najlepszych i najbardziej odpowiednich do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych. Jeśli jednak nie znasz arkuszy kalkulacyjnych w programie excel Prawdopodobnie czujesz się zdezorientowany, dlatego poniżej pokażemy Ci krok po kroku, jak to zrobić.

Jak łatwo i bezpłatnie tworzyć arkusze kalkulacyjne w programie Microsoft Excel online?

Program Excel stał się ogólnie użytecznym narzędziem w życiu każdego; Dzieje się tak, ponieważ sam program można zastosować w dowolnym aspekcie życia codziennego. Każdy, kto chce, może utworzyć arkusz kalkulacyjnyprostym przykładem może być gospodyni domowa, która chce kontrolować dochody i wydatki rodziny.

Microsoft Excel online jest alternatywą dla konwencjonalnego oprogramowania Excel, które można znaleźć w dowolnym systemie operacyjnym, takim jak Windows lub Mac. pracować nad arkuszami kalkulacyjnymi w przeglądarce internetowej Bez uciekania się do komputera może to być przydatne podczas korzystania z innych urządzeń elektronicznych, takich jak tablet lub telefon komórkowy.

Kroki, aby utworzyć arkusz kalkulacyjny z programu Microsoft Excel online

Microsoft Excel online jest alternatywą dla programu Excel, które możemy znaleźć na komputerze, sam w sobie nie udaje zastąpić klasyczną wersję ponieważ jego użycie byłoby konieczne tylko w sytuacjach, które zasługują na wyłączne korzystanie z przeglądarki; posiadanie innego urządzenia jako bazy dostępu.

Do stworzenia arkusza kalkulacyjnego niezbędne jest posiadanie go wcześniej konto e-mail który należy do firmy Microsoft jako Hotmail lub Outlook. Po uzyskaniu tego narzędzia należy wykonać następujące czynności:

  • Najpierw musisz zalogować się na swoje konto e-mail, a następnie kliknąć menu rozwijane usługi. Dokładnie tam, gdzie są inne foldery, takie jak odebrane i wysłane e-maile.
  • Wybierz opcję o nazwie „wejście” i kolejno klikaj „Excel online”.
  • Wchodząc do programu będziesz miał dwie możliwości: «Nowa biała księga» Y «Przeglądaj najnowsze dokumenty i szablony w OneDrive«.
  • Klikamy na pierwszą opcję i będziemy mieli dostęp do strony podobnej do strony programu komputerowego; tylko, że jest kilka opcji, które nie zostały uwzględnione.
  • Wśród dostępnych są: strona główna, przeglądanie, przeglądanie, archiwizacja, wstawianie i dane.

W ten sposób możemy utwórz nowy arkusz kalkulacyjny, ale dostępne są również klasyczne szablony programu Excel. Możesz kliknąć w górnym menu ekranu i wybrać przeglądanie szablonów, w trakcie tego procesu możemy zobaczyć dostępne opcje.

Jak zapisywać i udostępniać arkusze kalkulacyjne w programie Microsoft Excel online?

Logo programu Excel w Internecie

Innymi usługami dostępnymi na platformie internetowej Microsoft Excel jest możliwość udostępniania i przechowywania utworzonych arkuszy kalkulacyjnych, tak aby użytkownik miał w każdej chwili dostęp do swoich plików Excel, a jedynie połączenie internetowe będzie potrzebne.

Aby zapisać nasz arkusz kalkulacyjny online, będziemy musieli kliknąć „archiwum” znajduje się w górnej części ekranu, a następnie kliknij „Zapisz jako” aby dodać łatwą do zidentyfikowania nazwę, a następnie kliknij „zapisać”.

W ten sposób plik będzie przechowywany w chmurze, czyli w przestrzeni dyskowej dostępnej na naszym koncie e-mail.

Aby udostępnić nasz arkusz kalkulacyjny, możemy ponownie kliknąć „archiwum”, tyle że tym razem zamiast kliknąć „zapisz jako”, klikniemy na „dzielić się” i będziemy musieli wybrać jedną z dostępnych opcji.

Jedna z tych opcji dzielić się z innymi ludźmi. Ta alternatywa umożliwia udostępnianie arkuszy kalkulacyjnych online innym użytkownikom platformy e-mail, którzy będą mogli je edytować.

Możesz być także zainteresowany, Jak tworzyć dokumenty, slajdy i arkusze kalkulacyjne w Dokumentach Google?

dołącz do naszego kanału telegram