Skip to content

Jak zablokować formuły w Arkuszach Google – Chroń dokument

19 de styczeń de 2022

W arkuszach kalkulacyjnych możesz dodawać wszelkiego rodzaju szczegóły. Tego rodzaju dokumenty można wykorzystać do: wyjąć duże rachunki lub do budżetu. Istnieją dokumenty obliczeniowe pakietu Microsoft Office i dokumenty obliczeniowe oferowane przez Arkusze Google.

Czasami arkusze kalkulacyjne Arkuszy Google są zablokowane, więc nikt inny nie ma do nich dostępu. Powinieneś nauczyć się blokować te liście. Wkrótce pokażemy ci jak odblokować formułę obliczeniową w Arkuszach Google i co zrobić, gdy chroniona formuła nie znajduje się w zakresach ochrony.

Jak zablokować formułę w Arkuszach Google?

blokować arkusz kalkulacyjny w Arkuszach Google To prosta rzecz, musisz uważać na sposób, w jaki zdecydujesz się zablokować dokument. Sposób blokowania arkusza kalkulacyjnego przy użyciu Arkuszy Google zmienia się w zależności od używanego urządzenia.

Dlatego przed przystąpieniem do realizacji jakiegokolwiek procesu, powinieneś zatrzymać się na chwilę i upewnij się, że jest to wskazany proces. Następnie wyjaśnimy, jak zablokować arkusz kalkulacyjny z urządzeń z systemem Android, iPhone, iPad, Mac i Windows.

z komputera

W przypadku komputerów bardzo łatwo jest korzystać z Arkuszy Google, takich jak aplikacja Google może być używany z przeglądarki nawet bez połączenia. Nawiasem mówiąc, w Arkuszach Google istnieje sposób na konwersję tekstu pisanego wielkimi literami na małe i odwrotnie.

Teraz zwróć uwagę na to, co musisz zrobić w Arkuszach Google, aby osiągnąć zablokować formułę w dokumentach obliczeniowych:

 1. Włącz komputer i uruchom przeglądarkę internetową.
 2. Przejdź do witryny Arkuszy Google, a następnie zaloguj się.
 3. Otwórz już napisany dokument lub, jeśli nie, utwórz nowy.
 4. Teraz przejdź do „Danych” i wejdź do „Zakres i arkusze chronione”.
 5. Następnie kliknij „Dodaj nowy zakres lub arkusz”.
 6. Wybierz opcję „Arkusz”, a nie tę, która mówi o zasięgu.
 7. Wybierz raz arkusz, który chcesz chronić.
 8. Wyznacz uprawnienia, które umieścisz na arkuszu.
 9. Kiedy skończysz dostosowywać wszystkie uprawnienia, po prostu kliknij „Zapisz”.

W programie Microsoft Excel możesz również robić tego typu rzeczy, ale znacznie wygodniej jest to zrobić z Arkusze Google. Należy zauważyć, że jeśli dokument, który zamierzasz zablokować za pomocą Arkuszy Google, jest plikiem Excel, będziesz musiał najpierw przekonwertować go na plik Arkuszy Google.

Na urządzeniu z Androidem

Z urządzeniami z systemem Android jest trochę inaczej chronić arkusz kalkulacyjny przed Arkuszami Google. Jednak pomimo kilku zmian, proces nie zmienia się zbytnio na niektórych etapach. Zobacz, co musisz zrobić, aby zablokować arkusz kalkulacyjny za pomocą Arkuszy Google na Androida:

 1. Uruchom telefon komórkowy.
 2. Przejdź do Arkuszy Google w przeglądarce lub pobierz aplikację ze Sklepu Play.
 3. Teraz otwórz arkusz kalkulacyjny.
 4. Następnie wybierz arkusz, który chcesz ukryć.
 5. Następnie kliknij strzałkę skierowaną w dół.
 6. Wybierz opcję „Ukryj”.
 7. Aby zakończyć, zapisz zmiany.

figurka androida

Ten proces dotyczy aplikacji Arkusze Google. Dlatego jest to wygodniejsze pobierz aplikację arkuszy google. Ale jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca, aby zainstalować aplikację, nie martw się. Po prostu użyj Arkuszy Google z przeglądarki i użyj procesu dla komputerów.

Jeśli masz iPhone’a lub iPada

Jeśli Twoim telefonem komórkowym jest iPhone lub jeśli Twoim urządzeniem jest iPad, musisz postępuj zgodnie z następującym procesem co do joty i zrób wszystko, co będzie tam wskazane:

 1. Włącz urządzenie.
 2. Przejdź do Arkuszy Google.
 3. Utwórz nowy arkusz kalkulacyjny lub otwórz taki, który ma już zawartość.
 4. Wybierz arkusz.
 5. Kliknij ikonę „Więcej”, aby zobaczyć dodatkowe opcje.
 6. Aby zakończyć, naciśnij „Ukryj” i przejdź dalej, aby zapisać zmiany.

Czasy, w których musisz ukryć dowolny arkusz arkusza kalkulacyjnego podczas korzystania z Arkuszy Google na iPhonie i iPadzie, będziesz musiał powtórzyć powyższe. Robiąc to, będziesz ukryj swoje arkusze kalkulacyjne dowolnego dokumentu bez żadnych niedogodności, znacznie mniej komplikacji.

telefon iphone

Co zrobić, jeśli chroniona formuła w Arkuszach Google nie znajduje się w chronionych arkuszach zakresów?

Kiedy tak się dzieje, nie musisz wiele robić, aby to naprawić, potrzebujesz zmień dane dokumentu pozwolenia. W uprawnieniach masz możliwość wybrania formuł w arkuszu, które chcesz dokładniej ukryć. Teraz, jeśli masz problemy z tego typu konfiguracją, możesz przejść do strony pomocy technicznej Arkuszy Google, aby znaleźć rozwiązanie.

dołącz do naszego kanału telegram