Skip to content

Jak chronić moje komórki w Arkuszach Google — Ogranicz interwały

12 de luty de 2022

Arkusze kalkulacyjne to narzędzia, które prędzej czy później pomogą nam wszystkim. Z nimi możesz tworzyć listy wartości w sposób uporządkowany i automatyczny z dokładnym wynikiem. Arkusze kalkulacyjne Google można udostępniać innym osobom. Dlatego musisz wiedzieć, jak ustawić czas, aby tylko Ty mógł edytować niektóre sekcje, tutaj pokażemy Ci, jak to zrobić.

Jakie są kroki, aby ograniczyć komórki Arkuszy Google?

Jak już wiesz, arkusze kalkulacyjne są używane przez wiele osób w ich pracy, ponieważ tak organizacja pracy i liczenie lub statystyka. Z tego powodu konieczne jest, aby korzystali z tych usług, aby móc wykonywać swoją pracę w prostszy sposób i trochę szybciej.

Ponadto, gdy te arkusze kalkulacyjne są tworzone do użytku online, możesz również pracować nad nimi jako grupa. Z tego powodu będziesz musiał wiedzieć, jak je chronić, a teraz wyjaśnimy, w jaki sposób będziesz w stanie ograniczyć swoje komórki robocze.

Ale tylko dlatego, że chronisz arkusz kalkulacyjny, nie oznacza, że ​​osoby, od których go kupiłeś, nie mogą go zobaczyć, skopiować i wydrukować. Dlatego zawsze powinieneś wiedzieć komu udostępniasz ten arkusz kalkulacyjny więc później tego nie żałujesz.

Z Arkuszy kalkulacyjnych Google Online na Twoim komputerze

W arkuszu kalkulacyjnym Google możesz blokować osoby, którym udostępniłeś arkusz kalkulacyjny, a także formuły w tym arkuszu kalkulacyjnym. Gdy zablokujesz arkusz kalkulacyjny, nie będziesz mógł chroń ten arkusz hasłem nie będziesz też mógł zablokować użytkownikom możliwości zmiany formatu arkusza. Aby zablokować ten arkusz kalkulacyjny, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Wejdziesz na stronę arkuszy kalkulacyjnych Google i zalogujesz się na swoje konto Google. Tam otworzysz arkusz kalkulacyjny do edycji.
 2. Naciskasz opcję o nazwie „Dane”, w której zamierzasz wpisać, a następnie wpisujesz „Przedziały i chronione arkusze”.
 3. Tutaj klikniesz „Odstępy” i przejdziesz do zaznaczenia obszaru, który chcesz chronić, a następnie klikniesz „OK”.
 4. W nowej reklamie musisz wybrać opcję „Zmień uprawnienia”.
 5. Teraz masz zamiar wybrać sposób, w jaki będziesz mógł ograniczać ludzi, klikając „Ogranicz tych, którzy edytują ten interwał”, tryby edycji są następujące:
  • Tylko ty: pozwoli tylko Tobie na wprowadzanie zmian w tym arkuszu kalkulacyjnym.
  • Użytkownicy: Jest to najczęściej używane w instytucjach edukacyjnych i w pracy. Domena to administratorzy, których wcześniej wybrałeś do edycji tych arkuszy.
  • Spersonalizowane: tutaj będziesz mógł wybrać, kto będzie upoważniony do wprowadzania zmian w arkuszach.
  • Zduplikuj zmiany z innego przedziału: Dzięki temu będziesz mógł wybrać konfiguracje zamków, które utworzyłeś w innych arkuszach.
 6. Aby zobaczyć, kto wprowadza zmiany w tej sekcji, kliknij „Zobacz ostrzeżenie, gdy edytuje tę sekcję”
 7. Na koniec musisz zapisać zmiany, które wprowadziłeś w tym arkuszu. Aby je zapisać, naciśniesz „Gotowe”

osoba korzystająca z komputera

Korzystanie z aplikacji Arkusze kalkulacyjne Google na telefonie

Wiele osób jest przyzwyczajonych do korzystania z telefonów. Aplikacja arkusza kalkulacyjnego jest dostępna na Twój telefon, ale jest coś, o czym powinieneś wiedzieć, a mianowicie, że niektóre funkcje nie są dostępne w aplikacji mobilnej, a funkcja ograniczania arkuszy kalkulacyjnych jest jedną z tych, których nie będziesz w stanie zrobić z tego miejsca . W tym celu będziesz musiał skonfiguruj go z komputera.

Gdzie znajdują się arkusze interwałowe, które właśnie chroniłeś?

Po skonfigurowaniu arkusza kalkulacyjnego w taki sposób, że tylko Ty możesz go edytować, możesz wyszukać ten arkusz kalkulacyjny, aby sprawdzić, czy skonfigurowałeś go poprawnie, lub kontynuować pisanie na wierzchu arkusza kalkulacyjnego.

Aby zobaczyć te arkusze, musisz przejść na górę strony. W tej sekcji zobaczysz ten arkusze kalkulacyjne w kolejności edycji. Oznacza to, że te, które ostatnio edytowałeś, będą pierwsze. Więc nie będzie trudno znaleźć, ponieważ będziesz miał to właśnie tam.

osoba pisząca na komputerze

Skąd wiedzieć, czy Twoje komórki były skutecznie chronione?

Teraz, gdy wiesz, jak edytować interwały w arkuszach kalkulacyjnych, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, czy ta edycja, którą wykonałeś, została wykonana poprawnie. Najłatwiejszym sposobem, w jaki będziesz mógł to zrobić, jest powiedzenie jednemu z użytkowników, którym udostępniłeś ten arkusz, aby spróbował napisz w sekcji, którą chroniłeś. W ten sposób otrzymasz ostrzeżenie, gdy spróbują pisać do tej sekcji.

Jak w razie potrzeby odblokować arkusz kalkulacyjny na Dysku Google?

Jeśli chcesz odblokować arkusz kalkulacyjny, który masz na Dysku i chcesz usunąć ochronę, musisz to zrobić:

 1. Zamierzasz otworzyć arkusz kalkulacyjny do edycji na swoim Dysku.
 2. Następnie w sekcji danych klikniesz „Chroń odstępy czasu i arkusze”.
 3. W zakładce, która się pojawi, klikniesz „Anuluj”.
 4. Na koniec wybierzesz ochronę, którą chcesz usunąć, i kliknij „Usuń”. Spowoduje to usunięcie ochrony arkusza kalkulacyjnego.

dołącz do naszego kanału telegram